<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Ja także byłam na filmie ale nie mam zbyt pozytywnej opinii.
    Jeżeli kogoś ona interesuje to zamieszczam moje uwagi. Mogą być niewielkie spojlery więc na biało.
    Według mnie aktorzy (może poza Maćkiem) grali dość sztucznie.
    Najgorsza była scena, kiedy Nika mówiła chłopakom, że jej rodzice nie żyją. Lepiej żeby jej nie było. Wycieli chyba z połowę ksiażki, superpaczka tylko dwa razy sie teleportowała, raz do Londynu i potem do czterdziestego piątego, tak więc nie było w ogóle wątku z przyszłością.

    Efekty specjalne takie średnie. Najgorzej chyba wyszło połączenie ich z aktorami. Np kiedy Nika przejechała ręka po chmarze zupełnie inne kulki - roboty się przemieściły niż powinny. Tak samo z rosiczką i Butlerem, gdy dotykał jej paszczy, wyglądało to bardzo nienaturalnie. A efekt czterowymiarowego bezkształta momentami wyglądał bardzo prosto, jak jakieś rozmazane zdjęcia. Oczywiście niektóre efekty mi się podobały, przechodzenie przez ściany, sam bezkształt jak ich gonił, Wunrung, "rozbijanie" kubka i szyby przez Nikę na promie (czemu to nie było London Eye?).

    Jedna rzecz mnie zdziwiła. Przez cały film leciały angielskie napisy a kiedy aktorzy mówili po angielsku nie było ich po polsku. Ja akurat zrozumiałam wtedy większość, poza tym pamiętałam mniej więcej o czym rozmawiali w książce, ale na pewno było sporo osób, które wtedy zrozumiały niewiele.

    Niektóre sceny były niedopracowane. Chociażby z wyrzucaniem bomby. Wtedy jakaś Polka co z nimi płynęła powiedziała (po ang!) aby ją wrzucić do Wisły. Moje koleżanki, z którymi byłam, pomyślały że to błąd. W książce ktoś to chyba sprostował (Felix?) mówiąc że raczej do Tamizy i było widać głupotę tej kobiety. Na filmie to niestety dla tych nieczytających FNiN albo sklerotyków wyglądało jak bardzo głupia pomyłka.
    Scena z sadzeniem drzewa także nie była potrzebna, skoro i tak do niczego to drzewo się potem nie przydaje.

    Połączenie dwóch postaci (Rybak i Schultz) to najgorsza decyzja jaką podjęli twórcy filmu. Czy nie chcieli zatrudniać kolejnego aktora? Czy musieli (jak to w polskich filmach dla młodych bywa) specjalnie wstawić jakiegoś złego mężczyznę prześladującego dzieci od początku do końca filmu.

    Były też w filmie błędy w logice (one się chyba gagami nazywają?), chociaż jedyny który mi teraz przychodzi do głowy to Schultz uderzony w tył głowy a mający opatrunek po jej prawej stronie.

    Naprawdę zastanawiam się, czemu ten film był taki krótki, mogli dorobić o wiele więcej ciekawych wątków, film naprawdę trwał niedługo


    Na razie to wszystko, ale może coś jeszcze dopiszę.
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 09-05-12 o 23:26

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN Awatar FaN_21
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Wiek
    34
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Nie zdradzaj innym

  3. #13
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Cytat Zamieszczone przez matek-1000 Zobacz posta
    Wciąż myślę o czym napisać, aby nie zaspoilować (żeby luk nie dał bana)
    walnij wielki napis "Spoiler, wejście i czytanie na własną odpowiedzialność" i tyle.
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  4. #14
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Wszyscy wiemy, że ty nawet fragmentów nie czytasz
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  5. #15
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Proszę uprzejmie o nie zdradzanie szczególny fabuły filmu. Jest za wcześnie. Do premiery jeszcze trochę czasu. Uszanujmy to, dobrze? Obejrzenie filmu na festiwalu nie upoważnia do spojlowania. Śmiało wyrażaj
    cie swoje zdanie, ale raczej ogólnikowo. Nie zdradzajcie fabuły.
    Ja już od siebie mogę dodać, że zawiodłem się na reżyserii. Skrzynecki niestety nie zasługuje na miało artysty, tylko raczej rzemieślnika. Film dość sporo na tym traci. Strzelę chętnie na ten temat dłuższy opis, tylko dojadę do domu i dostane się do komputera Na razie w telefonie, w pociągu, nie pisze się zbyt wygodnie.
    Jeszcze raz - nie spojlowac!

  6. #16
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Ok, ok, nie spojleruję

    Mi ogólnie film się nie podobał. Za krótki, za mało wątków z książki, sztuczna gra niektórych aktorów. Efekty specjalne według mnie lekko skopane, sceny niedopracowane. Gdybym nie czytała, możliwe że bym nie załapała o co w niektórych momentach chodzi. Wydaje mi się, że bohaterzy nie byli wystarczająco podobni do tych książkowych, brakowało mi ich niektórych ważnych cech charakteru.
    Były momenty, które mi się podobały, ale nie było ich za wiele.
    A co to innych kwestii, ja za bilet płaciłam 14 zł (ulgowy), sala kinowa nie była zbyt duża, ale ludzi całkiem sporo, w tych "lepszych" (nie dolnych) rzędach zdecydowana większość miejsc była zajęta.
    Na początku reżyser mówił, że może pod koniec filmu jeszcze coś powiedzą, czy jakaś rozmowa, czy coś, ale chyba nic nie było bo wszyscy się zmyli. A szkoda.

  7. #17
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    A co z najważniejszym wątkiem? Czyli z Wehrmachtem?
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  8. #18
    Zafascynowany FNiN Awatar matek-1000
    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    437

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Nic o fabule. Aczkolwiek zaszły tam poważne zmiany
    Zobacz koniecznie!
    askme.semantiq.eu
    - This is a really simple tool, which can help you learn vocabulary via old school flash cards technique.
    Bonded Balls[/b] - Moja gra logiczna na androida. Proste zasady, lecz trudne poziomy

  9. #19
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Szczere mówiąc, nie wiem dlaczego luk usuną(łeś) post Ptimulki. Niektórzy ludzie lubią czytać opinie innych, w których zdradza się dużo szczegółów, niektórzy lubią sprawdzić, kto jest mordercą przed przeczytaniem kryminału, są tacy, którym to wcale nie przeszkadza, a w tym poście nie było nic złego... No, poza spoilerami oczywiście. Ale o tych zostaliśmy przecież lojalnie uprzedzeni przez autorkę. Dodatkowo sama wykazała się rozsądkiem i napisała wszystko białą czcionką.
    (choć na przyszłość, na forum mamy znacznik [spoiler], który po zamknięciu, czyli napisaniu / po pierwszym nawiasie, całkowicie ukrywa tekst pomiędzy. Wygląda to:
    dokładnie tak

    Spoiler to spoiler, kto chce, przeczyta, kto nie, zostawi w spokoju. Wolny wybór. Nie widzę powodu, dlaczego ktoś miałby decydować za innych.

  10. #20
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Recenzja filmu, czyli sklejamy postacie

    Jestem za tym, żeby umieścić w temacie, że są spoilery.
    Ja film zobaczę najwcześniej w przyszłym roku, bo kina u mnie nie ma i jakoś miasto nie zmierza ku temu, żeby było.
    Zatem poproszę o jakieś streszczenie tego wszystkiego.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę