<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Opinie

  1. #1
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Opinie

    W tym temacie, opisujcie jak się Wam spodobało to opowiadanie. Czy uważacie FNiN WS za lepsze czy gorsze od poprzednich?
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Opinie

    To może zacznij, drago. Nie będę wydawał kasy na NFa ze słabymi opkami

    Ja, póki co, mogę powiedzieć jedynie, że tytuł jest tak głupi, że aż boli.
    Ostatnio edytowane przez Dziobal ; 21-12-11 o 23:33

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Opinie

    Ja jeszcze nie czytałam. Ale mam pytanko: ile opowiadań Kosika z FNiN dotąd się ukazało?

  4. #4
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Opinie

    Cytat Zamieszczone przez airi Zobacz posta
    Ja jeszcze nie czytałam. Ale mam pytanko: ile opowiadań Kosika z FNiN dotąd się ukazało?
    1. Felix, Net i Nika oraz Tajemnica Kredokrada
    2. Felix, Net i Nika oraz Metoda Sześciopalczastego
    3. Felix, Net i Nika oraz Bardzo Senna Ryba
    4. Felix, Net i Nika oraz Ściema Smoczysława
    5. Felix, Net i Nika oraz Wędrujące Samogłoski
    //Nie wiem czemu mi się pomyliło i napisałem Znikające.Wcześniej pisałem dobrze.//Drago
    Wychodzi na to, że pięć.

    Cytat Zamieszczone przez Dziobal Zobacz posta
    To może zacznij, drago. Nie będę wydawał kasy na NFa ze słabymi opkami
    Nie wiem czy czytanie tego opowiadania, jest warte poznania pewnych kwestii, ale osobiście nie żałuję przeczytania.

    Cytat Zamieszczone przez Dziobal Zobacz posta
    Ja, póki co, mogę powiedzieć jedynie, że tytuł jest tak głupi, że aż boli.
    Tytuł wskazuje na główny problem i trudno byłoby wymyślić inny, który nie byłby tak samo głupi(ja bym może określił go, jako prosty i trochę dziecinny).

    Moja recenzja zawiera spoilery, jeśli ktoś nie czytał, a nie chce sobie popsuć niespodzianki niech nie zagląda.

    Jesteś absolutnie pewien, że chcesz to przeczytać?


    Na początek, dwie sprawy które nie dają mi spokoju(to już poważne spoilery):

    1. Czy Net i Nika się nie pobrali, czy Nika nie chciała wcześniej zmienić nazwiska?
    2. Co się stało z marsjańskim Netem, który sprytnie upozorował własną śmierć?

    A teraz przejdźmy do konkretów. Jak zawsze dobrze napisane. Chociaż, średnio podoba mi się pomysł tworzenia opowiadania, którego akcja, dzieje się w tak dalekiej przyszłości dla FNiN, która z pewnością nie będzie już opisana w kolejnych tomach. Trochę jak spoiler dalszej fabuły książkowej. (jak moje pytanie 1.; kim została Nika, itp.)
    Fabuła nawet ciekawa, trochę nie FNiNowa- prawie-śmierć Felixa i Neta. Przyszłość natomiast jak zawsze u Rafała, nie zapowiada się zbyt przyjemnie.


    I to chyba wszystko co miałem do powiedzenia.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 22-12-11 o 16:20
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  5. #5
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Opinie

    Mi się podobało, zwłaszcza początek bo potem zakończenie pewnych (nie wszystkich) wątków mnie nie satysfakcjonuje, choć samiusieńki koniec bardzo miło nawiązuje do jednego z tomów. Pomysł z ukazaniem przyszłości z naciskiem na technologie jest dla mnie trafem w dziesiątkę ale mimo wszystko dla mnie nadal trochę mało tej technologi(poza rozszerzoną rzeczywistością jest ona tylko zarysowana).
    Jak zawsze jest parę ciekawych ,,smaczków".
    Teraz zwrócę uwagę na to co mi się nie podobało, choć tak pięknie było zaczęte, bynajmniej wymaga to spoilerów i to znacznych więc jeśli nie czytałeś nie zaglądaj!
    1. Coś zbyt łatwo było zresetować te roboty. Bo wtedy praktycznie co drugi prawdziwy złodziej może łatwo uciec.
    2. Felix i Neta tak łatwo złapali, a Nika niby uciekła dzięki zwykłemu dymowi w wirtualnej rzeczywistości ? Chaos chaosem,ale co to za służby bezpieczeństwa, jak nie potrafią złapać dziewczyny rzucającej nierealne granaty dymne?
    Biorąc pod uwagę te dwa punkty to w takiej wersji przyszłości rozbój musi kwitnąć...
    O ile tamte błędy da rade było jakąś przełknąć, to wyjaśnienie wędrujących literek woła o pomstę do nieba, oczekiwałem jakiegoś bum, czegoś niezwykłego, a tu po prostu kopia Manfreda chciała im tak pomóc...
    Ale mimo wszystko przyjemnie się czytało.

    Drago: Przecież tylko jedna z możliwych wersji przyszłości...

    Podsumowując bez spojlerów: Mimo pewnych wad czyta się przyjemnie.

  6. #6
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Opinie

    Cytat Zamieszczone przez CezarIXen Zobacz posta

    Drago: Przecież tylko jedna z możliwych wersji przyszłości...

    Właściwie to ciężko stwierdzić. Jeśli Rafał opisał taką przyszłość FNiN z ich perspektywy, to może oznaczać, że przyszłość jest nieunikniona.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  7. #7
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Opinie

    Drago:
    Gdy młodzi Felix Net i Nika przenoszą się załóżmy, że jest czas t0 i na tą chwile ich przyszłość wygląda tak jak pokazał pan Kosik w opowiadaniu gdy wrócą czas będzie wynosił t1 i wtedy może się zmienić przyszłość lub nie, potem następuje czas t2, tak aż do czasu tn, który może być ostateczna zmiana przyszłości.... teoretycznie mogłoby być kilka opowiadań pokazujących tą chwile spotkania, a każde byłoby inne i logiczne...

  8. #8
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Opinie

    Opowiadanie świetne, pod koniec bym się poryczała, gdybym nie była padnięta po przygotowaniach do wigilii. Poza pewnym niesmacznym "żartem", świetnie napisane i ogólnie warto przeczytać. Błędy wytknięto na górze, więc co się będę rozpisywać.

    EDIT:
    Drago, Wędrujące, nie Znikające.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Opinie

    Jaki ,, niesmaczny" żart masz na myśli, bo jakoś dla mnie takiego nie było? A mnie zaciekawiło...

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    38

    Domyślnie Jak wam się podoba fragment opowiadania "FNiN oraz wędrujące samogłoski"

    Mnie się bardzo podoba, a szczególnie ten fragment, jak Net rozmawia z odkurzaczem. Bardzo się z tego śmiałem.

    //Połączyłem tematy //acro
    Ostatnio edytowane przez acrobot ; 27-12-11 o 15:19

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę