<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Zgadzam się, może i nie są parą idealną, ale faktycznie dzisiejsze nastoletnie "pary" mogą z nich brać przykład, bo jakby porównać to jak wyglądają dzisiejsze związki nastolatków, z Netem i Niką, to zdecydowanie wybrałabym tych książkowych bohaterów, gdyż są normalnymi młodymi ludźmi którzy się o sb troszczą, bo czują do siebie coś więcej, a to przecież normalne.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 16-01-13 o 19:45

  2. #12
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Nie ma czegoś takiego jak para idealna, więc jak oni mieliby taką parą być? Każdy jest inny i inaczej odczuwa potrzebę bliskości. Są przecież pary, które "miziają się" non stop - są też tacy, których związki trwają w najlepsze, mimo sporej nieraz odległości pomiędzy tymi ludźmi (zdaję sobie sprawę, że to trochę inna bajka).
    Jeżeli Nice i Netowi odpowiada taka relacja pomiędzy nimi (a nie ma przesłanek, by było inaczej), no to nie powinniśmy robić nic innego, jak cieszyć się ich szczęściem.

    I can't drown my demons, they know how to swim

  3. #13
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    To nawet związkiem ciężko nazwać. Wszędzie są z Felixem, całują się raz na książke, sceny zazdrości i romantyzmu są wciśnięte przez Kosika na siłę. Każdy się zachwyca Netiką ale tak naprawdę jest to zenujące. Tak normale pary się nie zachowują.

  4. #14
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Ale Pat, nie ma normalnych par. Jest tylko jakiś stereotyp - że trzeba się spotykać regularnie, że za rączkę trzeba chodzić, no i obowiązkowo buziak co chwilę! Może jeszcze, że jak dziewczyna non stop nie jest zazdrosna, jak i chłopak, który nie mówi cały czas "kocham cię" - to na pewno tak naprawdę nic nie czują.
    Ano właśnie - czy kiedykolwiek padło z ust Neta i Niki słowo "kocham"? Nie pamiętam (może dlatego, że ten wątek traktowałam bardzo pobocznie).
    Musimy też wziąć pod uwagę, że jednak no są jeszcze młodzi. Tak wiem, ze niektórzy w ich wieku mają już własne rodziny, ale to inna sprawa. Jeżeli narrator (trzecioosobowy=wszechwiedzący) mówi nam, że między Niką i Netem jest uczucie - no to należy to przyswoić. To, że okazują je sobie w sposób inny niż pozostali ludzie tego oczekują, dowodzi jedynie tego, że nie są oni wpisani w schemat szarego społeczeństwa. Net i Nika bardzo zaznaczają swoją indywidualność, widać z resztą wyraźną różnicę pomiędzy całą superpaczką i resztą klasy. Dlatego nie ma sensu rozpatrywać ich przypadku w kryteriach Wzoru-Normalnej-Pary-Dla-Innych.

    [Zawsze mnie śmieszyły nazwy par powstające ze zlepku imion, serio funkcjonuje coś jak "Netika"?]
    Ostatnio edytowane przez Alfa ; 20-01-13 o 23:48

    I can't drown my demons, they know how to swim

  5. #15
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Cytat Zamieszczone przez Alfa Zobacz posta
    [Zawsze mnie śmieszyły nazwy par powstające ze zlepku imion, serio funkcjonuje coś jak "Netika"?]
    http://forum.fnin.eu/showthread.php?...-nazw%EA-shipu
    Klasyk.
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 17-01-13 o 14:29

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar lucky
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Wg mnie przede wszystkim nie są para na pokaz, są z pewnością doroślejsi niż swoi rówieśnicy i myślę, że może nie muszą sobie mówić co chwilę: kocham cię itd. Oni po prostu to wiedzą, a poza tym, Pat, mówisz tak, że jak Felix jest w superpaczce, to teraz Net i Nika nie mogą być razem i to jest bez sensu.

    //Pamiętaj o interpunkcji i polskich znakach.//
    Fileas
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 23-01-13 o 17:03

  7. #17
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Takie pytanie małe. Czy oni w ogóle powiedzieli sobie, że się kochają? Bo jedyne okazy uczuć, jakie pamiętam to pojedyncze złapanie za rękę, czemu towarzyszyło niezbędne zakłopotanie i zmieszanie.
    Sorry, lucki, ale wyobrażasz sobie związek, nawet dojrzały, wyglądający jak ten Neta i Niki?
    Według mnie bez Netiki książki byłyby o wiele lepsze i ucieszę się jeśli oni przestaną ze sobą chodzić.

  8. #18
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Cytat Zamieszczone przez Alfa Zobacz posta
    Ano właśnie - czy kiedykolwiek padło z ust Neta i Niki słowo "kocham"? Nie pamiętam (może dlatego, że ten wątek traktowałam bardzo pobocznie).
    Cytat Zamieszczone przez kunivers Zobacz posta
    Takie pytanie małe. Czy oni w ogóle powiedzieli sobie, że się kochają?
    No właśnie mnie też to interesuje. Nie pamiętam, żeby w całej serii powiedzieli tak do siebie. Chyba że autor postanowił nie wspominać o tak oczywistej oczywistości w dialogach i zostawił nam dopisanie tych słów.

    I can't drown my demons, they know how to swim

  9. #19
    Zainspirowany FNiN Awatar Nika_ Mickiewicz
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    Nie wiem. Nigdy nie miałam chłopaka. Nigdy nie widziałam prawdziwej miłości. I tak na serio kiedy czytam Felix, Net i Nika to trochę im zazdroszczę.

    //Kropki na końcu zdań.//Drago
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 12-02-13 o 03:47
    "Cicho, szeroko jak okiem spojrzenie śle, jakie się snują marzenia w błękitnej spowite mgle, w błękitnej spowite mgle..."

  10. #20
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: O uczuciach Neta i Niki

    W sumie jak na love story to nie jest specjalnie rozbudowany wątek. Poza tym pisany przez dorosłego, żonatego mężczyznę traci odrobinę swój urok. Ale nie na tym skupia się książka. Możemy poczytać o ich sprzeczkach, przygodach i wpadkach, ale nie bezpośrednio o związku. Widocznie według autora to nie jest temat dla nastolatków. Jednak... wydaje mi się, że to jest to, o czym większość młodych (10-25 lat) myśli codziennie.

    Net i Nika nie mogą się nawet na poważnie sobą zająć, bo nie tego od nich wymagają czytelnicy. Przynajmniej nie ci najmłodsi. Reszta może sobie snuć domysły i wyobrażać, co się stało w dopisanej scenie "łóżkowej". ;p
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę