<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Anonymous

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Anonymous

    Co sądzicie o grupie hackerów Anonymous tzn. Anonimowi? Według was pomagają polskim internautom czy próbóją zrobić jeden wielki chaos? Ja tam jestem za nimi, bo nikt nam wolności nie zabierze! Pamiętajcie że ACTA miałoby moce wpływy też tutaj, wśród spokojnych fanów FNiN. Poza tym intryguje mnie bardzo ta ich tajemniczość i te mroczne maski Guya Fawkesa.

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  2. #2
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Anonymous

    To bardziej ruch niż grupa Słyszałem wersję, według której to wielka mistyfikacja rządzących mająca doprowadzić do kontrolowanej rewolucji. I prawdę mówiąc coś mnie w niej przekonuje. Zbyt łatwo zdobyli popularność.

    PS. Maska Guy'a Fawkes'a też mi się podoba
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  3. #3
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Cytat Zamieszczone przez Woju Zobacz posta
    Słyszałem wersję, według której to wielka mistyfikacja rządzących mająca doprowadzić do kontrolowanej rewolucji. I prawdę mówiąc coś mnie w niej przekonuje. Zbyt łatwo zdobyli popularność.
    Zdobyli popularność w Polsce wyłącznie z powodu ostatnich wydarzeń związanych z ACTA. A działają sobie już od dłuższego czasu, na całym świecie. Najbardziej mi się podoba to, że to tak naprawdę nie jest nikt konkretny. I gimnazjalni "hakerzy" przeprowadzający ataki DDoS, i pseudorewolucjoniści chcący mieć wrażenie uczestniczenia w czymś "wielkim", i utopijni idealiści, i w końcu ludzie, którzy swymi rzeczywistymi umiejętnościami informatycznymi są w stanie wydobywać istotne informacje, które potem publikują. W wielu przypadkach są im przypisywane zasługi ludzi zupełnie z nimi niezwiązanych. A najlepsze jest to, że nie mam pojęcia, w jaki sposób mieliby z tego czerpać zyski. I to lubię. (oczywiście nie mówię o ludziach wykorzystujących całą sytuację i szukających łatwego sposobu zarobku - sprzedawanie masek na Allegro, farmy fanów na Facebooku i tak dalej)

    A maska genialna, wiadomo. :]

  4. #4
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Ja rozumiem, "ten system jest genialny i samoregulujący" Wiem że istnieją w stanach od dłuższego czasu, czytałem ich strony przy zamieszaniu z domniemaną "operation fb". Po prostu od kiedy dali im okładkę w Newsweeku coś mi tu śmierdzi. Którym mediom obecnie opłaca się obiektywizm? We wszystkim mają jakiś swój cel.
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Wygląda to tak jakby robili/ły szum żeby jakoś (nie wnikam jak) zdobyć kasę, a potem być cicho do następnego takiego wypadu .
    Rzeczywiscie trochę to śmierdzi. Niby tutaj pomagają polsce, a jednak siedzą w ciszy po tygodniu. To tak własnie jak z tą "Operation Fb". Trochę rozgłosu i chwilowa cisza :0

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  6. #6
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Co ciekawe, to całe "zniszczenie" Facebooka, to tak naprawdę nie był plan anonimowych. Potem to "oficjalnie" (jeśli można to tak nazwać) zdementowali, ale nikt się już tym nie przejął tak, jak zapowiedzią ataku na serwis... Ktoś się pod nich zwyczajnie podszył... O ile jakkolwiek da się podszyć pod coś anonimowego .
    http://twitter.com/#!/aps/status/101152229087657984

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Dlatego bardzo trudno wyczaić kto jest Anonimowym "właściwym"

    "Chodzmy więc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" str. 274

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar alexbobi
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Nom prawda. Chociaż Anonimowi to wszyscy ludzie którzy są przeciw ACTA. Anonimowi to ci ludzie manifestujący, i jest mneijsza grupa Anonimowi ci co są informatykami i przeprwoadzaja ataki
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor"
    Józef Beck

  9. #9
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Mam mieszane uczucia wobec nich. Z pozytywów, podobały mi się akcje Anonów przeciwko zamachom na szeroko rozumianą wolność wypowiedzi, pedofilii internetowej, przestępczości (bodajże była nawet akcja wymierzona w kartel narkotykowy), a zwłaszcza to, że robią to non profit.

    Z drugiej strony, trochę się boję takiego fanatycznie idealistycznego ruchu, działającego emocjonalnie zgodnie z własnym widzimisię, bo to cholernie niebezpieczne zjawisko mogące łatwo wymknąć się spod kontroli. Nie wspominając już, że było kilka afer, w których Anonymous zniszczyli życie zupełnie niewinnym ludziom, działając w imię ślepo rozumianej Wolności.
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  10. #10
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Anonymous

    Hmm... A ja jestem bardzo przeciwny ich działalności. Niespecjalnie wiem kto uczynił ich najwyższymi sędziami od decydowania tego, co wolność narusza a co nie. Samo ich istnienie jest niezgodne z ich filozofią- jeżeli bronią liberalnych ideałów, powinni mieć jakąkolwiek legitymizacje. Moim zdaniem grupa składa się z ludzi koniecznie muszących z CZYMŚ walczyć i COŚ niszczyć.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę