<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar lifegoeson.
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    31

    Domyślnie "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Właśnie do takiego wniosku dochodziłam strona po stronie. Wyłapałam mnóstwo nawiązań do części poprzednich. Pojawił się szalony profesor Frank Knipszyc z "Pułapki Nieśmiertelności", "Oranżenada" z "Pałacu Snów", bunt maszyn oraz oczywiście pierścień,który po raz kolejny okazał się źródłem kłopotów przyjaciół.
    Nie chciałabym być tu posłańcem przynoszącym złe wieści,ale nie sądzicie,że to może świadczyć o rychłym końcu serii? Dziesięć tomów, okrągła liczba. Czy druga część "Świata Zero" przyniesie odpowiedzi na wszystkie pytania związane z niedokończonymi wątkami? Czy skończy się nasze radosne oczekiwanie na kolejne części?
    Mam nadzieję,że nie, ale chcę poznać wasze opinie na ten temat.

  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    202

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Kosik ostatnio na Falkonie powiedział mniej więcej coś takiego: "Będę pisać, póki będę miał pomysły". Jak narazie (przynajmniej dla mnie) kolejne części nie są wymęczone, a wręcz epickie. Także, nie masz się co martwić.
    Souls are soft and fluffy.

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar AsikIkisa
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Mortena jeszcze nie było xD

    Świat Zero jest dobry, i miło by było jakby seria się skończyła na tak dobrej części. Kontynuacja ŚZ ma potencjał do wyjaśnienia wszystkich zagadek... ale nie sądzę że tak będzie. Nie koniecznie serie muszą się kończyć na okrągłych numerach. Taki HP ma 7 tomów no i większość serii to trylogie. xD

    Mam nadzieję, że będzie to coś w stylu pana Samochodzika - masa książek o przygodach FNiN. W końcu muszą przejść do 3 klasy gimnazjum, choć mam wrażenie że jak skończą szkołę imienia profesora Kuszmińskiego to kłopoty ich ominą. Poza tym 3 klasa może się tak ciągnąć jak 2 xDD

    Autor nic nie przedłuża, i humor trzyma na poziomie. (Pomijając paradoksy niektórych przedmiotów czy powiedzonek w późniejszych częściach i trochę upolitycznianie serii) Uważam że to jedna z lepszych polskich serii jaka wychodzi
    To jest internet. Tu nic nie jest na poważnie

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar Asiuhna
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Ja myślę że wyjdzie jeszcze spoooooooro książek. To trochę dziwne, że na 1. klasę były 2 książki, a na 2. siedem... No, ale nie narzekam przecież. Sądzę że seria nie skończy się przed skończeniem przez nich szkoły. Mam nadzieję że Pan Kosik Będzie pisał przez jeszcze 4353834 lat, żebym mogła się naczytać. Bez kolejnych FNiNów bym nie przeżyła! A jeśli chodzi o elementy z poprzednich części, to myślę że autor chciał po prostu je wykorzystać po raz kolejny, bo żeby coś występowało tylko w jednym tomie, a potem znikło i się o tym zapomniało? Fajnie przypominać sobie cały czas, co się wydarzyło wcześniej!

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    seria się szybko nie skończy brzydko powiem bo przecież autor troszkę zarabia na każdej części jak i na filmie do którego napisał scenariusz, a to ,że zakończą już niedługo szkołę to nic nie znaczy jak na 2 klasy napisał 10 bądź 11 książek to jeszcze czeka nas cała 3kl. gimnazjum czyli ok.5 książek a nawet jeśli zakończą się książki z serii to może powstaną kolejne części filmu gdzie niektóre przeróbki mogą wydawać nam się nowa przygodą przyjaciół a wątki pojawiają się w każdej części z FNIN

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar lifegoeson.
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Cytat Zamieszczone przez Ariku Zobacz posta
    Kosik ostatnio na Falkonie powiedział mniej więcej coś takiego: "Będę pisać, póki będę miał pomysły". Jak narazie (przynajmniej dla mnie) kolejne części nie są wymęczone, a wręcz epickie. Także, nie masz się co martwić.
    W takim razie mam nadzieję,że w jego głowie zrodzi się jeszcze wiele pomysłów,z których każdy następny będzie lepszy. Również nie chciałabym wymęczonych kolejnych tomów,ale części z ikrą, jakie na razie wciąż się pojawiają ( może poza dyskusyjnym "Buntem Maszyn", który wielu fanom, w tym mnie, nie przypadł do gustu).
    Liczę,że się nie mylimy. Jeszcze dużo więcej Felixa,Neta i Niki można zmieścić na stosach książkowych stronic.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar You100
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Po ostatnim wywiadzie z Rafałem Kosikiem możemy mieć tylko nadzieję, że tak nie będzie.
    -Nie interesuje mnie to - Net uniósł dłonie. - Nie chcę słyszeć o żadnych skarbach i nagrodach. Chcę sobie siedzeć przed kompem na moich pięciu literach i mieć spokój.
    - Pięciu literach? - zapytała Nika.
    - Fotel. Miałem na myśli fotel.

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Victoria
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Jejku...jak tak czytam wasze opinie to aż mnie skręca bo ja muszę czekać do świąt ...
    ,,Przestań cały czas myśleć, że kogoś krępujesz, że komuś przeszkadzasz!
    Jeśli ludziom się to nie podoba, upomną się o swoje!
    A jeśli nie będą mieli odwagi, to już ich sprawa!''
    -Paulo Coelho

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Daleko tej części do bycia końcem serii FNiN. Dlaczego?
    Wiele wątków nie zostało wyjaśnionych i zakończonych. Nie wiemy, co porabia Morten, nie wiemy nic o dziadku Felixa - tak przecież ważnym wątku w PN. Poza tym, trudno byłoby zakończyć przygody bohaterów na 3 klasie gimnazjum, skoro Nice nawet wówczas pozostaną jeszcze trzy lata do osiągnięcia pełnoletności. A to jest nadal jeden z kluczowych wątków w serii. Pomysłów Rafał Kosik ma sporo, widać, że FNiN powoli ewoluuje z książki dla dzieci na książkę dla młodzieży.
    Jedna rzecz odróżnia tę serie od innych: w przypadku HP Rowling od razu zaznaczyła, że ma zamiar stworzyć 7 tomów (przy czym każdy kolejny był coraz grubszy i niektóre z nich były dwukrotnie potężniejsze od jednej części FNiN), natomiast Kosik nie wypowiada się na ten temat - będzie pisał tak długo, jak tylko będzie mógł i będzie popyt na jego książki.
    Być może będzie tak, że gimnazjum nr 13 im. prof. Kuszmińskiego zostanie przemianowane na liceum, a wówczas daje to nam kolejne trzy lata na rozrywki. Przeciw szybkiemu zakończeniu serii przemawia także ilość książek - w I klasie jedna akcja jednej książki toczyła się przez pół roku (wymuszone było to zapewne próbą wysondowania, jak książka się przyjmie na rynku, by w razie niepowodzenia łatwo zakończyć serię). W II klasie akcja jednej książki zajmuje średnio 1-2 tygodnie.
    Rafał Kosik nie tworzy tych książek z potrzeby pieniądza. Tacy autorzy jak on potrafią zarabiać na wszystkim. Jeśli skończy się FNiN to napisze on coś nowego, innego. On tworzy je chyba z własnej potrzeby.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  10. #10
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: "Świat Zero" ogniwem zespalającym wszystkie części

    Owszem prawdą jest, że pan Kosik nie pisze tego tylko dlatego, że przynosi mu to kasę. Jednak nacisk ze strony nas, fanów jest tak duży, że nie ma praktycznie wyboru, co tworzyć. Gdyż na same wspomnienie niektórych ludzi, że z chęcią przeczytali by "Różaniec", pojawia się wielkie oburzenie u innych. Trudno więc tu mówić o wewnętrznej potrzebie, jedynie można wnioskować, że panu Kosikowi nie przeszkadza pisanie tej serii i z chęcią się za nią bierze, jeśli my tego potrzebujemy...
    El Psy Congroo.

    Makise Kurisu: Na pierwszej randce najważniejszą sprawą jest wywarcie na partnerze pozytywnego wrażenia. Jeśli chodzi o ubranie, to nie ma potrzeby zakładać drogich, markowych strojów, wystarczy coś czystego...
    Okabe Rintarō: W tym elemencie wypadam świetnie. Nie ma nic czystszego niż kitel naukowca.
    ,,Steins;Gate"

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę