<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Fobie, czyli strachy których inni nie rozumieją

    Zapewne każdy takową posiada, ale dla kogoś wydaje się to dosyć idiotyczne. Np. strach przed motylami, czy spanie przy otwartych drzwiach. Wielu z nich można się wstydzić z uwagi na ich nieszkodliwość, ale jednak coś sprawia że wpada w panikę.
    Na przykład ja osobiście panicznie boję się ślimaków. Kiedy pada i mam gdzieś isć dostaję lekkiej histerii. Również nie podejmę się pracy w ogródku czy sam spacer do lasu po deszczu to trauma. Przez to nienawidzę morza czy koszar nadrzecznych.
    A jakie są wasze?
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 18-06-12 o 13:59

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy którzy inni nie rozumieją

    Ja bardzo nie lubię spać przy otwartych drzwiach, ale czy można nazwać to fobią?
    Boję się wysokości, panicznie. Zwłaszcza, gdy pod nogami mam mało miejsca. Akrofobia. Ale dotyczy to tylko tych przypadków, gdy stoję na czymś wyjątkowo niestabilnym, a ja nie mam innej opcji, tylko patrzeć w dół.
    Boję się też psów. Nie lubię, gdy szczekają, warczą... najgorzej jest, gdy idę przez miasto i napotykam psa, a obok zadowolonego z siebie jego pana, czy też panią. To nic, że pies rzuca mi się do nóg z zębami, zawsze ta sama przyśpiewka - ''on nie gryzie''. Nie, kurna, piszczy. W takich momentach mam największą ochotę przetrącić gnojowi kark. Psu.
    Boję się też bólu. Takiego nagłego, ostrego bólu, powiedzmy, przy zranieniach. O dziwo, sama krew nie wzbudza we mnie żadnych odczuć. Np. bardzo się boję złamań.
    Nie wiem, czy to można zaliczyć do fobii, ale maniakalnie unikam trzynastek. Nie, że się ich boję, po prostu nie lubię liczby 13.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #3
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy którzy inni nie rozumieją

    Oprócz wszystkich tych, których boi się Andrzej (tak, ja mam podobnie, może z tym bólem nie aż tak, ale czasami też panika; z wysokością sobie radzę, ale po górach nie lubię chodzić), to mam jeszcze strach przed pleśnią, brudem i w ogóle zarazkami, więc kubek wyparzam wrzątkiem zanim w nim coś wypiję. Poza tym boję się, że jak wypłynę na głębokość, to zobaczę pod sobą topielca. Bardzo nie lubię ciemności, więc ostatnio kładę się spać dopiero, jak wstaje świt (około 4). Poza tym jeszcze mnóśtwo fobii zdrowotnych i ogólnie strach przed wychodzeniem (no abulia to to jeszcze nie jest), który przezwyciężam ostatnio w Warszawie. Idzie mi coraz lepiej.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  4. #4
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy którzy inni nie rozumieją

    Spać przy otwartych drzwiach nie lubię, w ogóle nie lubię mieć otwartych drzwi w pokoju, ale fobią to raczej nie jest, bo aż takiego wielkiego problemu otwarte drzwi nie robią.

    Za to boję się pająków. Bardzo. Kiedyś w ogóle nie wymawiałem słowa "pająk", tylko nazywałem je bodajże "pe pe", obecnie mikroskopijne (nie większe niż 4-5 mm) nie stanowią problemu i sam mogę je zlikwidować, ale wszelkie większe to spory problem. Co prawda już pierwszym odruchem nie jest ucieczka z pokoju z krzykiem , ale nie zbliżę się do czegoś takiego i nie pozostanę zbyt długo w okolicy.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  5. #5
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy których inni nie rozumieją

    Wiem, że jest strach przed tym, że zaatakują cię kolana albo przed wzrokiem kaczek ;o.
    Ja także panicznie boję się ślimaków (a dokładnie tych bez skorupek). Kiedyś na obozie poszliśmy na tory po deszczu. Mam traumę do końca życia .
    Zawszę śpię przy otwartych drzwiach, nie widzę w tym najmniejszego problemu. Za to nie lubię opuszczać ręki, gdy śpię na łóżku, które jest na nóżkach. Mam wrażenie, że coś może się pod nim kryć . Tak samo nie lubię ciemnych łazienek. Łazienka to wgl czasami straszne miejsce .

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar serpens volucer
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy których inni nie rozumieją

    Ja mam akrofobię,lęk przed ciemnością,nekrofobię i horrorofobię.

    ^A to przez zasady na za dużą sygnaturę.

  7. #7
    Zainspirowany FNiN Awatar Koalax3
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy których inni nie rozumieją

    Nienawidzę mrówek, jak widzę mrowisko omijam je w odległości 5 metrów.
    Jakie jest przesłanie Metalliki? Nie ma przesłania, ale gdyby było, to brzmiałoby tak: zajrzyj wgłąb siebie, nie słuchaj mnie, nie słuchaj Jamesa, nikogo nie słuchaj – szukaj odpowiedzi w sobie samym. — Lars Ulrich

  8. #8
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy których inni nie rozumieją

    Ja się stresuję na otwartych przestrzeniach wysoko nad ziemią. Mam wrażenie, że barierka ochronna się złamie i spadnę w dół... Ale chyba fobia tego nazwać nie można, bo kocham parki linowe. Podobnie mam z pająkami, ćmami i innymi owadami, o ile te przypadkiem znajda się u mnie w domu. Na wolnych przestrzeniach nie robią dla mnie problemu. Jakiś czas temu, miałam też tak, że nie lubiła wchodzić do mojego pokoju, jak w nim było ciemno. Musiałam najpierw zapalić światło, potem mogła spokojnie wejść i znowu zgasić. To było dziwne...
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 18-06-12 o 15:11

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy których inni nie rozumieją

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ślimak.jpg
Wyświetleń:	486
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	1314

    Takie potwory?
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  10. #10
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Fobie, czyli strachy których inni nie rozumieją

    A myślałam, że ja jedna mam ślimakofobię. ANDRZEJ TUTAJ JEST ZAKAZ WKLEJANIA ZDJĘĆ TEGO RODZAJU!
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 18-06-12 o 16:38

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę