<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Cały czas jestem jeszcze pod wrażeniem tego filmu. Wydaje mi się, że oglądałam go jakoś nieuważnie, bo niewiele pamiętam. Może to wina emocji? W sumie czułam na początku tylko zdenerwowanie, bo o mało co spóźniłabym się na premierę z powodu megakorka przed Toruniem. Kiedy już usiadłam w fotelu poczułam tę atmosferę "OMG it's starting". W filmie zaskoczyło mnie wiele rzeczy, większość pozytywnie. Nie będę się może jakoś bardzo rozpisywać, wymienię szczególne dla mnie hasła-fragmenty: każde ujęcie z Ronem i Hermioną jakoś tak mnie ściskało za serce (cieeeeeeeeeeeepłe kluchy); Voldemort śmiejący się to chyba najstraszniejsza i najobrzydliwsza scena; nie mogę zrozumieć, czemu Bellatrix skurczyła się i wybuchła; Ron krzyczący "Run!" piskliwym głosem rozłożył mnie na łopatki; synowie Harry'ego byli absolutnie zabójczo słodcy; ciała Tonks i Lupina leżące blisko siebie bardzo mnie wzruszyły; Draco przytulany przez Voldemorta - tego w ogóle nie rozumiem; wspomnienia Snape'a to najlepiej nagrana część tego filmu. No, to ja już napisałam w telegraficznym skrócie o moich wrażeniach. Popłakiwałam sobie przez cały film, a na końcu to już ledwie widziałam napisy.

    Jak wy przeżyliście tę premierę?
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar KetevaN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    283

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Może aż tak nie przeżywałem tego filmu, ale mimo wszystko wg mnie najlepiej zrealizowany film z całej serii, szturm na zamek, to było coś. Akcja szybka, ale mimo to niewiele rzeczy zostało pominięte, chociaż zabrakło mi kilku fragmentów które moim zdaniem powinny się znaleźć, na przykład podawanie hasła przez Harrego przy wejściu do gabienetu, wg mnie to miało znaczenie. Brak sceny w której ginie jeden z bliźniaków, no ale to byłoby juz rozwlekanie. Śmierć Bellatrix - zgadzam się , dziwna i dla mnie mogłaby być inaczej zrobiona. Wyrzucenie różdżki przez Harrego - wtf?
    To takie krótkie pierwsze wrażenia, i tak pójdę drugi raz

  3. #3
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Cytat Zamieszczone przez KetevaN Zobacz posta
    Może aż tak nie przeżywałem tego filmu, ale mimo wszystko wg mnie najlepiej zrealizowany film z całej serii, szturm na zamek, to było coś. Akcja szybka, ale mimo to niewiele rzeczy zostało pominięte, chociaż zabrakło mi kilku fragmentów które moim zdaniem powinny się znaleźć, na przykład podawanie hasła przez Harrego przy wejściu do gabienetu, wg mnie to miało znaczenie. Brak sceny w której ginie jeden z bliźniaków, no ale to byłoby juz rozwlekanie. Śmierć Bellatrix - zgadzam się , dziwna i dla mnie mogłaby być inaczej zrobiona. Wyrzucenie różdżki przez Harrego - wtf?
    To takie krótkie pierwsze wrażenia, i tak pójdę drugi raz
    Popieram, film bardzo dobrze zrealizowany. Też nie rozumiem tej akcji ze śmiercią Bellatrix...
    Dziwne że pominęli to jaki Harry naprawił swoją różdżkę, a dali wyrzucenie Czarne Różdżki.
    Szkoda też że nie było wspomniane, że podzieloną duszę można połączyć, oraz że pominęli to jak Harry chciał dać szansę Voldkowi na naprawę jego duszy.
    Ale poza tymi kilkoma wyjątkami film ma u mnie wielkiego plusa
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar Bezkształt
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Bellatrix się nie skurczyła i wybuchła. Weasleyówna najpierw zamieniła ją w kamień, a potem użyła zaklęcia (chyba) AvadaKedavra i kamień się rozbił, i tak zginęła Bellatrix. Moim zdaniem pominięcie szansy dla Voldemorta to naprawdę bardzo duży błąd, ale poza tym film można uznać za dobry. Ale i tak Czara Ognia króluje u mnie na pierwszym miejscu, na drugim ostatnia .
    - Kino alternatywne? - zastanowił się Felix (...)
    - Raczej miałam na myśli Greenewaya piiip, Aronofskyego piiip, von Triera piiip... i tego typu rzeczy...
    - A ja widziałem ostatnio Kielecką masakrę szlifierką kątową - przypomniał sobie Net...


  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Grace-Laura
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Ogólnie myślałam, ze będzie gorzej. Przestałam zwracać uwagę na różnice między treścią książki a filmem, co wybardzo pomogło w oglądaniu. Trochę inaczej wyobrażałam sobie scenę pojedynku, ale nie wyszłam z kina rozczarowana. Neville Longbottom był świetny . Efektów 3D nie było strasznie dużo, szczerze mówiąc spodziewałam się wiecej. w skali od 1 do 10, daję niecałe 9.
    Ostatnie słowa Lytton'a Strachey'a (1832), pisarza angielskiego:

    'Jeśli to jest właśnie umieranie, to mam to gdzieś.'




  6. #6
    Fan FNiN Awatar roux_fox
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    545

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Oglądałam dzieł po premierze, imo najlpeszy chyba film HP. Plusem przy oglądaniu bylo to że nie pamiętałam na tyle książki by wiele różnic znaleźć Było mnóstwo efektów, parę wzruszających scen (tak, lubie ukradkiem sobie popłakać na filmach jak nikt nie widzi ;p) Sceny: Na plus: myślodsiewnia i Snape, ciala Lupin & Tonks - wzruszające, Gringott- zawalanie horkruksa, dzieci Harrego byly urocze
    Minus: śmierć Bellatrix (nie podobała mi się, w książce jakoś lepiej to było), niepotrzebnie zmieniona scena walki Harrego z Voldemortem, Ginny wyglądała pod koniec na starszą od Hermiony O.o . Imo film dobry i miły w oglądaniu bo to HP, sam w sobie niczym sie nie wyróżnia, ale dla fana pozycja obowiązkowa
    Wanting to be someone else is a waste of the person you are.

  7. #7
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    no i skończyło się...
    niestety ten ostatni raz nie mogłam być na premierze a oglądanie filmu dwa tygodnie później to już nie to samo, ale cóż...

    ogólnie film mi się bardzo podobał aczkolwiek niektóre rzeczy wyobrażałam sobie troche inaczej, niektórych mi brakowało jak np. własnie śmierć Freda, naprawienie różdżki Harry'ego, czy "uściskaj ode mnie profesora Neville'a" niby takie szczegóły no ale wiadomo, że nie wcisną wszystkiego do filmu, nie będą się rozwlekać z tym wszystkim, jednakże trochę brakowało mi tego

    wyrzucenie czarnej różdżki? ale dlaczego!?

    walka Harry'ego z Voldemortem, powiem wprost: nie podobała mi się. to całe walczenie ze sobą, bieganie po Hogwarcie, rzucenie się w przepaść było za bardzo rozwlekane imo trochę a już sama końcówka znowóż wydawała mi się jakoś tak jakby mało "zaznaczona"
    ale za to np sama walka o Hogwart mi się podobała, przygotowania do walki, atak i wogóle fajnie to było zrobione i jeszcze wspomnienia Snape'a też fajne były

    no i oczywiście popłakałam się, a jakże
    śmierć Snape'a, Lupin z Thonks, Fred, rozmowa Harry'ego z rodzicami, Syriusz, reakcja ludzi na martwego Harry'ego no i wogóle cała końcówka...

    film na prawdę warty obejrzenia
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  8. #8
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Wybrałam się do miejscowego kina (czytaj: bez 3D, bez wypasionych foteli) kompletnie czysta jeśli chodzi o znajomość fabuły, ze względu na to, że ostatnią część HP przeczytałam dwa lata temu. Na szczęście miałam koło siebie koleżankę, która od czasu do czasu mówiła mi (a właściwie nam, bo przez połowę filmu opowiadała treść także drugiej koleżance) co będzie dalej.
    Obecność takowych koleżanek nie pozwoliła mi także na przeżywanie, wzruszanie się itp.
    Jak to w towarzystwie wszystkie straszne sceny wydawały się zabawne i co chwila padały jakieś komentarze, więc jak się tu popłakać, jeśli zwraca się uwagę na rozbrajającą minę Rona, a nie na "tragizm sytuacji"? Ponadto każdy pobyt Rona i Hermiony ze sobą na osobności był komentowany przez starszego pana siedzącego bezpośrednio za nami: "Spodziewałem się tego", "Mwahahhaha" ect. Więc nawet jeśli sceny wzbudzałyby we mnie jakieś emocje, a nie wzbudzały tak bardzo i to nie była akurat wina nikogo z kina, to nie było szans się zagłębić w HP.
    "Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2" jest bardzo dobrze zrealizowany. Nakręcony solidnie, nie tylko dla zarobienia samej kasy i nagrania czegokolwiek o przyciągającym tytule.

    Wątek Snape'a. Według mnie najlepszy, najbardziej ciekawy. Wyjaśniał wszystko, czego chciałam się dowiedzieć. Snape jako małe dziecko, rudowłosa Lily. Świetnie nagrany fragment.
    Cała walka. Myślałam, że będzie gorzej. Spodziewałam się, że będą się krzątać po Hogwarcie przez większość filmu. Tymczasem minęło to dosyć szybko.
    Harry i Albus na białym dworcu. Ta scena też mnie nie zawiodła, choć cała sceneria przypominała trochę jakieś pomieszczenie z domu wariatów... Wyobrażałam to sobie odrobinkę inaczej.
    Rozbita Bellatrix. To rzeczywiście było dziwne i nie umknęło mojej uwadze, ale było, minęło i film oglądało się dalej. Myślałam, że jej śmierć będzie bardziej... hmm... ceremonialna?
    Końcówka "19 lat później" była doskonała. Nie odbiegała od mojego własnego wyobrażenia. Dobrze ucharakteryzowano aktorów, nic dodać nic ująć. Można by na siłę przyczepić się do dubbingu głosu podkładanego do syna Pottera, ale dubbing to dubbing i nie oddaje całkowicie charakteru postaci. Moja wina, że wybrałam film z dubbingiem.

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar Karol(ina)
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Film cudowny. Z kina wyszłam usatysfakcjonowana, czego nie było np. w przypadku 5 i 6 części. Oczywiście były fragmenty, które mi się nie podobały, ale całość prezentowała się znakomicie.
    Uważam, że śmierć Voldemorta niepotrzebnie została zmieniona. Nie było tego efektu radości wszystkich po jego śmierci, cała ta bieganina i gonitwa po Hogwarcie ani trochę mi się nie podobała. Tak samo scena, w której Harry mówi "skończmy to tak jak zaczęliśmy" czy jakoś tak. Spadanie Harry'ego i Voldemorta było chyba najbardziej nieudaną sceną.
    Śmierć Bellatrix również nie przypadła mi do gustu. w książce w moim odczuciu była świetnie wyeksponowana, natomiast w filmie ginęła wśród reszty scen.
    Scena Harry'ego i Dumbledora też nie należała do najlepszych. Wyglądało to pomieszczenie jak jakieś niebo albo miejsce dla obłąkanych...
    Na minus filmu działa również scena w Pokoju ?yczeń. Bardziej podobało mi się to w książce, było tam więcej walki pomiędzy Ronem, Hermioną, Harrym a Malfoyem Crabbem i Goylem.
    Ginny w scenie "19 lat później" wyglądała za staro i ogólnie cała ta scena nie była zbyt udana. prawie cała została wycięta, zostawili tylko fragmenty najważniejsze, które miałam wrażenie, że zrobiono już na siłę. Za to duży minus.
    Oczywiście zawiodłam się też brakiem Slughorna w zielonej piżamce )
    Cudownie zmieniono moment, w którym Ron i Hermiona się całują. Zostało to ślicznie pokazane, zupełnie inaczej niż w książce. Duży plus dla filmu za to.
    Przygotowania do bitwy też zostały świetnie pokazane.
    Ogólnie cały film został mocno skrócony, ale nie było to aż tak zauważalne jak w np. 5 części.
    Gorąco polecam, jeśli jest jeszcze ktoś kto tego nie widział .
    Jeśli spodziewasz się najgorszego nigdy się nie zawiedziesz.

  10. #10
    Zainspirowany FNiN Awatar Steampunk
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    114

    Domyślnie Odp: Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2 [SPOILERY!]

    Ok. Now me. Pominę to gdzie i w jakich warunkach oglądałam.

    IMHO dialogi naprawdę można było lepiej przetłumaczyć. np. kiedy w orginale Voldek mówi 'fire' czyli po prostu 'ognia' to tłumaczenie brzmiało ' podpalajcie' gra naszego kochanego Radcliffe'a raczej mnie nie zachwyciła... za to rekompensują to aktorzy drugoplanowi m.in. jak zwykle świetna Helena Bonham Carter. Było parę fajnych scenek, rozwaliło mnie jak pod koniec Filch próbował zmieść głazy z posadzki miotłą xd

    Strasznie ciągnęła się gonitwa po zamku ale najbardziej wkurzyło mnie wywalenie czarnej różdżki z mostu. Scena z oddaniem jej do grobu Dambla też by była niczego sobie, no ale.. :/

    Jest naprawdę mało filmów na których zaczynam ryczeć. Sama się tego nie spodziewałam ale kiedy we wspomnieniach Snape przytulał martwą Lilly...
    Wspomnienia Snape'a były wgl. najlepszym momentem filmu...

    Ogólne wrażenia są ok. Mogło być lepiej. Ale gorzej też
    Dlaczego ja nie mam pojęcia co się działo wczoraj wieczorem ???...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę