<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Zafascynowany FNiN Awatar Magix Slayer
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    498

    Domyślnie Prowokacja na poziomie uczuć religijnych

    Cześć, dzisiaj jak zwykle zakładam temat od razu z grubej rury. Chciałem zacząć dyskusję co sądzicie o takim zachowaniu?
    http://www.youtube.com/watch?v=nxMEO...el_video_title

    Większego komentarza nie trzeba, pozwalam tematowi się rozwinąć Pozdrawiam!

  2. #2
    Zaciekawiony FNiN Awatar sektamrocznejczekolady
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Prowokacja na poziomie uczuć religijnych

    Temat się pewnie nie rozwinął dlatego, że dla filmu wprowadzono ograniczenie wiekowe.

  3. #3
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Prowokacja na poziomie uczuć religijnych

    Nie no... serio? Co to w ogóle ma być, aż nie wiem jak to skomentować... Jestem niewierząca, ale nie wpieprzam się w to, w co wierzą inni i sądzę, że to całkiem zdrowe podejście. Nie do końca fajne jest, jak ktoś na siłę próbuje przekonać innych, że wiara czy brak wiary (w zależności od jego poglądu) to jedyny słuszny sposób na życie. Ale to jest jawne bezczeszczenie symbolu, o którym wiadomo, że jest dla wielu osób ważny. I nie ma znaczenia w sumie, że to symbol religijny, równie dobrze ktoś mógłby defekować na flagę Polski, rzygać na zdjęcie czyjejś matki czy specjalnie wytrzeć tyłek innym ważnym symbolicznie dla jakieś osoby przedmiotem. To po prostu wyższy stopień zidiocenia i braku poszanowania innych ludzi. Tyle ode mnie w tym temacie.

    Teoretycznie nie rusza mnie w żaden sposób ten medalik, ale aż zrobiło mi się smutno, czuję się zdegustowana, obrzydzona i chyba trochę upadła moja wiara w ludzi...
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar sektamrocznejczekolady
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Prowokacja na poziomie uczuć religijnych

    Już był jeden taki, co flagę wtykał do gówna.
    Jak ktoś jest kretynem, to potem rodzą się w jego głowie takie chore pomysły. Nieważne w sumie, o jaki symbol konkretnie chodzi, każdemu należy się szacunek. Nie jestem buddystką, ale posążka Buddy bym nie obsikała, nie jestem Kenijką, ale flagi Kenii bym nie podarła i nie podeptała. To kwestia szacunku dla innych. Dlatego mnie akurat rusza ten medalik, mimo że osobą wybitnie wierzącą nie jestem. Rusza mnie i będzie mnie ruszał każdy symbol religijny, który zostanie potraktowany w ten sposób.

  5. #5
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Prowokacja na poziomie uczuć religijnych

    Z tym, że mnie nie rusza, oczywiście, chodziło mi o to, że sam w sobie symbol nie ma dla mnie większego znaczenia. Ale fakt, że ktoś go w jawny sposób bezcześci już mnie... sama nie wiem, denerwuje? bulwersuje? razi? W każdym razie - sądzę, że osoba, która robi coś takiego to skończony palant i intelektualno-psychiczny niedorozwój bez grama empatii.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  6. #6
    Zaciekawiony FNiN Awatar SzalonaJaa
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Wiek
    20
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Prowokacja na poziomie uczuć religijnych

    a ja jestem luteranką i nikt mi na szczęście nie wytyka tego, bo przecież większość ludzi jest wyznania rzymsko-katolicznego

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę