<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9
Poka wyniki od 81 do 87 z 87
    Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Sep 2010
    Pe

Domylnie Odp: Bdy w wiecie Zero

Cytat Zamieszczone przez Felixx Zobacz posta
    Dziwna rzecz. Nie wiem co pan rafa mia na myli, ale Net powiedzia takie co : "Chodzmy wic do tego sklepu i zrbmy sobie dobrze".?
    To bya strona 274
    Dla Neta "dobrze" z reguy oznacza jedzenie, wic to sformuowanie pewnie miao znaczy: chodmy co sobie kupi/chodmy zje.

Zainspirowany FNiN Awatar Pentinum
    Doczy
    Aug 2010
    Pe

Znaleziony po ponad roku; na wyklejce pierwszej czci (nie wiem, jak to jest z drug) znajduje si znak Trzech Trybw. Przez ca ksik nie pado ani jedno sowo w stylu Tryb, czy Morten (Bunt Maszyn za samo imi te dosta TT na wyklejce :/)
    Moje uczucia runy, moje nerwy runy, jestem przez ni zniszczony, jestem psychicznie i nerwowo konajcy. Teraz, gdy na ciebie patrz, to wiem, i moja mio do ciebie bya z gruntu niesuszna.

Zagorzay Fan FNiN Awatar Andrzej
    Doczy
    Apr 2010
    Pe

Jestem w poowie 02 i nasuna mi si taka myl. Nie, nie bdzie historycznie, bo raczej z zaenowaniem czytam swoje poprzednie posty.

Ot, wiat B70 to dla mnie troch zagadka, a sam pomys wydaje si sabo rozwinitym. Pierwsze pytanie - dlaczego Warszawa Zachodnia jest taka bogata? Kto wspomni, e zaopatrzenie przychodzi z Frankfurtu - a dlaczego Niemcy wspieraj polskie miasto? Berlin Zachodni by bogaty, bo wspierali go Amerykanie i Brytyjczycy, pniej take RFN, bo leao to w ich interesie, z kolei Warszawa Zachodnia jest chyba osamotniona (bo nie istnieje adna ''Polska Zachodnia''). Nie wspomniano tam nigdzie o zakadach przemysowych, czy instytucjach naukowych - zatem skd to bogactwo?

Po drugie, zastanawia mnie cay ten wiat: jak Powstanie udao si wygra, jak udao si utrzyma rzd w Warszawie, jak funkcjonowa PRL? B70 wydaje si by wiatem nieco zmarnowanym na pobyt w Orchidei i pokojach przesucha, o samym wiecie nie dowiadujemy si w zasadzie za wiele.
    There are no atheists in foxholes

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Lduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wiea kae mu koowa do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje si, e nie wie, w ktr to stron. Wiea tumaczy mu drog, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koczc pytaniem: Nigdy nie bye we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co zrzucaem i nie ldowaem tutaj.

Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Doczy
    Apr 2013
    Pe

Ot, wiat B70 to dla mnie troch zagadka, a sam pomys wydaje si sabo rozwinitym.
    Zgadzam si, Kosik mg bardziej rozwin koncepcj bogatej Polski i wyjani sytuacj polityczn. Pomys lekko zmarnowany, co nie zmienia faktu, e to wedug mnie jedna z najlepszych czci.

Te jestem w trakcie odwieania sobie 0 i wykryam dziwny paradoks: Nika z B75 mwia, e naley do Szarych Szeregw. Bya jednoczenie informatorem opozycji - przekazywaa wiadomo Polonowi i Bieleckiemu, zreszt jej ojciec te dziaa w konspiracji. Tata Felixa mwi potem, e Szare Szeregi s kontrolowane przez gubernatorstwo III Rzeszy. Czy to bd Kosika, czy Nika bya "szpiegiem" opozycji w Szarych Szeregach i mundur by swego rodzaju kamuflaem?

Doczy
    Apr 2010
    Pe

Ja skoczyem 02 i kolejna refleksja mi si nasuna. wiat B800 to wiat strasznych kontrastw - jak to moliwe, e istniej zaawansowane technologicznie roboty z wyksztaconym AI, podobnym do wiatozerowego, a z drugiej - nie istniej normalne komputery, telefony komrkowe i masa innych wynalazkw?

Zgadzam si, Kosik mg bardziej rozwin koncepcj bogatej Polski i wyjani sytuacj polityczn. Pomys lekko zmarnowany, co nie zmienia faktu, e to wedug mnie jedna z najlepszych czci.
    Nie no, to w ogle nie podlega dyskusji.

Ernie Pyle

Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Lduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wiea kae mu koowa do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje si, e nie wie, w ktr to stron. Wiea tumaczy mu drog, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koczc pytaniem: Nigdy nie bye we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co zrzucaem i nie ldowaem tutaj.

Zainspirowany FNiN Awatar Asiorek
    Doczy
    Apr 2013
    Pe

jak to moliwe, e istniej zaawansowane technologicznie roboty z wyksztaconym AI, podobnym do wiatozerowego, a z drugiej - nie istniej normalne komputery, telefony komrkowe i masa innych wynalazkw?
    Technologia w B800 posza zupenie innym torem. W naszym wiecie najszybciej rozwija si informatyka. Z mechanik ju gorzej, rzadko powstaj nowe rodzaje rodkw transportu, nowe wynalazki, bo mamy ju te stare. Coraz trudniej o innowacj, informatyka niekoniecznie w tym pomaga (chocia jest przydatna do innych celw). Kosik chyba kiedy pisa o tym, e jakby nie wynaleziono komputerw, na wiecie byoby wiele wicej ciekawych wynalazkw i zgadzam si z tym. Maszynami zaczynaj sterowa komputery, one s tu waniejsze. Dziwi mnie tylko AI, nie znam sposobu, by wyksztaci je bez komputera. Nie doszam jeszcze do tego momentu w 0, wic nie wiem, jak to byo wyjanione.

Doczy
    Apr 2010
    Pe

Technologia w B800 posza zupenie innym torem. W naszym wiecie najszybciej rozwija si informatyka. Z mechanik ju gorzej, rzadko powstaj nowe rodzaje rodkw transportu, nowe wynalazki, bo mamy ju te stare. Coraz trudniej o innowacj, informatyka niekoniecznie w tym pomaga (chocia jest przydatna do innych celw). Kosik chyba kiedy pisa o tym, e jakby nie wynaleziono komputerw, na wiecie byoby wiele wicej ciekawych wynalazkw i zgadzam si z tym. Maszynami zaczynaj sterowa komputery, one s tu waniejsze. Dziwi mnie tylko AI, nie znam sposobu, by wyksztaci je bez komputera. Nie doszam jeszcze do tego momentu w 0, wic nie wiem, jak to byo wyjanione.
    Roboty w Zomograch posiadaj mikrofony, sensory, kamery, s zaawansowanymi technicznie tworami, nieodstpujcymi od wiata Zero. Tym bardziej dziwi, e komputer by zastpiony przez anachroniczne wiadomy. Jedynym sensownym wytumaczeniem jest to, e wiat si uwsteczni...

Ernie Pyle

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 7 8 9

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2019. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.