<
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Manfred w Wiki

  1. #1
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Manfred w Wiki

    Od razu mówię, że wiem o projekcie Manfred oraz Felix, Net i Nika, ale to nie o to mi chodzi.
    Ponieważ prace nad "Manfredami" nie są zbyt aktualne, to wpadłam na pomysł by odrobinę zmienić opcję "szukaj" w Wiki.
    Dla czego akurat tą? Manfred długo próbował pomagać przyjaciołom w wyszukiwaniu informacji. To również by mógł robić w stosunku do forumowiczów. Można odrobinę zmienić slang w Wiki jak np.: (jeżeli nie znalazłeś/aś pozycji o danej nazwie) Witaj (nick)!
    Sorry, ale nie mogę znaleźć pozycji o nazwie (nazwa). Ona po prostu nie istnieje. Jeżeli chcesz możesz sam/a go utworzyć. (wskazówki).
    Co do wyglądu opcji to Obrazek Manfreda, a od niego dymek z opcją "szukaj".
    Niestety
    nie znam się na robieniu tego typu rzeczy, więc mogę tylko podać pomysł.
    Co o tym sądzicie i jakie jest wasze zdanie proszę piszcie w postach.
    Może też macie kolejne pomysły, bądź pomysły co do realizacji.

    //Przeniosłem, w tym dziale bardziej pasuje.//Drago

    Dzięki, chociaż myślałam, że tutaj go zamieściłam...
    Acha i sorry za ortografię.
    Ostatnio edytowane przez Justi ; 18-05-12 o 17:53

  2. #2
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    Według mnie to jest wyśmienity pomysł! Czemu by nie połączyć wiki z FNiN poza informacjami a skrawkiem "ducha, duszy" (???) To by na pewno wyróżniało naszą wiki od innych tego typu podobnych i nadało by smaczku Jak najbardziej jestem za

  3. #3
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    Zgadzam się, pomysł umieszczenia Manfreda w wiki jest ciekawy i myślę, że mógłby bardzo dobrze wyjść

    Z kwestii technicznych: na pewno mogę zmieniać prawie wszystkie komunikaty, nie jestem pewien, czy da się w nie wstawiać obrazki, nigdy nie próbowałem. Z tego, co się zdążyłem zorientować, nie zawsze można użyć w komunikacie np. nick użytkownika, wszystko zależy od tego, jakie informacje zostały przygotowane dla danego komunikatu.

    Z kwestii nietechnicznych: myślę, że zmiana tylko komunikatu przy braku wyników wyszukiwania, jest dobra, ale jako początek, a nie jedyna zmiana, bo będzie wyglądało dziwnie, jeśli komunikat od Manfreda pojawi się tylko w jednym miejscu. Nie lepiej uczynić z Manfreda jakby przewodnika po wiki? I postarać się go umieścić nie tylko przy wyszukiwaniu, ale także w innych komunikatach (oczywiście tam, gdzie dobrze by to wyglądało), pomocy czy np. emailach od wiki. Tylko tu przydały się ktoś, kto by (chociaż wstępnie, później mógłbym je poprawiać, ale nie mam aktualnie czasu zrobić wszystko) przygotował manfredowe wersje najpotrzebniejszych tekstów

    Jeśli chodzi obrazek: darowałbym sobie dymek, zostawiłbym tylko obrazek jako symbol tego, kto mówi. Mówiąc "Obrazek Manfreda" miałaś na myśli któryś z tych?


    Generalnie jestem otwarty na wszelkie propozycje zmian w wiki, które miałyby prowadzić do ulepszenia wiki, więc jeśli macie jakieś jeszcze inne pomysły lub uwagi, to śmiało piszcie
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #4
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    konkretnie to zdania, które podałam to tylko przykład i pomysł "przewodnika mi się podoba.
    @Kam tak chodziło mi o jeden z tych obrazków.

  5. #5
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    Ja tam hobbistycznie coś tam grzebię przy Manfredzie, więc może w wakacje przestanie to być takie nieaktualne.

    Naprawdę dużo lepiej by było, gdyby Manfred nie sprowadzał się do zmiany komunikatów.
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  6. #6
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    Jeśli chodzi o obrazki, to jak będę w domu to mogę poszperać czy przypadkiem nie mam u siebie jakiś dokumentów z rysunkiem manfreda, na pewno wyglądały lepiej bez tła itp itd...
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 19-05-12 o 07:28

  7. #7
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    (wcisniecie "entera" z pustym polem "szukaj")
    Hej! moglbys wypelnic pole "szukaj" zanim wcisniesz enter? Jeszcze czytac w myslach nie umiem...

  8. #8
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    Hmm... Nie jestem pewien, czy akurat w tym konkretnym wypadku (gdy poje wyszukiwania jest puste), da się ustawić tekst, postaram się później sprawdzić. Najlepiej poprzeglądaj strony i wrzuć swoje propozycje, kiedy wymyślisz ich nieco więcej i wtedy się je posprawdza i ewentualnie pozmienia

    Myślę, żeby porady od Manfreda były w delikatnej ramce razem z obrazkiem Manfreda (no właśnie Buka, jakbyś miała jakiegoś bez tła, byłoby świetnie; ja początkowo myślałęm, że gdzieś w galerii fanclubu jest sam robot...) i przy okazji chciałbym też zmienić stronę główną wiki na inspirowaną nieco tą z wikipedii (jak będę miał już jakąś wstępną wersję, to pokażę).
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  9. #9
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    [nowa opcja (klikniecie obrazka Manfreda - tzw. pomoc)]
    Witaj (nick)!
    Nie wiesz jak cos zrobic? Dobra, dobra, nie musisz sie tlumaczyc. Wiem, ze nie wiesz!
    Najpierw przeczytaj moje wskazowki, potem je wykonaj. Jezeli po wykonaniu wciaz nie wiesz jak to zrobic, zostaja dwie opcje. Pirwsza to to, ze nie wykonales uwaznie moich wskazowek, a droga, to to iz twojej informacji nie ma na stronie. W tym przypadku mozesz wyslac do nas maila (mail wiki).
    A teraz wskazowki:
    1 przeczytaj informacje znajdujace sie pode mna.
    2 moze sie okazac, ze informacja jest w ktoryms z linkow. Przeszukaj je. Jezejli umiesz szukac powinienes juz znalezc szukana informacje.
    3 Jezeli wcia nic nie znalazles, przeczytaj moja wypowiedz jeszcze raz.

  10. #10
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Manfred w Wiki

    Fajny pomysł. Jestem za, coś takiego umili korzystanie z wiki. Kciuk w górę!
    "Odrzucam waszą rzeczywistość i zastępuję ją swoim własnym światem!."
    Adam Savage
    ︻芫----

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę