<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar Pentinum
    Do³±czy³
    Aug 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    179

    Domy¶lnie Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Gdy kupowa³em SZ mia³em mieszane uczucia, poniewa¿ pamiêta³em jak Bunt Maszyn wyszed³, wiadomo, do fabu³y nic nie wniós³, ciotka tez(by³a i siê zmyla, a nic to nam nie da³o). Ok³adka za przeproszeniem zrypana, a postacie na niej takie... obce.
    ¦wiat Zero zapowiada³ siê moim zdaniem jako ksi±¿ka,, która podzieli los BM, ok³adka taka sobie, po tytule mo¿na by³o rozszyfrowaæ cala fabule( tytu³ FNiN 7 by³ zwodniczy). Wiadomo, bêdzie Pier¶cieñ, bêd± inne ¶wiaty, a po wszystkim bohaterowie spotkaj± siê u Felixa lub Neta na jakiej¶ imprze.
    Otoz zadne z wspomnianych wczesniej argumentow nie bylo prawdziwe. Mimo ze znalem ok³adkê,na ¿ywo wygl±da³a o niebo lepiej, na pewno lepiej od BM. Te pomarañczowe pasy, które uzna³em za denne, jako¶ nie wiedz±c czemu, doskonale wkomponowa³y siê w t³o. Bohaterowie stoj±cy za Skoczywrotami niczym siê nie wyró¿niali, nie trzymali niczego, nic nie robili, itd. Bo i czemu!? JumpGate wystarcza, by wprowadziæ atmosferê tajemniczo¶ci, a robi±cy jakie¶ czynno¶ci bohaterowie mogliby za bardzo "zapchaæ" ok³adkê.
    Co do fabu³y, nie zaprzecze, ze bije o g³owê(nawet dwie) poprzedni± cze¶æ. Rozwija sie w równym tempie, tak aby¶my nie musieli sie zapoznawaæ w po¶piechu. My¶lê, ze ten tom moze byc rewolucja w FNiN, od czasu wydania 3K, gdzie losy ¿adnego z bohaterów nie sa pewne, a przejscie przez JumpGate najgorsz± z mo¿liwych perypetii pod wzgledem ryzyka, bowiem w cz.1 nie ma cienia szans, by bohaterowie wrócili do Domu(uwiadomil nam to tata felixa, oraz fakt, ze ich altery musialy tam mocno noamieszac).
    Moje uczucia runê³y, moje nerwy runê³y, jestem przez ni± zniszczony, jestem psychicznie i nerwowo konaj±cy. Teraz, gdy na ciebie patrzê, to wiem, i¿ moja mi³o¶æ do ciebie by³a z gruntu nies³uszna.

  2. #2
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Do³±czy³
    Sep 2010
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Krótko odpowiem na temat:
    TAK!!!
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sady¶ci, wiemy jak bawiæ siê bez ma³a
    Wiemy jak katowaæ, by ofiara zap³aka³a
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy no¿e, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogieñ i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  3. #3
    Fan FNiN Awatar Woju
    Do³±czy³
    Jun 2007
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Ciê¿ko bêdzie nazwaæ któr±¶ czê¶æ najlepsz±, bo i mo¿na postawiæ ró¿ne kryteria. Dla mnie jest bardzo ciekawa i zrywa z wieloma schematami ¶wiata FNiN - obawiam siê tylko, ¿e zerwie z nimi definitywnie. Có¿, ka¿da seria powie¶ci siê koñczy. Na pewno ¿adna nie mia³a takiego wp³ywu na moje postrzeganie rzeczywisto¶ci, jak FNiN... brzmi jak po¿egnanie? Jako¶ przeczuwam, ¿e kontynuacja ¦Z bêdzie koñcem serii. Je¶li nie definitywnym, to bêdzie po niej jakie¶ "spotkanie po latach"... dobra, przestajê wieszczyæ. Chyba zrobi³em niez³y off, ale powie¶æ dla nastolatków wprowadzi³a mnie w nastrój refleksyjny - no bez ironii, starzejê siê
    Wszystkie b³êdy w moich wypowiedziach s± celowe. Umiem pisaæ i czytaæ

  4. #4
    Zainspirowany FNiN Awatar RovQus
    Do³±czy³
    Sep 2008
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    84

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Ka¿da czê¶æ mo¿e byæ najlepsz± czê¶ci±, bo ka¿dy lubi co innego i nie wszyscy przecie¿ wybior± jako najlepsz± tê sam± ksi±¿kê. Je¶li chodzi o mnie, to ¦Z jest jedn± z lepszych, nie wiem, czy najlepsz±, ale wysoko w czo³ówce. Powiedzia³bym, ¿e jest u mnie na drugim miejscu, zaraz po TMK (chocia¿ s± "podobne", maj± wiele wspólnych w±tków, wiêc mo¿e nawet obydwie s± na pierwszym, jak sobie teraz o tym pomy¶lê). Choci±¿ przyznam, ¿e kto¶ tu jeszcze przed premier± pisa³, ¿e najgorsza czê¶æ serii (tylko nie pamiêtam, kto to by³), wiêc podchodzi³em do ¦Z z lekk± obaw±, na szczê¶cie, jak siê pó¼niej okaza³o, nieuzasadnion±.
    Ostatnio edytowane przez RovQus ; 11-11-11 o 11:17

  5. #5
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Do³±czy³
    May 2009
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Mam podobne odczucia wzglêdem tej czê¶ci. Oczywi¶cie, czêsto po przeczytaniu wydaje siê, ¿e to najlepsza czê¶æ jaka do tej pory wysz³a - tutaj rolê odgrywaj± pierwsze emocje. Jednak¿e tym razem to by³a tak przemy¶lana i zupe³nie odmienna konstrukcja, ¿e mog³aby byæ w ogóle poza seri± (nie bior±c pod uwagê smaczków, takich jak teksty Neta, sytuacja Niki). Widzia³am gdzie¶ opinie, ¿e za bardzo podobna do TMK - naprawdê nie wiem w czym. Ani trochê nie przypomina³o mi to przygód TMK - mo¿e dlatego, ¿e tutaj by³o to nieustanne gonienie bohaterów przez samych siebie, niesamowite popl±tanie rzeczywisto¶ci zero i rzeczywisto¶ci rzeczywistej. Jedyne, co mnie zastanawia, to fakt, jak szybko bohaterowie och³onêli, przyzwyczaili siê do nowej sytuacji. Normalny cz³owiek oszala³by, jakby musia³ zostawiæ prawdziwy ¶wiat i przystosowaæ siê do czego¶ zupe³nie innego. To tak, jakby kto¶ ukrad³ nam ¿ycie. Najbardziej przyt³oczy³a mnie wizja komerchy ¿eruj±cej na ludziach, wszechogarniaj±cego panowania pieni±dza i reklamy. Poza tym Polska jako czê¶æ ZSRR, brak postêpu i bieda, oraz odciêcie "zwyk³ych ludzi" od luksusów i osi±gniêæ technologicznych - bêdê to mog³a wykorzystaæ w mojej pracy maturalnej na temat antyutopii. ¦wietna, porz±dnie zaplanowana, wci±gaj±ca i rozbudowana fabularnie powie¶æ.
    [dzi¶ 14:57]Zegarmistrz: ja mam teoriê odno¶nie tego - po prostu papier, ok³adka, zapach, to wszystko nam siê kojarzy z czytaniem, czyli czym¶ fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochê jak psy Paw³owa, widz±c now± ksi±¿kê czy czuj±c zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemno¶æ, bo te nam siê kojarz± z istot± ksi±¿ki - czytaniem
    [dzi¶ 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok ksi±¿ki?


    [dzi¶ 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kszta³ty

  6. #6

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Dla mnie niestety jest to druga od koñca ksi±¿ka w moim rankingu "naj". Jak za ka¿d± czê¶æ zabra³em siê za ni± zaraz po premierze i przeczyta³em bardzo szybko, ale im dalej czyta³em, tym mój zapa³ coraz bardziej s³ab³. Niezbyt podoba mi siê motyw g³ówny i nieustanne rzucanie bohaterów z miejsca na miejsce, w dodatku ka¿de kolejne gorsze od poprzedniego. Przy ¶wiecie "komercji" od³o¿y³em na chwile ksi±¿kê i musia³em och³on±æ. Po PRLu mia³em ju¿ przestaæ czytaæ, ale doczyta³em, bo ma³o ju¿ zosta³o. Teraz zastanawiam siê, czy w ogóle bêdê dalej czyta³ seriê. Obawiam siê, ¿e je¶li ten tom jej nie zakoñczy, to dla mnie i tak bêdzie to koniec spotkania z bohaterami.

    No có¿, mo¿e siê starzejê Oby innych nie spotka³o to samo

  7. #7
    Fan FNiN Awatar Woju
    Do³±czy³
    Jun 2007
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Widzê ¿e nie tylko mnie nie zachwyci³ Mo¿e nie jest z³y, ale jaki¶... przygnêbiaj±cy.
    Wszystkie b³êdy w moich wypowiedziach s± celowe. Umiem pisaæ i czytaæ

  8. #8
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Do³±czy³
    Jul 2010
    P³eæ
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Mam do¶æ podobne wra¿enia co Hiszpan, ksi±¿kê czyta³em etapami, za to ¶mieszne by³o to, ¿e ju¿ wiedzia³em gdzie nastêpnym razem trafi±, nic mnie nie zaskakiwa³o, nawet sama koñcówka mocno do przewidzenia (chocia¿ taka byæ musia³a), liczê, ¿e czê¶æ druga bêdzie bardziej interesuj±ca.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar Karol(ina)
    Do³±czy³
    Dec 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    52

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Ja muszê przyznaæ, ¿e mnie te¿ nie zachwyci³ ten tom. Nie mam rankingu czê¶ci FNiN-a, która jest najlepsza, a która najgorsza, ale ta na pewno jest jedn± z tych mniej udanych. Do po³owy czyta³am bez przerw, z zainteresowaniem, podoba³a mi siê. Pó¼niej by³o gorzej, musia³am robiæ sobie przerwy, kolejne zdarzenia by³y do przewidzenia. Jak dla mnie za du¿o by³o powi±zañ z TMK; owszem, nie by³o podró¿y w czasie, ale chocia¿by ¶wiat PRL-u za du¿o nawi±zywa³ do przesz³o¶ci. Koñcówka mnie w ogóle nie zaskoczy³a, mniej wiêcej w po³owie ksi±¿ki domy¶li³am siê jaki bêdzie koniec. Ja równie¿ mam nadziejê, ¿e kolejna czê¶æ bêdzie lepsza.
    Je¶li spodziewasz siê najgorszego nigdy siê nie zawiedziesz.

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Wiek
    23
    Posty
    21

    Domy¶lnie Odp: Czy Swiat Zero mo¿e byæ najlepsz± czesci± FNiN?

    Ksi±¿ka fajna, ale mi najbardziej podoba³a siê 3K.

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê