<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Posty
    3,648

    Domy¶lnie Obywatel, który siê zawiesi³

    Nowy zbiór starych opowiadañ Kosika. Pewnie wielu forumowiczów chêtnie go przeczyta. Tworzê ten w±tek, by¶my mogli dzieliæ siê wra¿eniami z lektury i zachêciæ/zniechêciæ innych do czytania. Sam jeszcze nie przeczyta³em, nawet nie zacz±³em, ale wczoraj kupi³em i w³a¶nie dlatego tworzê ten temat...

    Gdyby kto¶, tak jak ja, nie lubi³ przep³acaæ za ksi±¿ki i denerwuj± go, tak jak mnie, ksi±¿ki po piêæ dych, niech wst±pi do najbli¿szego Media Marktu. Do tej pory kojarzy³ mi siê z cenami ksi±¿ek z kosmosu, zdecydowana wiêkszo¶æ by³a sprzedawana za tyle, ile by³o napisane na ok³adce, a jak wiemy, zawsze jest du¿o napisane . Na takim "Obywatelu..." widnieje cena 39,90 z³, a w Media Markcie mo¿na go kupiæ za 24,90 z³! Dla mnie to ¶miesznie tanio za ksi±¿kê Kosika w twardej oprawie. (pomijam fakt, ¿e odstêpy miêdzy wierszami s± wiêksze ni¿ w takim FNiNie, bo i tak tre¶ci jest zdecydowanie wiêcej ni¿ w wiêkszo¶ci ksi±¿ek Fabryki S³ów ) Gdyby kto¶ jeszcze nie mia³, a chcia³, niech siê ¶pieszy. Za tak± cenê, warto!

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar DeemR
    Do³±czy³
    Jan 2009
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    54

    Domy¶lnie Odp: Obywatel, który siê zawiesi³

    Ja kupi³em na Empik.com za 35 z³ wiêc te¿ nie jest ¼le.

    Co do samej zawarto¶ci ksi±¿ki. Czas pozwoli³ mi na przeczytanie jednego opowiadania - w komiczny, trochê przerysowany, sposób ukazuje realia ¿ycia w Polsce co mi siê bardzo spodoba³o. Zobaczymy jak reszta opowiadañ .
    Jak skoñczê to dopiszê co¶ jeszcze.





  3. #3
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Posty
    3,648

    Domy¶lnie Odp: Obywatel, który siê zawiesi³

    To pierwsze te¿ przeczyta³em, zabawne, krótkie, fajnie napisane . Ale ciê¿ko cokolwiek oceniaæ, po reszcie spodziewam siê czego¶ powa¿niejszego nieco, albo d³u¿szego.

  4. #4
    Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    202

    Domy¶lnie Odp: Obywatel, który siê zawiesi³

    Cytat Zamieszczone przez Zegarmistrz Zobacz posta
    To pierwsze te¿ przeczyta³em, zabawne, krótkie, fajnie napisane . Ale ciê¿ko cokolwiek oceniaæ, po reszcie spodziewam siê czego¶ powa¿niejszego nieco, albo d³u¿szego.
    Raczej siê nie pomyli³e¶ Pierwsze opowiadanko by³o lekkie i przyjemne, co do nastêpnego - muszê mieæ na to odpowiedni dzieñ, bo w trakcie wyk³adu moja koncentracja nie pozwoli mi na odpowiednie zrozumienie, co jest strat± czasu. Jak czytaæ to ze zrozumieniem albo w ogóle.
    Souls are soft and fluffy.

  5. #5
    Lunatyk Awatar Drago
    Do³±czy³
    Sep 2008
    P³eæ
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domy¶lnie Odp: Obywatel, który siê zawiesi³

    Cytat Zamieszczone przez Ariku Zobacz posta
    Raczej siê nie pomyli³e¶ Pierwsze opowiadanko by³o lekkie i przyjemne, co do nastêpnego - muszê mieæ na to odpowiedni dzieñ, bo w trakcie wyk³adu moja koncentracja nie pozwoli mi na odpowiednie zrozumienie, co jest strat± czasu. Jak czytaæ to ze zrozumieniem albo w ogóle.
    Tr±ba, musisz siê podszkoliæ. U mnie wiêkszo¶æ osób nie ma z tym problemu. Kwestia przystosowania

    Cytat Zamieszczone przez Zegarmistrz Zobacz posta
    To pierwsze te¿ przeczyta³em, zabawne, krótkie, fajnie napisane . Ale ciê¿ko cokolwiek oceniaæ, po reszcie spodziewam siê czego¶ powa¿niejszego nieco, albo d³u¿szego.
    Przeczyta³em ju¿ dawno, ale jako¶ nie mia³em weny, ¿eby napisaæ.
    Pierwsze rzeczywi¶cie przyjemne. Te¿ czasem mam wra¿enie, ¿e w swoim mikro ¶wiecie zaraz zwariujê(a to tylko problemy z organizacj± pracy mojego wydzia³u).

    Reszta opowiadañ bardzo fajna. Najmniej podoba³o mi siê "Co¶, czego nigdy nie pamiêtamy".
    Co do reszty:
    -"Mg³a"- dobrze, ¿e czyta³em w dzieñ, bo inaczej móg³bym zawa³u dostaæ
    -"Czy kto¶ tu widzia³ Boga"- odpowiada moim lêkom, co mo¿e nas czekaæ "po drugiej stronie"
    -"Skrytogrzesznicy"- bardzo dobre opowiadanie, jedno z najlepszych.
    -"Za dobra to zrobili¶my"- gorsze od reszty, ale te¿ trzyma poziom.
    -"Ohyda"- programy telewizyjne, które s± opisane w opowiadaniu kojarz± mi siê z filmem "Uciekinier" z Arnoldem S.
    -"Szczelina"- tak¿e jedno z lepszych w zbiorze.
    -"Wyprawa Szaleñców"- liczy³em na jakie¶ wyja¶nienia w stosunku do Verticala, ale i tak fajne.
    -"Pokoje przechodnie"- imo raczej s³abe.

    Wiem, ¿e nie napisa³em zbyt du¿o, ale i tak dobrze ¿e chocia¿ tyle

    Ogólnie ca³y zbiór jest wart przeczytania, polecam.
    Cytat Zamieszczone przez Rafa³ Kosik, Vertical
    A tak naprawdê, otrzymaæ po ¶mierci £askê Jasno¶ci mo¿e tylko cz³owiek doskonale niewierz±cy, bo tylko jego prawe uczynki p³yn± ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed str±ceniem w Wieczny Mrok.

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar Ariku
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    202

    Domy¶lnie Odp: Obywatel, który siê zawiesi³

    Cytat Zamieszczone przez Drago Zobacz posta
    Tr±ba, musisz siê podszkoliæ. U mnie wiêkszo¶æ osób nie ma z tym problemu. Kwestia przystosowania
    Wiesz, co innego z czytaniem FNiN, a co innego ten zbiór opowiadañ. Jak mam nie zrozumieæ czego¶ i czytaæ po to by wiedzieæ co jest napisane, a nie mo¿liwe znaczenia tego, to wolê od³o¿yæ to na czas kiedy mózg bêdzie na odpowiednich obrotach

    A teraz idê mordowaæ mutanty w Falloucie 3 ;p
    Souls are soft and fluffy.

  7. #7
    Fan FNiN Awatar acrobot
    Do³±czy³
    Mar 2008
    P³eæ
    Posty
    969

    Domy¶lnie Odp: Obywatel, który siê zawiesi³

    Dosta³em ksi±¿kê na Miko³ajki - wiem, ¿e bêdê czyta³ z przyjemno¶ci±
    My¶la³em jednak, ¿e bêdzie wyk³adka - myli³em siê :/
    Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

  8. #8
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Posty
    3,648

    Domy¶lnie Odp: Obywatel, który siê zawiesi³

    Ale ta czarna... Przestrzeñ te¿ ma w sobie pewien urok .

+ Odpowiedz w tym w±tku

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê