<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: Nie dla ACTA!

  1. #11
    Zainspirowany FNiN Awatar meg
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    Chciałabym dodać, że podobno zespół Google ogłosił, że jeżeli ACTA zostanie podpisane, usuną wyszukiwarkę, YouTube, Wikipedię i wszystko co do nich należy. Może to tylko groźba bez pokrycia, szczegółów nie znam.
    ACTA sprzeciwiają się także Facebook, Twitter oraz twórcy programów i gier.

    @Andrzej, część ludzi może się boi. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Oczywiście, piractwo zmniejsza dochody zarówno firm jak i prywatnych osób tworzących programy/gry, a także wytwórni muzycznych, ale i tak duża część osób chce mieć wszystko legalne.
    Ale weźmy przeciętnego Nowaka, który korzysta tylko z Facebooka, Google, YouTube i Wikipedii, czasem wyszukuje sobie informacje typu adres Domu Kultury. Zakładając, że Facebook, Google i Wikipedia usuną swoje serwery zostaje mu tylko wyszukiwanie informacji, więc stwierdza, że nie ma sensu płacić za bezużyteczny już internet, bo adres może sprawdzić w książce telefonicznej albo zadzwonić do znajomego. Zrywa więc umowę ze swoim dostawcą. Dostawca traci klienta więc i pieniądze.
    Takich Nowaków są tysiące. A to daje miliony zł do tyłu w przeciągu najwyżej roku.
    Może wtedy stwierdzą, że popełnili błąd?

    I jeszcze takie małe wyjaśnienie co to jest ACTA, o co w tym chodzi i co nas czeka po podpisaniu tejże ustawy:
    Ostatnio edytowane przez meg ; 21-01-12 o 16:37 Powód: Dodanie filmu z YouTube.
    Kimże bym była nie będąc sobą?

  2. #12
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    http://www.historycy.org/index.php?showtopic=88886&hl=

    Przeczytajcie końcówkę tematu.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #13
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    SOPA i PIPA. (ponoć ACTA to właśnie europejski odpowiednik tych dwóch)
    Przecież ustawa SOPA nie przeszła, a i PIPIe nie wróży nikt świetlanej przyszłości.

    Poza tym: po pierwsze, już widzę, jak ktoś to egzekwuje,
    po drugie: i tak da się to obejść. Jak się to na co dzień robi w Chinach.
    Po trzecie: IMO filmik wyolbrzymia i brzmi raczej śmiesznie.

    A argument z kurczakiem czy ten, że informacja nie zostaje skradziona - śmiech na sali.
    Ostatnio edytowane przez Dziobal ; 21-01-12 o 17:22

  4. #14
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    Andrzej, "Nie masz uprawnień pozwalających na używanie tej opcji. Jeśli nie jesteś zalogowany, zrób to korzystając z formularza poniżej.". Mógłbyś zacytować fragment, o który Ci chodzi? Nie mam ochoty się rejestrować, tylko po to, by coś przeczytać.

    Dziobal, problem w tym, że egzekwowanie czegoś takiego jest chore, nie mieści się w głowie... I właśnie dlatego nie powinniśmy się godzić, by taka możliwość została zapisana w prawie. To ogromne pole do nadużyć.
    Oczywiście, wszystko da się obejść, ale to będzie łamanie prawa. Nie lepiej po prostu sprawić, by było tworzone lepsze prawo, którego nikt nie musiałby nie przestrzegać?
    Filmik rzeczywiście przesadzony, ale dość dobrze pokazuje (w uproszczony i przerysowany sposób), jak mogłoby to wszystko wyglądać i o czym ACTA mówi. Ano na przykład o tym, że nie można rozpowszechniać cudzej własności intelektualnej, ale jednocześnie nie precyzuje, co to takiego jest. Stąd też przykład z przepisem na kurczaka. Wyolbrzymiony i przesadzony... Ale gdyby ktoś sięuparł, teoretycznie możliwy.

    Meg, żadne Google nie zostanie wyłączone.
    http://krzysztofgonciarz.com/2012/01/acta-w-polsce/

    Poza tym, jeśli ktoś chce porozmawiać o piractwie, zapraszam do stosownego tematu:
    http://forum.fnin.eu/showthread.php?...ll=1#post89550

  5. #15
    Zainspirowany FNiN Awatar meg
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    @Zeg, specjalnie podkreśliłam słowo 'podobno'.
    A w filmie jest duże przerysowanie, po to, żeby zilustrować, o co w tym wszystkim mniej więcej chodzi. Nie ja go robiłam i wiem, że przykłady mogły być lepsze, bardziej trafione.
    Cały problem polega na tym, że na początku, kiedy internet zaczynał być bardzo powszechny, nie uregulowano niczego prawnie- władze państwa nie miały interesu w ochronie praw autorskich, poza tym niewiele osób zdawało sobie sprawę, do czego to doprowadzi. A teraz większość ludzi nabrała już pewnych nawyków. Nagłe wprowadzenie kar ściągnie z ludzi masę kasy.
    Po drugie sądzę, że gdyby ludzie wiedzieli od początku co się święci, zareagowaliby jakoś łagodniej, a dowiedzieliśmy się o tym parę dni temu. To wszystko się składa na masę plotek, tak że ciężko odróżnić, co jest prawdą a co nie.
    Kimże bym była nie będąc sobą?

  6. #16
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    Poczytajcie cokolwiek, zanim zaczniecie się wypowiadać: SOPA już przepadła, a autor nawet oficjalnie ja wycofał. Natomiast w ACTA są same "mogą" i "powinny", oraz dokładnie ZERO o cenzurowaniu internetu czy likwidacji P2P.
    Proszę bardzo - tyle w temacie ACTA.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  7. #17
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    Ciekaw jestem, ile z osób protestujących przeciw ACTA czerpie wiedzę o tym spoza kwejka lub demotów.

  8. #18
    Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    202

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    Tak, fajnie. To czytajcie mi wszyscy pocztę, prywatne wiadomości, esemesy. Wiedzcie o mnie wszystko co robię w Internecie. Sory, ale to jest dla mnie ograniczenie wolności człowieka. A rząd robi to tak, by było delikatnie, powolutku. Pozwalają sobie na coraz więcej. Jak kiedyś paliwo kosztowało 3zł, a teraz 6zł/l to pasuje? Jakby zrobili to z dnia na dzień to ludzie by się zbuntowali. A teraz? Jest 6zł, trudno, trzeba płacić.", "Wiedzą o mnie wszystko co robię, spoko", "Ustawiają mi kamery w mieszkaniu, żeby mieć pewność, że nie mam tam nic nielegalnego", "Wszepiają Ci gps'a żeby zawsze wiedzieć gdzie jesteś i co robisz". To wszystko do tego dąży. Jeśli chcecie tak żyć, to pozdro, krzyżyk na drogę. Ja się z tym nigdy nie zgodzę.
    Souls are soft and fluffy.

  9. #19
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    Tak, fajnie. To czytajcie mi wszyscy pocztę, prywatne wiadomości, esemesy. Wiedzcie o mnie wszystko co robię w Internecie. Sory, ale to jest dla mnie ograniczenie wolności człowieka. A rząd robi to tak, by było delikatnie, powolutku.
    Zapytam jeszcze raz: czy opierasz się na jakichś przesłankach, dowodach, czy to Twoje widzimisię?

    Jak kiedyś paliwo kosztowało 3zł, a teraz 6zł/l to pasuje?
    Premier straszył, że to się stanie, jak Kaczyński dojdzie do władzy.
    Szkoda, że zrobiło się to z pięcioletnim opóźnieniem.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  10. #20
    Zainspirowany FNiN Awatar meg
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Nie dla ACTA!

    @Andrzej, nikt nie twierdzi, że to w całości jest złe. Ale powiedz, skąd Ty bierzesz swoje poglądy? Jesteś prawnikiem i przeczytałeś tą ustawę? Jak dla mnie sam fakt o utrzymywaniu ACTA w tajemnicy jest nie w porządku. Po prostu mamy prawo wiedzieć o tym, co się dzieje. I to wyzwala przypuszczenia, iż ta ustawa nie jest taka czysta. Sorry, może Tobie nie przeszkadza to, że będziesz kontrolowany, że Twoje osobiste wiadomości będą czytane, ale mi tak.
    @Ariku, szkoda że nie ma opcji 'Lubię to' przy każdym poście.

    A tak na marginesie może zaciekawi Was fakt, iż nasz prezydent podpisał już ustawę o tym, że w wypadku poważnego zagrożenia w cyberprzestrzeni może zostać wprowadzony stan wojenny.
    Kimże bym była nie będąc sobą?

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę