<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8
Pokaż wyniki od 71 do 77 z 77

Wątek: Języki obce

  1. #71
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Cytat Zamieszczone przez nika22 Zobacz posta
    A co do niemieckiego właśnie, to dla mnie jest znacząco podobny do angielskiego.
    Podobny, ponieważ to jeden z języków germańskich, jak i angielski. Kurczę, coraz mniej lubię niemca. Jest trudny i go niespecjalnie rozumiem. 70% notatek biorę od koleżanki bo albo nie mogę się rozczytać, albo nie zapisałam ich
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

  2. #72
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    75

    Domyślnie

    Wiem, że w jakimś przedszkolu chińskiego uczą.

    Cytat Zamieszczone przez FankaFNIN! Zobacz posta
    Uczę się angielskiego dziewiąty rok i niemieckiego piąty rok. Na początku go nienawidziłam (niemieckiego), ale teraz dość lubię. Chciałabym uczyć się włoskiego albo hiszpańskiego. Dobrze byłoby też znać francuski, ale nie mam do tego siły, podobno to bardzo trudny język. Nie podoba mi się rosyjski. Niby melodyjny, ale ja go nie trawię. Momentami brzmi jak parodia polskiego (że już nie wspomnę jak momentami brzmi czeski ).
    Wiesz jak jest być albo nie być oto jest pytanie, po czesku
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 25-05-14 o 12:14

  3. #73
    Zainspirowany FNiN Awatar _Fninka_
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Wiek
    34
    Posty
    102

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Ja od początku podstawówki uczę się angielskiego, przez 6 - 7 lat regularnie chodziłam na korepetycje. Dodatkowo od 4 klasy SP do końca gimnazjum przyswajałam rosyjski. Bo musiałam - taka szkoła (właściwie Zespół Szkół). Od języków obcych wolę naszą mowę ojczystą, ale jak sobie poradzić bez kilku zwrotów obcojęzycznych?!
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 28-05-14 o 20:55

  4. #74
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Jak narazie uczę się tylko angielskiego, który idzie mi całkiem całkiem - szóstka na koniec jest, coś skrobnąć czy przeczytać po angielsku umiem i nawet jakoś porozumieć się daje radę. Za to leży moja wymowa :/. Na angielski uczęszczam tylko w szkole.
    W gimnazjum na profilu na który chcę iść drugim językiem jest francuski, więc to jego będę się uczyć. Rozważałam jeszcze naukę hiszpańskiego, ale jakoś tak mi się odwidziało.
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  5. #75
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Uczę się angielskiego jak większość osób chociaż nie wszystkie moje koleżanki umieja przeczytać prawie dwustu stronowe ksiażki po angielsku I je zrozumieć. Dodatkowo, uczę się francuskiego I niemieckiego. Chciałabym się uczyć rosyjskiego I włoskiego żeby przeczytać moja ulubiona ksiażkę (nie FNiN. Ale FNiN jest moja najbardziej ulubiona) w oryginale.
    Ostatnio edytowane przez MiśNiezłySkrót ; 18-11-14 o 10:47

  6. #76
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Zacznę jak każdy, czyli język angielski- lubię, uczę się i całkiem nieźle się nim posługuję. Uważam, że jest po prostu przydatny. Szkoła+ zaj. dodatkowe
    Niemiecki - drugi język, jakiego uczę się w szkole. Przez wiele lat nienawidzony, ale po wyjeździe mojej przyjaciółki do Niemiec bardzo się do niego przekonałam .
    Japoński - uczę się na własną rękę, od pół roku. Jak na razie strasznie mnie fascynuje i łatwo wchodzi do głowy (co jest przeciwieństwem niemieckiego xD) Nie uważam, ze jest bezużyteczny- strony internetowe po japońsku, anime, manga... to i moja pasja mnie napędzają.
    Rosyjski mam w planach bo języki obce to moja pasja!

    No i chyba mogę powiedzieć, że język polski. Przecież to trudny język, a nie każdy potrafi zrozumieć tę całą gramatykę, ubezdźwięcznienia, przypadki itd. Ja lubię się tego uczyć i cały czas wyłapuję błędy w moich wypowiedziach, a i nienawidzę pomyłek typu "wziąść" itd. w rozmowach z innymi ludźmi.

    To tak tyle
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 17-10-15 o 15:54

  7. #77
    Zaciekawiony FNiN Awatar popła
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Języki obce

    Cóż... Angielski oczywiście obowiązkowo, jak każdy; niemieckiego uczę się chyba 8 lat jak nie więcej i nadal prawie nic nie umiem; francuskiego; probowalam chińskiego, ale brakuje mi troche zapału, chciałabym się nauczyć włoskiego, rosyjskiego i jakiegoś azjatyckiego języka (może jednak chiński - nie jest aż tak strasznie trudny, aby nie dało się go nauczyć; a może jednak japoński... no nie wiem )
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 17-10-15 o 22:04
    Najpiękniejszą chwilą w życiu człowieka jest widok pustej sceny. Brzmienie ciszy, w której jeszcze słychać echo oklasków, słów, muzyki. Zdaje się, że tam czas stoi w miejscu.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę