<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan Zobacz posta
    Cezar, patriotyzm?
    Tak to może być te schorzenie Ja szczerze mówiąc nie mam planów, pójdę to pójdę, a jak nie to nie... Po za tym poczekam też na recenzje kogoś kto nie zna fnin, bo on będzie miał mniejsze oczekiwania.

  2. #42
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Niestety, muszę Cię zmartwić. Recenzje nienzających FNiN wypadają gorzej (por. http://film.wp.pl/id,127814,title,37...l?ticaid=1e6fd choć tutaj gości trochę przesadził, bo zwala wady filmu na książkę, oraz http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/...e.asp?wi=87706)
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  3. #43
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Z tą stop klatką to normalnie autora całą serią bym po głowie trzasnęła. Jeżeli chce już coś komentować to niech przeczyta podstawowe informacje poza książką. Szkoda mi słów...

  4. #44
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Ja raczej tego z WP. Ten ze Stopklatki jawnie obwinia o wszystko scenariusz, nie książkę, i poza porównaniem do Harrego Pottera nie mam się tam do czego przyczepić, dopóki nie obejrzę filmu. Reszta tego co powiedział, nie zgadza się zbytni z książką (nieciekawa historia, Manfred nieudolnie próbujący bawić, niewyjaśnianie, itd.), ale w filmie mogło być tak źle zrobione.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  5. #45
    Zainspirowany FNiN Awatar Złoty Jeż
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    89

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Co ciekawe – dwójka bohaterów nie ma telefonów komórkowych, co zostało podkreślone, a mimo tego nie uchodzą za dziwaków oderwanych od rzeczywistości.
    (cytat z artykułu z WP)
    No sorry ale czy w 2006r., kiedy była pisana książka telefony były aż tak rozpowszechnione, że miał je każdy trzynastolatek? A poza tym czy autor artykułu wiedział w jakiej Nika była sytuacji finansowej? Nie sądzę żeby mogła sobie pozwolić na komórkę.

  6. #46
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Pytanie tylko, dlaczego w polskiej literaturze dla młodzieży tajemnica zwykle ma związek z II wojną światową i Hitlerem? Takie połączenie nie brzmi zbyt zachęcająco dla młodego widza i budzi także niepokój wśród rodziców. Czy nie warto skupić się na innym wycinku historii zamiast po raz kolejny pokazywać jak trójka zdolnych dzieciaków przechytrza żołnierzy Wehrmachtu i zapędza ich w kozi róg? Brzmi to dosyć kuriozalne i takie też jest w istocie. Występny rybak i Niemiec z okresu II wojny światowej kontra grupa nastolatków – ten motyw jest zgrany jak stara płyta. Warto by sięgnąć po coś nowszego, zwłaszcza że w filmie pojawiają się najnowsze technologie (Manfred, jako reprezentant sztucznej inteligencji, mówiący głosem Cezarego Pazury). Co ciekawe – dwójka bohaterów nie ma telefonów komórkowych, co zostało podkreślone, a mimo tego nie uchodzą za dziwaków oderwanych od rzeczywistości.
    Jakim prawem ta tępa dzida się wypowiada na temat najlepszego i najważniejszego wątku tej serii?!
    Do czego można odnieść tajemnicę? Do Templariuszy? Zaraz, to chyba już było... To może do wolnomularzy? Ale to też brzmi znajomo...
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  7. #47
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Nie wolno teraz nic na Niemcy, bo budujemy z nimi politykę przyjaźni opartą na zamiataniu pod dywan dawnych urazów i...
    (niesmaczna przenośnia +15)

    wykonywaniu okrężnych ruchów językiem nie napiszę gdzie.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  8. #48
    Zainspirowany FNiN Awatar drzewo148
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    169

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Woju ma rację, tak teraz niestety jest. Myślę też, że osoby, które czytały FNiN miały większe oczekiwania dot. filmu, miały swoje wyobrażenia jak on ma wyglądać. Osoby, które nie znają książki mogą ten film odebrać lepiej ale to też nie jest pewne. Jak będzie w kinach to wtedy się dowiemy ale jak na razie prawdą pozostaje to, że Polacy dzisiaj nie potrafią zrobić dobrego filmu niestety .
    Zapiski w zeszycie - zapraszam na mojego bloga

    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej"
    Albert Einstein

    Pamiętaj, że:
    1. Life is brutal and full of zasadzkas.
    2. Życie jest ostre ja maczeta.
    3. Ojca - oszukasz, matkę - oszukasz ale życia - nie oszukasz.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę