<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 51 do 60 z 87
    Sony Awatar Karmel
    Doczy
    Jul 2011
    Pe

Domylnie Odp: Bdy w wiecie Zero

A tak o bdach w wiecie Zero 2:
    Kojarzycie ten moment, kiedy FNiN s w wiecie B800 i dwie strony zaczynaj ze sob walczy na ulicy? S tam opisane flagi z godem, tyle e raz s biao-czerwono-biae, a raz czerwono-biao-czerwone

Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Nov 2012
    Pe

Jeli chodzi o Z2 to znalazem na razie jeden bd. Mianowicie knajpa w B75 nazywaa si raz "Po drugiej stronie absurdu", a par stron dalej "Po tamtej stronie absurdu".

Zagorzay Fan FNiN Awatar Andrzej
    Doczy
    Apr 2010
    Pe

I znowu bd.
    Kiedy to Alianci spotkali si w Berlinie? Na pewno nie podczas II Wojny wiatowej.
    There are no atheists in foxholes

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Lduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wiea kae mu koowa do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje si, e nie wie, w ktr to stron. Wiea tumaczy mu drog, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koczc pytaniem: Nigdy nie bye we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co zrzucaem i nie ldowaem tutaj.

Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Sep 2012
    Pe

Andrzej:

Masz racj, jeli chodzi o pisanie powieci, ktra od pewnego momentu toczy si inaczej. ALE TY NIE WIESZ od jakiego momentu ona si inaczej toczy.

I prosz,
    Zegar, a mam takie pytanie. Wytumacz mi, z jakiego powodu w tej rzeczywistoci istnieje ulica Feldmarszaka Rommla i jakim cudem ona tam si znajduje?
    Cho nie jestem Zegiem, odpowiadam na Twoje pytanie:

NIE WIESZ, czy przypadkiem w tym alterwiecie nie istnia sobie w ktrym tam roku jaki INNY Feldmarszaek Romml, ktry nie by tym, ktrego Ty znasz z naszej historii. Mg by wynalazc nowego gatunku ziemniaka i dlatego ulica nosi jego nazw, a e przy okazji by Feldmarszakiem, to c, bywa.

Chodzi o to, e nie wiesz co byo wczeniej, wic wszystko co opisa Kosik, jest moliwe. Np. co do tej swastyki, by moe stao si co, co spowodowao, e swastyka, mimo tego i bya symbolem zego Hitlera, staa si te symbolem np. nowej przyjani ziemsko-marsjaskiej, bo Marsjanom spodoba si ten symbol i zaczli go uywa. Widzisz, problem w tym, e tam, w alterwiecie mogo si wydarzy wszystko, co w naszym wiecie wydaje si nielogiczne. A Kosik nie mg opisa kadych niuansw, bo by musia chyba podzieli wiat Zero na 100 czci..

Zagorzay Fan FNiN Awatar Andrzej
    Doczy
    Apr 2010
    Pe

ALE TY NIE WIESZ od jakiego momentu ona si inaczej toczy.
    Primo voto: odnosz si do sw Felixa, ktry mwi w wiecie B70, e moe Alianci nie spotkali si w Berlinie tylko w Warszawie.
    Zacznijmy od tego, e Alianci NIGDY podczas II W nie spotkali si w Berlinie. Dzikuj za uwag.
    Secundo: wiem od ktrego momentu historia w B75 i B70 toczy si inaczej. Odpowiednio, dokadnie od 5 X 1939 i 1 VIII 1944.

NIE WIESZ, czy przypadkiem w tym alterwiecie nie istnia sobie w ktrym tam roku jaki INNY Feldmarszaek Romm
    Jak ju, to Rommel.
    Erwin Rommel zosta feldmarszakiem w 1944 roku. Gdyby nie byo wojny, zostaby jakim przecitnym dowdc dywizji, moe korpusu i skoczy karier w stopniu generaa. Dlaczego? Bo w wiecie Zero dowdztwo nad 7. DPanc. obj w 1940 roku i dopiero wwczas zosta dostrzeony. Jeli nie byo Kampanii Francuskiej, nie byoby i legendy Lisa Pustyni. Jest o tym na poprzednich stronach.

Mg by wynalazc nowego gatunku ziemniaka i dlatego ulica nosi jego nazw, a e przy okazji by Feldmarszakiem, to c, bywa.
    Zlituj si, dziewczynko i otwrz kiedy ksik od historii. Amen.

Chodzi o to, e nie wiesz co byo wczeniej, wic wszystko co opisa Kosik, jest moliwe. Np. co do tej swastyki, by moe stao si co, co spowodowao, e swastyka, mimo tego i bya symbolem zego Hitlera, staa si te symbolem np. nowej przyjani ziemsko-marsjaskiej, bo Marsjanom spodoba si ten symbol i zaczli go uywa. Widzisz, problem w tym, e tam, w alterwiecie mogo si wydarzy wszystko, co w naszym wiecie wydaje si nielogiczne. A Kosik nie mg opisa kadych niuansw, bo by musia chyba podzieli wiat Zero na 100 czci..
    Zacznijmy od tego, e ja wiem akurat na pewno, skd Kosik bra pomysy do tej czci FNiN i doskonale zdaj sobie spraw, e swastyka NIE jest tu symbolem przyjani.
    There are no atheists in foxholes

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Lduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wiea kae mu koowa do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje si, e nie wie, w ktr to stron. Wiea tumaczy mu drog, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koczc pytaniem: Nigdy nie bye we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co zrzucaem i nie ldowaem tutaj.

Zainspirowany FNiN Awatar DDaga
    Doczy
    Feb 2012
    Pe

No i jeszcze jeli si nie myl to byli w kl. "a", a nie w "b".
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 15-11-12 o 19:42

Zainspirowany FNiN
    Doczy
    Sep 2012
    Pe

Zauwayam kilka literwek i drobne usterki interpunkcji (stron nie pamitam). Troch mi te przeszkadzay opisy - byy mao zrozumiae.

Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Doczy
    Jun 2008
    Pe

Byo bardzo duo bdw w tej czci, ale ich nie zapisywaam. Na t chwil mog sobie tylko przypomnie, e bardzo mnie dranio odmienianie sowa 'papieros'. Jako na pocztku ksiki, kiedy to tata Niki pali, byo pisane co w rodzaju 'pali papieros', ale nie bya to literwka, bo powtrzyo si kilka razy. Pomijajc fakt, e moim zdaniem odmiana powinna brzmie 'papierosa' (pali kogo? co?), to denerwowa mnie brak konsekwencji, bo kiedy iletam stron pniej byy uyte podobne zdania, byo ju normalnie, z 'a' na kocu. Musiaabym tego poszuka, eby nie by goosown, ale na razie mi si nie chce Moe jak jeszcze raz poczytam t cz, eby ja lepiej zrozumie (), to przy okazji pobawi si w korektora
    "Bar Najlepsze eberka Hargi w pobliu portu prawdopodobnie nie zalicza si do najlepszych lokali miasta. Obsuguje klientw, ktrzy preferuj ilo nad jako i rozbijaj stoy, jeli jej nie dostan. Nie szukaj potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol dania konwencjonalne, jak embriony ptakw nielotw, mielone organy w powoce jelit, plastry ciaa wi czy bulwy bylin przypalane w zwierzcym tuszczu; w ich gwarze okrela si je jako jajka, kiebas, bekon i frytki."

Nie pamitam, jak byo w tej czci, ale biernik to biernik, i tata Niki powinien pali papieros, tak jak my wysyamy pusty esemes (a nie esemesa), eby wygra ajfon cztery, jak gupio by to nie brzmiao. Niekonsekwencja za moe wynika z tego, o czym sam Kosik ju kilkakrotnie mwi, e w narracji stosuje form poprawn, ale w dialogach, wypowiedziach bohaterw ju potoczn. I tak, jak Net prosi Felixa, eby ten poda mu laptopa, to narrator mwi, e Felix Netowi podaje laptop.

Zauwayem te, a mi si to nieczsto zdarza, kilka literwek i brakujcych przecinkw, wic troch ich tam musiao by, na pewno wicej ni zauwayem .

Ale najpowaniejszym bdem moim zdaniem, pod warunkiem, e zrozumiaem zawiosci fabuy, bya kurtka Neta rnica si w drugim rozdziale 11 od tej z pierwszej czci. Podzielenie wiatw nastpio dopiero w B800, w lochu, gdy Nika popchna/nie popchna Felixa, wic kurtka z tego komercyjnego wiata (nie pamitam ile B) powinna by taka sama. A nie bya.

Fan FNiN Awatar Woju
    Doczy
    Jun 2007
    Pe

Zaraz zaraz. Nie podaje mu kto? co? laptop, tylko kogo? co? laptopa.

Mg to by inny Net, a nie Net
    Wszystkie bdy w moich wypowiedziach s celowe. Umiem pisa i czyta

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2022. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad