<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Anonymous

Zegix Awatar Zegarmistrz
    3,648

Domyślnie Odp: Anonymous

Cytat Zamieszczone przez Fileas Zobacz posta
    Niespecjalnie wiem kto uczynił ich najwyższymi sędziami od decydowania tego, co wolność narusza a co nie.
    Nikt. Nikt ich sędziami nie uczynił, nikt ich tak nie powinien traktować. Zachowują się i mają takie same prawa jak wszyscy inni. Też możesz wyjść na ulice i powiedzieć, że coś Ci się nie podoba. Możesz się z kimś nie zgodzić, możesz zaprotestować. Możesz złamać prawo, które Cię Twoim zdaniem uciska, możesz powiedzieć nie systemowi... O ile się nie boisz.
    Bo ja się boję.

Wokulski Awatar Fileas
    27

Domyślnie Odp: Anonymous

Też możesz wyjść na ulice i powiedzieć, że coś Ci się nie podoba. Możesz się z kimś nie zgodzić, możesz zaprotestować.
    Chociaż przyznasz, że rozsądnie jest wiedzieć przeciwko czemu się protestuje. Tak piję do protestów przeciwko ACTA.

Możesz złamać prawo, które Cię Twoim zdaniem uciska
    I tu się nie zgodzę. Nie chodzi mi bynajmniej o fizyczną możliwość, bo taką oczywiście mam. Ale hakowanie stron (a nawet grożenie tym) w imię walki z uciskiem, jest mianowaniem siebie osobą, która może decydować o tym, jakie prawo jest słuszne a jakie nie- a od tego jest Trybunał Konstytucyjny. Pomijając fakt, że to co Anonymus nazywa obroną wolności słowa, zakrawa moim zdaniem na lekką społeczną paranoję.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów