<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Gone

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    29

    Domyślnie Gone

    Gone zniknęli autorstwa Michaela Granta.
    (...)która w znakomity sposób łączy w sobie wątki znane z klasyki literatury młodzieżowej oraz elementy popularnych seriali z pogranicza science-fiction. Wydawnictwo Jaguar wydało świetny, inteligentny, thriller, który rekomendowany jest przez samego króla powieści grozy, Stephena Kinga.(...)
    ?ródło: KLIK
    Seria składa się z sześciu tomów:
    Faza pierwsza: Niepokój
    Faza druga: Głód
    Faza trzecia: Kłamstwa
    Faza czwarta: Plaga
    Faza piąta: Strach
    Faza szósta: Jasność

    Polecam serię, jedna z moich ulubionych. Czytał ktoś z was? Co o niej sądzicie? Podobała się wam?
    *pogrubione tytuły nie są jeszcze w sprzedaży

  2. #2
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Gone

    Ja czytałem wszystkie dostępne tomy, a że nie jestem wielkim fanem, nie widziałem o pozostałych dwóch... Generalnie seria mi się podoba, choć początkowe tomy (1, 2) uważam za lepsze od późniejszych (3, 4). Pod względem treści oczywiście, choć w kategorii "liczba stron" też wygrywają
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN Awatar kojot
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Gone

    Czytałam, lecz tylko pierwszy tom. Podobał mi się, ale nie wciągnął mnie na tyle, żeby przeczytać dalej. Książka może i fajna ale napisana nie w moim stylu. Jak dla mnie (oceniam tylko na podstawie pierwszego tomu!) przeciętna
    "To że milczę nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

  4. #4
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domyślnie Odp: Gone

    Mnie zadziwiająco to wciągnęło, zważywszy na to, że nie przepadam za "powieściami grozy". Dobra, po prostu jestem tchórzem, nie oglądam horrorów, nie chodzę po osiedlu po zmroku... Ale autor rzeczywiście zadziwia znajomością wielu dziedzin życia, rozwiniętymi postaciami o przeróżnych charakterach i innymi takimi... Mam zamiar czytać dalej, innymi słowy.
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

  5. #5
    Zafascynowany FNiN Awatar Y-oda
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Gone

    Czytałam 1 tom i nawet trochę się wciągnęłam, ale nie szaleję i średnio mi się podoba. Tak troche jak na mój gust zalatuje tandetą. Ale to tylko moja opinia.
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 05-04-13 o 12:04
    Czy abrakadabryczne elukubracje immanentnej negacji transcendentują nicość samą w sobie?
    NO I:
    Czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni?

    Franciszek Fiszer

    http://yodastories.blogspot.com/

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Gone

    Przeczytałem 4 pierwsze tomy, bardzo mnie wciągnęły, więc teraz czekam aż piąty ukaże się w Polsce (już w maju). Osobom niezapoznanym, polecam. =)
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  7. #7
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Gone

    W maju już ? sądziłam że Gone są tylko cztery części, a tutaj jeszcze dwie <3.

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Mirana
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Gone

    Och, naprawdę uwielbiam tę serię. Kiedy szukałam jakiejś ciekawej książki natknęłam się właśnie na nią. Przeczytałam tył okładki, zaintrygowała mnie, bo lubię takie dziwne zjawiska. Otworzyłam i zaczęlam czytać. I nie chciałam się oderwać! Fantastyczny pomysł, autor zna się na rzeczy i potrafi przedstawić nam problemy i przeżycia bohaterów w trudnym świecie, jakim jest ETAP.
    Niecierpliwie czekam na ostatnią część, która w Polsce ma wyjść niestety dopiero w czerwcu, podczas gdy niedawno odbyły się premiery w Anglii i USA. Może psuję sobie trochę niespodziankę, ale cały czas doszukuję się spoilerów
    ''Tego dnia uświadomił sobie podstawową prawdę: inni nie mogą cię usidlić, usidlić może cię tylko własny strach.''


    '...But then a LIGHT is shone on the FAYZ.'

  9. #9
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Gone

    Przeczytałam wszystkie dostępne tomy i czekam na ostatni. Wciągnęło mnie momentalnie ciężką atmosferą i świetnie skonstruowanymi postaciami z którymi łatwo się utożsamić (Jak dla mnie - Dekka i Lana).
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  10. #10
    Zainspirowany FNiN Awatar Sonea
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Gone

    Czytałam jakiś czas temu i o ile pierwsze trzy tomy strasznie mi się podobały, o ile potem jakoś tekstu spada i całość wydaje mi się wymuszona. Czekam na szóstą część
    PS: Faza piąta to przypadkiem nie Ciemność? I już wyszła dość dawno temu.
    Jeżeli masz jakieś uwagi, rady do Sekretu Marzycielki pisz śmiało. "To co spod moich paluszków wychodzi potrzebuje całych wiader krytyki"

    korano (zwana również Soneą)

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę