<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11
    Zaciekawiony FNiN Awatar kojot
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Wszystkie części bardzo mi się podobały i ciężko mi jest powiedzieć która najbardziej (między innymi z tego powodu że połowy już nie pamiętam ). Czasami mam ochotę zacząć czytać całą serie od początku, ale boję się, że nie będzie mi się podobać aż tak bardzo jak wtedy gdy mając osiem lat dostałam pierwszą część. Ulubionej części nie wskaże ale pamiętam mój ulubiony fragment z wszystkich części...podajże w Podróży Wędrowca do Świtu; Wyspa głosów. Ten rozdział bardzo poruszył moją wyobraźnie
    "To że milczę nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

  2. #12
    Zafascynowany FNiN Awatar Y-oda
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    O tak Opowieści z Narnii są świetne To jedna z moich ulubionych serii, tak jak np. Władca Pierścieni. Ech ten basniowy klimat... Podróż Wędrowca do Świtu była chyba najfajniejsza, a częścią która mi się najmniej podobała była Ostatnia bitwa... Jakaś taka ponura.
    Tak wg. to były one pisane jako taka opowiastka religizująca czy jakby to nazwać... Widać wyraźne podobieństwo Aslana do Jezusa itp. Wiedzieliście?
    Ostatnio edytowane przez Y-oda ; 19-02-12 o 17:55
    Czy abrakadabryczne elukubracje immanentnej negacji transcendentują nicość samą w sobie?
    NO I:
    Czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni?

    Franciszek Fiszer

    http://yodastories.blogspot.com/

  3. #13
    Zainspirowany FNiN Awatar Pawson
    Dołączył
    Feb 2012
    Wiek
    23
    Posty
    61

    Domyślnie

    Przeczytałem wszystkie części, najlepsza jest trzecia-Podróż Wędrowca Do Świtu.

    Masz rację Y-oda - Lewis często nawiązywał do Pisma Św.

    //Nie pisz dwóch postów pod rząd, edytuj poprzedni, gdy chcesz coś dodać.//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 21-02-12 o 18:12

  4. #14
    Zaciekawiony FNiN Awatar Surykatka
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Przeczytałam i przesłuchałam wszystkie części. Najbardziej mi się podobał Koń i jego chłopiec, Siostrzeniec czrodzieja i Ostatnia bitwa.

  5. #15
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Przeczytałam wszystkie książki i to nie raz. Najbardziej mi się podoba "Koń i jego chłopiec". Co do podobieństwa Aslana do Jezusa to zauważyłam i nie powiem, bardzo mi się to podobało. Nawet mówiliśmy o tym na lekcji, gdy omawialiśmy 1. część.

  6. #16
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Mnie też swego czasu zachwycały "opowieści", a "Koń i jego chłopiec" był zdecydowanie najlepszy. Chociaż czytałem je bardzo dawno temu to postać Aslana (trochę właśnie przez to, że był Jezusem) wydała mi się nieco... Irytująca.

  7. #17
    Zainspirowany FNiN Awatar Konpopoz_i_Roznakin
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Cóż... z "Opowieści..." czytałem wszystki prócz "Ostatniej Bitwy". Najbardziej podobał mi się "Siostrzeniec Czarodzieja" i przeczytałem go chyba z kilkanaście razy xD

  8. #18
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie

    Czytałem wszystkie książki z serii tak średnio 2 razy. Nie mogę zaprzeczyć, że mi się podobały, ale też nie mogę powiedzieć, że należą do moich ulubionych. Są po prostu bardzo lekkie, wręcz dziecinne. Podoba mi się w nich zauważalne nawiązanie do wielu mitologii (głównie do Biblii). Jednak przeszkadza mi nieco język (który może być inny w różnych tłumaczeniach) i ta czasami dziecinność formy. Podsumowując seria Lewisa jest doskonałą rozrywką, ale tak dla 4 lata młodszego ode mnie.
    Ostatnio edytowane przez Fileas ; 12-12-12 o 21:17

  9. #19
    Zainspirowany FNiN Awatar modliszka
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Przeczytałam wszystkie i bardzo mi się podobały. W ostatniej części zdenerwowało mnie to, że Zuzanna zapomniała o Narnii i myślała, że stała się dorosła jak to rzekła Łucja. Najlepsza była cz.5, lub 6. Oczywiście pierwsza część jest wyjątkowa, bo to pierwsza. W ogóle bardzo mi się podobała Narnia. Lubię jak w książkach jest coś nowego.
    Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
    Albert Einstein

  10. #20
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Opowieści z Narnii

    Jak zaczęłam czytać, to nie mogłam przestać. Całe szczęście, że miałam wydanie wszystko-w-jednym. Kończyłam jedną historię i zaczynałam drugą. Teraz "Narnia" stoi na honorowej półce. To są jedne z tych historii, do których lubię wracać wciąż od nowa.

    I can't drown my demons, they know how to swim

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę