<

Zobacz wyniki ankiety: Czy Nika powinna mieć kota z paranormalnymi zdolnościami?

Głosujących
90. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    34 37.78%
  • Tak, ale bez paranormalnych zdolności.

    28 31.11%
  • Nie

    28 31.11%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Wątek: Kot

  1. #11
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Kot

    Cytat Zamieszczone przez argi Zobacz posta
    Później okazałoby się że ma on niesamowite zdolności... eg: pojawia się nagle znikąd (chyba tak się pisze), kładzie się koło jakiegoś ciekawego miejsca (skarb etc.)
    Kot ze zdolnościami już był.

    Seria "Kot, który..." L.J.Braun
    Kot rozwiązuje zagadki kryminalne, właśnie kładąc się koło jakiegoś przedmiotu, gdzieś znajdując coś pod komodą, itp itd.

    Więc jak dla mnie pomysł nie za bardzo,
    a serię Brauna polecam, świetna jest
    Ostatnio edytowane przez Bookish'a ; 16-06-12 o 21:53

  2. #12
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Kot

    Osobiście myślę, że wyżywienie takiego kota wcale nie musi być aż tak obciążające dla budżetu Niki. Zakładając, że będzie on częściowo polował sam, a częściowo (lub nawet w całości) żywił się normalnym jedzeniem, to Nika musiałaby tylko trochę zwiększyć swoje porcje i dzielić się nimi z kotem... To jest realne, oczywiście wymagałoby pewnych, ale stosunkowo niewielkich, nakładów, jednak kot jest tego zdecydowanie wart
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  3. #13
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Kot

    Tak, tak, tak Do Niki idealnie pasuje kot. Też chodzi własnymi ścieżkami, jest jedyna w swoim rodzaju i żyje sama. Tego właśnie jej brakuje. Takiego samego outsidera jak ona :p
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 16-06-12 o 22:21

  4. #14
    Philips Awatar Royalek
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Kot

    Jestem za, pomysł genialny! Oby pan Kosik wprowadził tego kota jako przybysza z innej planety - pomysł na kolejną książkę. Przez przypadek kot przedostaje się przez tunel czasoprzestrzenny, a Trójca stara się go odnaleźć przed wojskiem chcącym skolonizować tereny po drugiej stronie! :p

  5. #15
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kotek_99
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Kot

    Jak dla mnie może być...dlaczego nie Net mógłby jej dać w prezencie na rocznice, urodziny czy coś

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Kot

    Fajny pomysł, jako że Nika jest można powiedzieć czarodziejką(nadprzyrodzone zdolności), to może mieć też czarnego kota...
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 17-06-12 o 10:17

  7. #17
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Kot

    Pomysł zarówno dobry, jak i bardzo ograny. Ileż było Sabrin czarownic z kotami... A jeżeli byłby czarny to już przesada na maxa. Chociażby biały czy inny kolorek.
    Jednak dobrze by było czytać o kocie Niki. Nie miał nadprzyrodzonych zdolności, ale dawał lekkie znaki, posiadał szósty zmysł itp.

  8. #18
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Kot

    Kretyński pomysł.

    Btw, skoro ledwo ją stać na utrzymanie, to po co się pakować w zwierzaka, który generuje koszty...
    Ostatnio edytowane przez KetevaN ; 17-06-12 o 23:02

  9. #19
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Kot

    Pomysł bardzo dobry, bo mój . Znaczy się, myślałem kiedyś o tym i Nice kot pasowałby idealnie. Bynajmniej nie dlatego, że jest "czarownicą". Miałem to nawet opisać w jakimś fanfiku, oczywiście skończyło się na tym, że nie powstało ani jedno słowo opowiadania. Ale mniejsza z tym.

    Kot Niki z pewnością nie powinien być kupiony, dostany w prezencie czy nawet wzięty ze schroniska. Myślę, że mógłby się do niej przypałętać, bo jak już słusznie zauważyliście, po co osoba, której nie stać na żywność dla siebie, miałaby świadomie obarczać się dodatkowymi wydatkami. Ale jeśli by się już jakiś znalazł, to Nika odjęłaby sobie część jedzenia, żeby pomóc innej istocie. To by było do bólu naiwne i takie tandetne... Wręcz idealne do FNiN! Widziałem to mniej więcej tak - jest noc, ciemno, zimno, pada deszcz. Nika wraca do swojego mieszkania, narrator znowu opisuje, jak to jest jej ciężko bez rodziców i pieniędzy. Otwiera jakąś konserwę w ramach obiadu, ale zawartość okazuje się być przeterminowana. Odstawia ją więc na bok i kładzie się spać głodna. Do puszki podchodzi wychudzony kot, z wystającymi żebrami i poszarpaną sierścią, z wycieńczenia ledwo powłóczący łapkami. Ewentualnie jedzenie może być dobre, ale kot chowa się przed deszczem w mieszkaniu Niki, więc ta daje mu część swojej porcji. Oczywiście nie biegnie do dziewczyny od razu i nie ociera się o jej nogi, ale prycha, ucieka i tak dalej. Ponury, gęsty klimat stworzony przez Kosika pasowałby tu idealnie. Wcześniej jeszcze mogłyby pojawić się jakieś znaki, zwiastujące nadejście tego kota. Stukanie na dachu, uchylone okno. Potem zwierzę znika, ale z czasem przychodzi ponownie, coraz częściej, a Nika za każdym razem oddaje mu część swojego jedzenia, narrator podkreśla, że to naprawdę część jej posiłku i chętnie by go zjadła, gdyby nie nakarmiła kota, który oczywiście nie siedzi cały dzień w jej domu i nie bawi się w ganianie sznurka. Przychodzi kiedy chce, ale że chce przychodzić codziennie, to już zasługa Niki. Dalej daje nam to niezłe podłoże do wymyślania różnych zabawnych albo ciekawych historii z chłopakami. Już sobie wyobrażam, jak Rafał Kosik jest w stanie zabawnie opisać perypetie Neta jak stara pogłaskać kota, jak kot poznaje Neta, jak się próbują bawić. Felix w tym czasie konstruuje wejście dla kota do mieszkania Niki (bo ta zostawiała na noc uchylone okno, żeby kot mógł wejść i się przeziębiała dajmy na to ) albo maszynę do dawkowania jedzenia dla zwierzęcia (bo jest tak głodne, że rzuca się na wszystko co mu się da, a jak zje zbyt dużo, to wymiotuje... Dajmy na to ). Potem jeszcze się okazuje, że na strychu (Nika ma nad sobą jakiś strych albo niezamieszkałe pomieszczenie?) albo w jakiejś dziurze Nika znajduje małe kociaki (bo tamten kot to oczywiście kotka!). Tymczasem ich matka nie wraca do mieszkania Niki przez parę dni, dziewczyna stara się pomóc małym, ale te po kolei umierają. Małe, chore, z zaropiałymi oczami, jeden po drugim umierają z głodu. Kotka może wrócić po dłuższym czasie ze zmiażdżoną łapą, albo w ogóle nie wracać. Oczywiście zero paranormalnych zdolności, do pojawiania się znikąd wystarczą zwykłe, kocie cechy opisane w zwykły, koci sposób.

    Cytat Zamieszczone przez KetevaN Zobacz posta
    Kretyński pomysł.
    Twoje argumenty mnie przekonały! Jednak to rzeczywiście jest kretyński pomysł, zapomnijcie o tym, co napisałem.
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Zobacz posta
    Nie lubię całej tej głupkowatej manii na te zwierzęta. Ani nie są szczególnie ciekawe, ani mądre. I bardzo drażni mnie zachowanie otoczenia: co wchodzę na kwejka - kot, na facebooka - kot, na cokolwiek innego - kot. Litości, nie wprowadzajmy tego czegoś do książki. Mam nadzieję, że Kosik będzie mądry i nie wprowadzi.
    Pierwszy raz spotykam się z takim nastawieniem do jakiegokolwiek gatunku. Znam ludzi, którzy nie pałają miłością do jakiegoś konkretnego, takich, którzy go nie rozumieją, takich, którym jest on obojętny albo nie widzą w nim nic niezwykłego... Ale taka... Jadowitość? Skąd ona się bierze? Rozumiem, że masz dość kotów wszędzie - może na złe strony wchodzisz w takim razie, albo po prostu masz znajomych, którzy koty lubią. Co prawda z Kwejka nie korzystam, ale na Facebooku czy nawet na Wykopie, gdzie te zwierzęta są przez wielu użytkowników bardzo cenione (a przez niektórych nawet przeceniane), nie zauważyłem tej całej manii, o której mówisz. Są wykopy i o psach, i o kotach, są i o morsach, królikach, zającach czy pająkach. Słoniach, małpach, zebrach... Są ludzie mający wiele ciekawego do powiedzenia na ich temat, ale żadnego fanbojstwa czy hejterstwa (piękne, polskie słowa, ale ciężko mi to inaczej ująć ), jak w Twojej wypowiedzi nie widziałem. Wiadomo, że kot pojawia się częściej niż guziec jako popularne zwierzę domowe, ale ludzie hodują wiele różnych gatunków. Jeśli jesteś mi to w stanie jakoś wyjaśnić Twoją niechęć do tego konkretnego, bardzo chętnie przeczytam. Czy wiąże się jakoś z Twoim strachem przed psami i podejściem do nich? ("W takich momentach mam największą ochotę przetrącić gnojowi kark. Psu.") Może być w tym temacie, może być i w tamtym:
    http://forum.fnin.eu/showthread.php?...e-zwierz%B1tka
    Możesz nawet założyć nowy. Ten tutaj jednak chyba będzie najlepszy.

  10. #20
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Kot

    Podsumowując:

    Cytat Zamieszczone przez Zegarmistrz Zobacz posta
    To by było do bólu naiwne i takie tandetne...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę