<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 87
  1. #11
    Zaciekawiony FNiN Awatar Felixx
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Posty
    43

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Dziwna rzecz. Nie wiem co pan rafa³ mia³ na my¶li, ale Net powiedzia³ takie co¶ : "Chodzmy wiêc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze".?
    To by³a strona 274

    "Chodzmy wiêc do tego sklepu i zróbmy sobie dobrze"-Net Bielecki "Felix, Net i Nika oraz ¦wiat Zero" str. 274

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Jan 2012
    P³eæ
    Wiek
    28
    Posty
    1

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Strona 137 jest "sent" co oznacza wys³any. Felix sk³ada zamówienie i klika ten przycisk. Moim zdaniem powinno byæ "send".
    Strona 347 s± "godziony" zamiast godziny
    Strona 385 kolejna literówka, jest "wygl±daz" zamiast "wygl±dasz"

  3. #13
    Zainspirowany FNiN Awatar Pentinum
    Do³±czy³
    Aug 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    179

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Sent jest napisane prawid³owo, to jest po prostu wyraz send w czasie przesz³ym, send jest czasownikiem nieregularnym.

  4. #14
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Jan 2012
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    2

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Literówki fajnie, ¿e kto¶ sprawdza, podbno przydaje siê do edytowania ksi±¿ki.
    Ale s± wiêksze b³êdy. Czy nie irytuje was, ¿e trójka ludzi, która wyl±dowa³a kiedy¶ w PRLu, czê¶æ z nich ¿yje z rodzinami, które wiedz± co to, mia³y to na historii, a Nika s³ucha (swoj± drog± to te¿ b³±d. to koñcówka programu dla klasy trzeciej, dlatego ma³o kto to realizuje), ¿e ta trójka osób nie wyci±ga z tego wniosków?! Dziwi siê na has³a o dobrobycie i niemo¿no¶æ zdobycia lodówki?! ¯yj± w Polsce, tu nie da siê kupiæ chleba bez wyk³adu o historii!

    Jak irytowa³o mnie to w drugiej czê¶ci tak i irytuje mnie dalej. Chwilowo brak wiêkszych byków

  5. #15
    Zainspirowany FNiN Awatar Pentinum
    Do³±czy³
    Aug 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    179

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Ja mia³em o komunie na historii ju¿ w 6 klasie, to trochê denerwuj±ce, ¿e bêd±c raz w PRL, nie skapowali siê ¿e w B40 komuna hula w najlepsze. Net(albo Felix) mówi³ w TMK, ¿e po powrocie popyta ojca na takie tematy, jak widaæ- zapomnia³.

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar Skeleth
    Do³±czy³
    Aug 2011
    P³eæ
    Posty
    3

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Ja znalaz³em taki b³±d: Gdy byli w komunistycznej Polsce, Gilbert opowiada³ jak kole¶ naw±cha³ siê Komarwynocha i skoczy³ z balkonu z okrzykiem ,,Jestem Wróbelmanem" Przecie¿ parê razy by³o pokazane, ¿e oni tam kompletnie nie znali angielskiego (Stokrotka - eject, Brat Neta - Born to be wild). Mnie to razi za ka¿dym razem jak czytam ¦wiat Zero (A czyta³em chyba 5 razy )

  7. #17
    Zainspirowany FNiN Awatar Pentinum
    Do³±czy³
    Aug 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    179

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Ale tak jak Net mia³ czasopisma komputerowe zza kurtyny, tak samo ten facet móg³ sobie przemyciæ np. komiks z Batmanem, albo Supermanem.
    Moje uczucia runê³y, moje nerwy runê³y, jestem przez ni± zniszczony, jestem psychicznie i nerwowo konaj±cy. Teraz, gdy na ciebie patrzê, to wiem, i¿ moja mi³o¶æ do ciebie by³a z gruntu nies³uszna.

  8. #18
    Zafascynowany FNiN Awatar Y-oda
    Do³±czy³
    Aug 2011
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    213

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    W sumie racja.
    Jak czyta³am zdziwi³a minie ilo¶æ literówek. Mnóstwo! (niestety wypisaæ nie mogê bo ju¿ po¿yczy³am). A to nieogarnianie PRL-u irytuje wszystkich, chocia¿ od biedy da siê wyt³umaczyæ szokiem kulturowym po przej¶ciu przez pier¶cieñ.
    Czy abrakadabryczne elukubracje immanentnej negacji transcendentuj± nico¶æ sam± w sobie?
    NO I:
    Czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów s± w stanie zdeterminowaæ neutraln± cywitatywê absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej ja¼ni?

    Franciszek Fiszer

    http://yodastories.blogspot.com/

  9. #19
    Zainspirowany FNiN Awatar argi
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Posty
    139

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Racja ta niezrozumia³o¶æ PRL-u jest dziwna, ale co zrobiæ...

    361 strona
    czerwono ¶wiatla ostrzegawcze
    219 strona
    przepity glos.
    132 strona
    Musimy Posprz±taæ
    W realu (bo to [wy¿ej] by³o z nagrania GG) Felix mówi³
    Porz±dek!
    Co do tego 220 volt... Podejrzewam, ze Pan Rafa³ napisa³ to jako 220, a nie 230, bo Felix mia³ to powiedzieæ z przyzwyczajenia, lub z niewiedzy. (Ja osobi¶cie to do dzi¶ nie wiedzia³em.)
    Zaborcza Krystyna!

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    May 2012
    P³eæ
    Posty
    1

    Domy¶lnie Odp: B³êdy w ¦wiecie Zero

    Primo - powitaæ wszystkich. Niby czytelnik FNiN-ów od 4 lat, a dopiero jako¶ parê dni temu trafi³ na to forum.

    Secundo - jakie b³êdy ? Z racji pasjonowania siê histori±, b³êdy musia³y byæ pokryte warstw± kurzu Ulica Feldmarsza³ka Rommla w ¶wiecie B-75 - skoro Fuehrer zgin±³ w zamachu ju¿ w pa¼dzierniku, a wojna by³a "trzydziestodniowa" to i potencjalny "Lis Pustyni" mia³by ma³o okazji na wybicie siê. W tamtym czasie by³ oddelegowany do roli komendanta Kwatery G³ównej Hitlera, a dowództwo nad 7. Panzer-Division obj±³ w lutym nastêpnego roku (w ¦wiecie Zero). Dopiero wtedy dziêki sukcesom w Francji i krajach Beneluksu sta³ siê s³awny. Gdyby nie to, w warunkach pokoju spêdzi³by sobie parê(na¶cie) lat na s³u¿bie, dochrapa³ siê stopnia genera³a porucznika lub ew. genera³a broni, ale na pewno nie feldmarsza³ka. W pracy sztabowej specjalnie siê nie wyró¿nia³.

    Tertio -po ¶mierci Hitlera nast±pi³o potêpienie go, a Holokaust siê nie zdarzy³. Có¿, mo¿na by rzec, i¿ to taki pozytywny wtrêt od Pana Kosika, który niestety ma³o mia³ wspólnego z rzeczywisto¶ci±. Nagle SS i SA zosta³o rozwi±zane ? W chwili ¶mierci jednego cz³owieka, miliony "zgubi³y gdzie¶ po drodze" swój antysemityzm ? Utopijne my¶lenie, ale na pewno w jaki¶ sposób ... pozytywne ? Ju¿ i tak w±tek "zgubienia w³asnego ¶wiata" mnie na tyle zdo³owa³, ¿e jeszcze tego by mi brakowa³o.

    Quarto - w ¶wiecie, w którym demokracja ludowa upad³a ciut wcze¶niej, zdarzy³ siê równie utopijny wypadek. Ma³o wiarygodnym by by³o, a¿eby w 3 lata po wyj¶ciu z Uk³adu Warszawskiego (a generalizuj±c równie¿ i z Bloku Wschodniego) Polska wesz³a do Unii Europejskiej. W "¦wiecie Zero" ka¿dy z nas chyba wie, ile trwa³y negocjacje akcesyjne, a jeszcze doliczyæ wcze¶niejsze umizgi ...
    Ostatnio edytowane przez Jaskier ; 19-05-12 o 16:48

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê