<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: Języki obce

  1. #1
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Języki obce

    Takiego tematu jeszcze chyba nie było. Jeśli się mylę, Szanowni Admini wiecie, co robić.

    Tak więc jakich języków obcych uczycie się, uczyliście się, lub chcielibyście się uczyć? Wiem, 'chciałbym/chciałabym się uczyć' brzmi co najmniej nierealnie . Uczycie się w szkole, prywatnie czy sami? Angielskiego uczy się zapewne znaczna większość, ale chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś się uczy np. chińskiego.

    Ja uczę się angielskiego w sql i prywatnie oraz francuskiego prywatnie. 1-4 klasa miałam niemiecki, ale po czterech latach umiem powiedzieć co najwyżej ich bin Kasia.
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 04-05-11 o 16:29

  2. #2
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Jestem człowiekiem, więc uczę się angielskiego. Kocham ten język i uwielbiam się nim posługiwać, nie ważne czy w szkole, na innych zajęciach czy rozmawiając ze znajomymi. Uczyłam się niemieckiego przez dwa lata, nicht verstehe. Odkryłam za to urok i czar języka hiszpańskiego, uczę się drugi rok i me gusssssssta.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  3. #3
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Uczę się oczywiście angielskiego (prywatnie, w domu i na lekcjach). W szkole mam też niemiecki, lecz nie wiążę z nim przyszłości. Chciałabym się uczyć jeszcze rosyjskiego. Na razie umiem tylko kilka zwrotów .

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Poza angielskim ucze sie niemieckiego czwarty rok. I widze ze nie jestem jedynym który po latach nauki nic nie umie. Myślę od jakiegoś czasu nad samodzielną nauką innego języka, wtedy, mam umowę z mamą, nie będzie się czepiać o oceny z niemieckiego, mi to pasi...

  5. #5
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Angielski w szkole i prywatnie. W szkole to generalnie wykonywanie ćwiczeń z serii "kopiuj - wklej" i ewentualne wzbogacanie słownictwa. Poza tym marnowanie czasu, więcej daje mi obejrzenie serialu po angielsku i google translator. Inna sprawa to zapamiętanie słówek na amen, ale czytanie przykładowo, anglojęzycznych portali, lepiej się sprawdza niż szkoła w moim wypadku (a i myślę, że u większości z userów jest podobnie).
    Poza tym niemiecki od sześciu lat. W porównaniu do angielskiego to umiem niewiele, ale jestem świeżo po wycieczce do Austrii i zamówienie lodów w takim smaku, jaki mam na myśli, nie sprawia problemów, więc nie jest najgorzej.

    Znam też sporo brzydkich zwrotów po włosku, ale to się chyba nie liczy?
    A chciałabym się uczyć hiszpańskiego, ewentualnie włoskiego właśnie. Kiedyś próbowałam z japońskim, ale zapał zniknął dosyć szybko.

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Ang, wiadomo, podstawowy język, lajtowy do nauki, sam wchodzi do łba w sumie. Tu głównie czytanie portali/for po angielsku, gry mmo + voice com w nich.
    Pozatym chciałbym nauczyć się niemieckiego - tu jest klapa totalna, parę lat nauki do której się przykładałem w zasadzie i nie wchodzi, nic, totalnie, szajse!
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Cytat Zamieszczone przez klaudia
    W porównaniu do angielskiego to umiem niewiele, ale jestem świeżo po wycieczce do Austrii i zamówienie lodów w takim smaku, jaki mam na myśli, nie sprawia problemów, więc nie jest najgorzej.
    My kiedys na wycieczce w okolice rynku robilismy sobie jaja i kupowalismy precle po niemiecku

    Cytat Zamieszczone przez klaudia
    Kiedyś próbowałam z japońskim, ale zapał zniknął dosyć szybko.
    Ja kiedyś chciałem zaczac uczyć sie Sindarinu ale stwierdziłem że może mi się nie udac. Poza tym tyle nauki i z nikim bym się nie mógł dogadac....Chociaż to chyba szpan gadać w języku elfów

    Cytat Zamieszczone przez asru
    Pozatym chciałbym nauczyć się niemieckiego - tu jest klapa totalna, parę lat nauki do której się przykładałem w zasadzie i nie wchodzi, nic, totalnie, szajse!
    Ten język tak ma

  8. #8
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Pat naucz się Tengwaru, fajnie się robi ściągi.
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  9. #9
    Zafascynowany FNiN Awatar Magix Slayer
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Angielski jest moim głównym językiem, który mi się strasznie podoba i sam wchodzi do głowy. Uczę się z lekcji, gier, rzadko czytam zagraniczne fora.
    Niemieckiego uczę się siódmy rok, a nie umiem, w przeciwieństwie do koleżanki, zamówić ulubionych lodów. "Nazistowski" jest według mnie najgorszym językiem, z którym miałem styczność.
    W liceum, tj. od września, zaczynam się uczyć rosyjskiego. Podoba mi się ten lengłidż, zobaczymy jak wyjdzie za trzy lata.
    W szkole uczę się tez łaciny. Nie wiąże jej z perspektywami zawodowymi, po prostu fajnie jest iść na starówkę i poczytać ryciny po łacinie. Aczkolwiek, moja profesorów uczy b. słabo i zazwyczaj na jej lekcji śpię
    Odnośnie chińskiego: w mojej szkole od przyszłego roku szkolnego, dostępny on będzie jako drugi, obowiązkowy język do wyboru obok niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego. A oprócz łaciny, jako nieobowiązkowy trzeci język, będzie dostępny m. in. flamandzki czy fiński.
    Ostatnio edytowane przez Magix Slayer ; 25-03-13 o 15:11 Powód: dodanie ą ę

  10. #10
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Angielski... uczę się któryś-rok-z-kolei i bodajże czwarty, kiedy go szczerze nienawidzę :/ Najprawdopodobniej przez fatalną nauczycielkę w 4-6 oraz fatalną korepetytorkę, a w zeszłym roku nie najlepszą szkołę językową, a poza tym - prawie nic mi z niego nie wchodzi do głowy. Nawet rzeczy, które kiedyś niby umiałem, dostawałem piątki (ba! Nawet miałem 5 na koniec SP, i to nie naciągane - większość testów miałem na maxa... Co nie zmieniało faktu, że niewiele umiałem). Itd., itp.

    Niemiecki - uczę się pierwszy rok, ale w przeciwieństwie do angola, ten nawet lubię. Co prawda i tak niewiele umiem (cóż się dziwić po kilku miesiącach... ) i też mam z nim nieraz problemy, ale coś mi z niego wchodzi

    ?acina - tę mam jako kompletnie dodatkową, też pierwszy rok, od dłuższego czasu (z braku czasu) zaniedbywaną

    //"Nienawidzić" - jeden wyraz.//Klaudia
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 04-05-11 o 18:04
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę