<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Opowieści z Narnii

    Co sądzicie o serii książek pt.:Opowieści z Narnii? Być może ta książka jest wam znana, a jeśli tak to która część jest waszą ulubioną?
    Czekam na wasze posty.

  2. #2
    Zainspirowany FNiN Awatar cbazac
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Przeczytałem wszystkie części tej serii, tyle że to było już dawno i nie bardzo pamiętam, która była najlepsza. Wydaje mi się wszystkie są dość fajne, chociaż najlepsze są te, w których występuje ta sama czwórka bohaterów (Edmund, ?ucja, Piotr, Zuzanna). W późniejszych są opisane przygody innych bohaterów w Narni. Z tych z innymi bohaterami najlepszy był chyba "Siostrzeniec czarodzieja".





  3. #3
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Oj, znana seria, znana... W sumie do niedawna moja ulubiona, teraz troszkę zeszła na dalszy plan. No Księcia Kaspiana i Lwa, czaronicy i starej szafy mam film, musykę filmową i grę, do Podróży "Wędrowcy do Świtu" tylko film, ale muzykę chyba będę musiał jakoś jeszcze kupić. Do całej serii mam książki i audiobooki.

    Ulubiona część? Koń i jego chłopiec. Do niej, najczęściej w postaci audiobooków, wracałem nie raz i pewnie nie raz jeszcze będę wracał.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  4. #4
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Czytana przeze_mnie kilkakrotnie. Tylko "Ostatnia Bitwa" mi nie podeszłą w związku z tym czytana tylko raz. Zabrałem się do niej dość późno. Główny wpływ na to miało to że wydawało mi się że jestem zbyt poważny ( ) na książki dla dwulatków ( ). Ostatecznie przeczytałem w piątej bądź szóstej klasie jako lekturę. Filmy obejrzane, jakoś najnowszy "Wędrowiec do Świtu" za_bardzo odszedł od oryginału.

    //Wiem, że pewnie jesteś zbyt poważny, by przejmować się ortografią, ale proszę, zrób to dla nas. //Zeg
    // Skoro ty mnie poprawiasz to czuję, że upadłem//Snorri
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 18-02-12 o 22:38
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  5. #5
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    A dla mnie najfajniejszy był "Podróż Wędrowca do Świtu", a co do filmu, to jeszcze nie oglądałem chociaż z filmów podobał mi się "Książe Kaspian".

  6. #6
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Niestety, filmy z Narnii, choć znośne, należą w mojej ocenie do kategorii "realizujemy marzenia reżysera, a tytuł jakiejś znanej książki", gdzie "marzenie reżysera" zwiększają udział w filmie z każdą kolejną częścią... Póki co da się przeżyć, chociaż faktycznie, Podróż już wkraczała do prostą drogę ku osobnej kategorii "Eragon" (marzenia reżysera = 100% filmu).
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    "Opowieści z Narnii" lubiłam bardziej, kiedy byłam młodsza. Nie oszukujmy się, lepiej się to czyta dzieciom, co przyznaje nawet sam autor w dedykacji pierwszej części. Kiedy do tego wróciłam jakiś czas temu... nie mogłam uwierzyć, jak zmieniło się moje podejście do tej serii. Jakim cudem kiedyś wydawała mi się potwornie długa i poważna?

    Filmy... Kiedyś oglądałam pierwszą część, ale już prawie jej nie pamiętam. Ostatnio skusiłam się na "Podróż Wędrowca do Świtu", jednak nie zdzierżyłam.
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

  8. #8
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Tak to już jest.To jest książka z której się wyrasta.Nie jest to książka dla małych dzeci ,ale też nie dla dorosłych.

  9. #9
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Ja z "Opowieści..." czytałam tylko pierwszą część, najpierw z własnej woli, potem jako lektura. Zaczęłam "Księcia Kaspiana", ale w trakcie przydługiej opowieści karła wymiękłam. Filmy całkiem fajne, ale nie ześfirowałam tak jak moja siostra, która potrafiła CODZIENNIE oglądać pierwszą część (i wcale nie przesadzam ).

  10. #10
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    ja w trzeciej klasie przeczytałem 4 książki Narnijskie,najfajniejsza jest chyba książka :Koń i Jego chłopiec.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę