<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar lifegoeson.
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    31

    Domy¶lnie "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    W³a¶nie do takiego wniosku dochodzi³am strona po stronie. Wy³apa³am mnóstwo nawi±zañ do czê¶ci poprzednich. Pojawi³ siê szalony profesor Frank Knipszyc z "Pu³apki Nie¶miertelno¶ci", "Oran¿enada" z "Pa³acu Snów", bunt maszyn oraz oczywi¶cie pier¶cieñ,który po raz kolejny okaza³ siê ¼ród³em k³opotów przyjació³.
    Nie chcia³abym byæ tu pos³añcem przynosz±cym z³e wie¶ci,ale nie s±dzicie,¿e to mo¿e ¶wiadczyæ o rych³ym koñcu serii? Dziesiêæ tomów, okr±g³a liczba. Czy druga czê¶æ "¦wiata Zero" przyniesie odpowiedzi na wszystkie pytania zwi±zane z niedokoñczonymi w±tkami? Czy skoñczy siê nasze radosne oczekiwanie na kolejne czê¶ci?
    Mam nadziejê,¿e nie, ale chcê poznaæ wasze opinie na ten temat.

  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    202

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Kosik ostatnio na Falkonie powiedzia³ mniej wiêcej co¶ takiego: "Bêdê pisaæ, póki bêdê mia³ pomys³y". Jak narazie (przynajmniej dla mnie) kolejne czê¶ci nie s± wymêczone, a wrêcz epickie. Tak¿e, nie masz siê co martwiæ.
    Souls are soft and fluffy.

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar AsikIkisa
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    13

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Mortena jeszcze nie by³o xD

    ¦wiat Zero jest dobry, i mi³o by by³o jakby seria siê skoñczy³a na tak dobrej czê¶ci. Kontynuacja ¦Z ma potencja³ do wyja¶nienia wszystkich zagadek... ale nie s±dzê ¿e tak bêdzie. Nie koniecznie serie musz± siê koñczyæ na okr±g³ych numerach. Taki HP ma 7 tomów no i wiêkszo¶æ serii to trylogie. xD

    Mam nadziejê, ¿e bêdzie to co¶ w stylu pana Samochodzika - masa ksi±¿ek o przygodach FNiN. W koñcu musz± przej¶æ do 3 klasy gimnazjum, choæ mam wra¿enie ¿e jak skoñcz± szko³ê imienia profesora Kuszmiñskiego to k³opoty ich omin±. Poza tym 3 klasa mo¿e siê tak ci±gn±æ jak 2 xDD

    Autor nic nie przed³u¿a, i humor trzyma na poziomie. (Pomijaj±c paradoksy niektórych przedmiotów czy powiedzonek w pó¼niejszych czê¶ciach i trochê upolitycznianie serii) Uwa¿am ¿e to jedna z lepszych polskich serii jaka wychodzi
    To jest internet. Tu nic nie jest na powa¿nie

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiuhna
    Do³±czy³
    Jun 2009
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    85

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Ja my¶lê ¿e wyjdzie jeszcze spoooooooro ksi±¿ek. To trochê dziwne, ¿e na 1. klasê by³y 2 ksi±¿ki, a na 2. siedem... No, ale nie narzekam przecie¿. S±dzê ¿e seria nie skoñczy siê przed skoñczeniem przez nich szko³y. Mam nadziejê ¿e Pan Kosik Bêdzie pisa³ przez jeszcze 4353834 lat, ¿ebym mog³a siê naczytaæ. Bez kolejnych FNiNów bym nie prze¿y³a! A je¶li chodzi o elementy z poprzednich czê¶ci, to my¶lê ¿e autor chcia³ po prostu je wykorzystaæ po raz kolejny, bo ¿eby co¶ wystêpowa³o tylko w jednym tomie, a potem znik³o i siê o tym zapomnia³o? Fajnie przypominaæ sobie ca³y czas, co siê wydarzy³o wcze¶niej!

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Aug 2011
    P³eæ
    Wiek
    24
    Posty
    13

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    seria siê szybko nie skoñczy brzydko powiem bo przecie¿ autor troszkê zarabia na ka¿dej czê¶ci jak i na filmie do którego napisa³ scenariusz, a to ,¿e zakoñcz± ju¿ nied³ugo szko³ê to nic nie znaczy jak na 2 klasy napisa³ 10 b±d¼ 11 ksi±¿ek to jeszcze czeka nas ca³a 3kl. gimnazjum czyli ok.5 ksi±¿ek a nawet je¶li zakoñcz± siê ksi±¿ki z serii to mo¿e powstan± kolejne czê¶ci filmu gdzie niektóre przeróbki mog± wydawaæ nam siê nowa przygod± przyjació³ a w±tki pojawiaj± siê w ka¿dej czê¶ci z FNIN

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar lifegoeson.
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    31

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Cytat Zamieszczone przez Ariku Zobacz posta
    Kosik ostatnio na Falkonie powiedzia³ mniej wiêcej co¶ takiego: "Bêdê pisaæ, póki bêdê mia³ pomys³y". Jak narazie (przynajmniej dla mnie) kolejne czê¶ci nie s± wymêczone, a wrêcz epickie. Tak¿e, nie masz siê co martwiæ.
    W takim razie mam nadziejê,¿e w jego g³owie zrodzi siê jeszcze wiele pomys³ów,z których ka¿dy nastêpny bêdzie lepszy. Równie¿ nie chcia³abym wymêczonych kolejnych tomów,ale czê¶ci z ikr±, jakie na razie wci±¿ siê pojawiaj± ( mo¿e poza dyskusyjnym "Buntem Maszyn", który wielu fanom, w tym mnie, nie przypad³ do gustu).
    Liczê,¿e siê nie mylimy. Jeszcze du¿o wiêcej Felixa,Neta i Niki mo¿na zmie¶ciæ na stosach ksi±¿kowych stronic.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar You100
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Wiek
    24
    Posty
    44

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Po ostatnim wywiadzie z Rafa³em Kosikiem mo¿emy mieæ tylko nadziejê, ¿e tak nie bêdzie.
    -Nie interesuje mnie to - Net uniós³ d³onie. - Nie chcê s³yszeæ o ¿adnych skarbach i nagrodach. Chcê sobie siedzeæ przed kompem na moich piêciu literach i mieæ spokój.
    - Piêciu literach? - zapyta³a Nika.
    - Fotel. Mia³em na my¶li fotel.

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Victoria
    Do³±czy³
    May 2011
    P³eæ
    Wiek
    25
    Posty
    22

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Jejku...jak tak czytam wasze opinie to a¿ mnie skrêca bo ja muszê czekaæ do ¶wi±t ...
    ,,Przestañ ca³y czas my¶leæ, ¿e kogo¶ krêpujesz, ¿e komu¶ przeszkadzasz!
    Je¶li ludziom siê to nie podoba, upomn± siê o swoje!
    A je¶li nie bêd± mieli odwagi, to ju¿ ich sprawa!''
    -Paulo Coelho

  9. #9
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Andrzej
    Do³±czy³
    Apr 2010
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Daleko tej czê¶ci do bycia koñcem serii FNiN. Dlaczego?
    Wiele w±tków nie zosta³o wyja¶nionych i zakoñczonych. Nie wiemy, co porabia Morten, nie wiemy nic o dziadku Felixa - tak przecie¿ wa¿nym w±tku w PN. Poza tym, trudno by³oby zakoñczyæ przygody bohaterów na 3 klasie gimnazjum, skoro Nice nawet wówczas pozostan± jeszcze trzy lata do osi±gniêcia pe³noletno¶ci. A to jest nadal jeden z kluczowych w±tków w serii. Pomys³ów Rafa³ Kosik ma sporo, widaæ, ¿e FNiN powoli ewoluuje z ksi±¿ki dla dzieci na ksi±¿kê dla m³odzie¿y.
    Jedna rzecz odró¿nia tê serie od innych: w przypadku HP Rowling od razu zaznaczy³a, ¿e ma zamiar stworzyæ 7 tomów (przy czym ka¿dy kolejny by³ coraz grubszy i niektóre z nich by³y dwukrotnie potê¿niejsze od jednej czê¶ci FNiN), natomiast Kosik nie wypowiada siê na ten temat - bêdzie pisa³ tak d³ugo, jak tylko bêdzie móg³ i bêdzie popyt na jego ksi±¿ki.
    Byæ mo¿e bêdzie tak, ¿e gimnazjum nr 13 im. prof. Kuszmiñskiego zostanie przemianowane na liceum, a wówczas daje to nam kolejne trzy lata na rozrywki. Przeciw szybkiemu zakoñczeniu serii przemawia tak¿e ilo¶æ ksi±¿ek - w I klasie jedna akcja jednej ksi±¿ki toczy³a siê przez pó³ roku (wymuszone by³o to zapewne prób± wysondowania, jak ksi±¿ka siê przyjmie na rynku, by w razie niepowodzenia ³atwo zakoñczyæ seriê). W II klasie akcja jednej ksi±¿ki zajmuje ¶rednio 1-2 tygodnie.
    Rafa³ Kosik nie tworzy tych ksi±¿ek z potrzeby pieni±dza. Tacy autorzy jak on potrafi± zarabiaæ na wszystkim. Je¶li skoñczy siê FNiN to napisze on co¶ nowego, innego. On tworzy je chyba z w³asnej potrzeby.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. L±duje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wie¿a ka¿e mu ko³owaæ do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje siê, ¿e nie wie, w któr± to stronê. Wie¿a t³umaczy mu drogê, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koñcz±c pytaniem: Nigdy nie by³e¶ we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: By³em, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co¶ zrzuca³em i nie l±dowa³em tutaj.

  10. #10
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Do³±czy³
    Dec 2011
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domy¶lnie Odp: "¦wiat Zero" ogniwem zespalaj±cym wszystkie czê¶ci

    Owszem prawd± jest, ¿e pan Kosik nie pisze tego tylko dlatego, ¿e przynosi mu to kasê. Jednak nacisk ze strony nas, fanów jest tak du¿y, ¿e nie ma praktycznie wyboru, co tworzyæ. Gdy¿ na same wspomnienie niektórych ludzi, ¿e z chêci± przeczytali by "Ró¿aniec", pojawia siê wielkie oburzenie u innych. Trudno wiêc tu mówiæ o wewnêtrznej potrzebie, jedynie mo¿na wnioskowaæ, ¿e panu Kosikowi nie przeszkadza pisanie tej serii i z chêci± siê za ni± bierze, je¶li my tego potrzebujemy...
    El Psy Congroo.

    Makise Kurisu: Na pierwszej randce najwa¿niejsz± spraw± jest wywarcie na partnerze pozytywnego wra¿enia. Je¶li chodzi o ubranie, to nie ma potrzeby zak³adaæ drogich, markowych strojów, wystarczy co¶ czystego...
    Okabe Rintarō: W tym elemencie wypadam ¶wietnie. Nie ma nic czystszego ni¿ kitel naukowca.
    ,,Steins;Gate"

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 2 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê