<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Zdaje się, że już gdzieś o tym pisałem: w związku z wakacjami powziąłem ambitny plan ożywienia nieco wiki. A jego podstawę stanowi szereg zmian w wiki, z których jedną z największych i najważniejszych jest nowa strona główna.

    Gdy obudziłem się rano, wpadł mi do głowy wreszcie konkretny pomysł, co konkretnie zmienić na głównej. I tak oto po godzinie walczenia z pomysłem, a później trzech godzin z wiki, która utrudniała wszystko, jak się dało (wycinając linki, znaczniki, obrazki, atrybuty, style...), powstała wstępna wersja nowej strony głównej: http://wiki.fnin.eu/index.php/U%C5%B...m193/brudnopis

    Co o tym myślicie? Co jeszcze zmienić/co powinno się znaleźć na nowej stronie głównej? Zdecydowałem się m.in. na wyrzucenie kalendarium, które raczej się nie sprawdziło.

    Zaznaczam, że na razie nie testowałem tego jeszcze na różnych przeglądarkach, więc dołączam dwa zrzuty pokazujące jak to powinno wyglądać. Jeśli gdzieś coś się rozjeżdża/czegoś nie ma/coś nie działa -> proszę o informację z nazwą i wersją przeglądarki.

    Generalnie radzę nie zaglądać w źródła (tym, którzy się na tym znają), bo całość powstawała tak, żeby "działała", a nie żeby była dobrze napisana

    Zrzuty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiki-nglowna-1.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	204.8 KB
ID:	1340 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiki-nglowna-2.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	185.9 KB
ID:	1341

    PS Prawe kolumny się zmieniają

    EDIT: Nie ma już powtarzającego się logo na dole.
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 24-06-12 o 20:01
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  2. #2
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    No ekstra! Super pomysł!
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  3. #3
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Dzięki

    Teraz dodany jest już gotowy baner, a także przyciski "wstecz" w prawych boksach (może spróbuję jeszcze ulepszyć ich działanie, żeby nie było widać takich skoków). Do przycisków doszło też jeszcze kilka drobnych poprawek (np. po kliknięciu na "dalej" czas do zmiany slajdu jest liczony od nowa, a nie dalej liczy się poprzedni, jak było we wczorajszej wersji).

    Jutro będę myślał dokładnie nad tekstami - szczególnie do lewej kolumny, myślę, żeby na górze było ogólnie o wiki (czyli praktycznie to, co jest), a na dole coś o edytowaniu.

    Czy jeszcze coś poprawić/zmienić? Czy może ktoś ma inny pomysł na teksty?
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #4
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    No, niezły pomysł. Te "wstecze" się przydadzą.
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

  5. #5
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Dodałem tekst, jaki myślę, by był w ostatecznej wersji (jakieś uwagi? literówki? orty?) a także wprowadziłem do wiki kilka innych zmian:

    a) poprawiłem nazwę wiki (z długiej: "wiki Felix, Net i Nika - wiki rozwijana przez fanów..." na "WikiFNiN - wiki o serii Felix, Net i Nika"),
    b) włączyłem autosugestie wyszukiwania,
    c) by raz na zawsze ukrócić żywot spambotów i rozwiązać sprawę SPAMu na wiki, wprowadziłem obowiązek potwierdzenia adresu email przed edytowaniem. Każdy zarejestrowany użytkownik musi potwierdzić swój adres email zanim będzie mógł edytować wiki (robi się to tylko raz; jeśli ktoś nie potwierdził maila przy rejestracji, może to zrobić w preferencjach). Niestety, ma to też swój minus - nie można już edytować wiki niezalogowanym. Ale rejestracja i potwierdzenie adresu zajmuje tylko chwilkę
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar Gosiaw
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Posty
    163

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Sam pomysł jest fajny. Dodałeś już tą stronę? Mi narazie się wyswietla stara.

  7. #7
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Nowa na razie jest tutaj: http://wiki.fnin.eu/index.php/U%C5%B...m193/brudnopis

    Myślę, że jeszcze dzisiaj wprowadzę drobne poprawki i ustawię na główną. Potem będę chciał się zająć poprawieniem pomocy i pomysłem "Manfred w wiki".

  8. #8
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Dzięki, strona wygląda zdecydowanie lepiej, aczkolwiek zmieniłabym jeszcze to, żeby nie trzeba było się oddzielnie rejestrować i później logować na Wiki.

  9. #9
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Cytat Zamieszczone przez Justi Zobacz posta
    zmieniłabym jeszcze to, żeby nie trzeba było się oddzielnie rejestrować i później logować na Wiki.
    Nie bardzo rozumiem - chodzi o to, że najpierw się rejestrujesz, a później musisz się jeszcze dodatkowo zalogować? Jak wczoraj testowałem potwierdzenie maila na nowym koncie, to nie przypominam sobie, bym musiał się logować po rejestracji, byłem już zalogowany.

    Do strony dodałem jeszcze kilka poprawek, zmieniła się treść prawej kolumny, jeśli nikt nie ma uwag, to tak to umieszczę wkrótce już na głównej.
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 27-06-12 o 15:41
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  10. #10
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Nowa strona główna wiki [Wiki-zmiany cz.1]

    Chodziło mi oto, żeby rejestracja na forum była od razu rejestracją na Wiki. Apropo logowania, to napisałam tak, ponieważ ono zwykle wstępuje, lecz mogłam się mylić, bo nie sprawdzałam.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę