<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Czyli ile macie książek (fantastycznych i nie-fantastycznych) oraz jak długo zbieracie.

    No to ja na początek. Posiadam książek 103 (fantastycznych) zbieram od przeprowadzki czyli w zasadzie od lat trzech. Część z nich jest w zasadzie "kradziona" to znaczy wywieziona od dziadków i wyjęta z biblioteczki taty.

    Edit: Jak się komuś nie chce liczyć (buka) to niech wrzuci zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 17-06-12 o 20:26
    Jeśli nie chcesz mojej zguby,
    krrrokodyla daj mi luby.

  2. #2
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Mam 84 książki papierowe (+ jeszcze z 6 zeszytów z opowiadaniami) które sam zacząłem zbierać, od około 3 lat. Gównie fantastyka. E-booków mam niewiele- wolę papierową wersję...
    Oczywiście pomijam tu encyklopedie, podręczniki, lektury, książki innych członków rodziny, itp.

    Około 180 książek mam w całym domu. Pomijając podręczniki szkolne. Większość to stare książki. Fantastyki, po za moim prywatnym zbiorem, prawie nie ma.
    Oczywiście możliwe że jest tych książek więcej, ale pewnie gdzieś pochowane...

    Ale na bieżąco uzupełniam kolekcje. Choć dużo książek wypożyczam z biblioteki, to nadal jest co kupować, zwłaszcza jakieś fajne nowości.

    A ten temat kojarzy mi się z galerią zdjęć, z profilu Fabryki Słów na Facebooku.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 21-04-11 o 10:38
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    W domu to mam jakieś 500, u siebie koło 170-180... ale coś na pewno jest jeszcze pochowane gdzieś po szafach czy innych tam takich. (Pomijam podręczniki szkolne oczywiście).

  4. #4
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Dużo. Za dużo. W moim pokoju cały regał, na którym książki ustawione są w dwóch rzędach, do tego jeszcze ze trzy półki. W pokoju obok, mojej siostry, kolejny regał (chyba nawet dwa!) i kilka książek nad biurkiem. Z drugiej strony mojego pokoju - pokój brata, gdzie, uwaga, nie ma regału na książki! Nie zmieściłby się, ale i tak znajdzie się u niego kilka pozycji. Idziemy dalej, do przedpokoju, gdzie kiedyś stały dwa kolejne regały na książki, ale teraz jest już spokój. W dużym pokoju za to znajdziemy dwa inne regały z książkami. Do tego spora część moich zbiorów znajduje się w garażu, gdzie gnije i pleśnieje, bo już nie ma dla nich miejsca... Trzydzieści kilometrów od mojego domu, na działeczce, znajdziemy kolejne książki. Wywiezione, ale nie wyrzucone. Myślę, że znajduje się tam drugie tyle, co w domu.

    Większość niefantastycznych, chociaż i takie się znajdą. Zbieram je od... Nie ja je zbieram, a moi rodzice. Myślę, że od jakichś czterdziestu lat . Ale są też i starsze książki. Całe to zbieractwo wynika z warunków, w jakich byli wychowywani moi rodzice, kiedy to książka była czymś trudno dostępnym. Ale nie narzekam, nauczyło mnie to szacunku to tychże. Kiedyś mama kupiła książkę bo była tak ładnie wydana, na porządnym papierze, z pięknymi ilustracjami i jej się szkoda zrobiło, że kosztuje tylko pięć czy tam dziesięć złotych . Ktoś kojarzy "Koncert Wielkiej Niedźwiedzicy" Jerzego Limona? No, ja też nie, bo nikt, kogo znam, jej do tej pory chyba nie przeczytał.

    Liczę wszystkie pozycje, najprzeróżniejsze, bo takie mam, od beletrystyki przez poradniki i książki kucharskie albumy aż po encyklopedie czy biografie. Przykładowe tytuły, które mam w zasięgu wzroku: "D jak dłużnik" Sue Graffon, "Wielka Księga Imion Polskich", ?ycie między budynkami" Jana Gehla, "Barbarzyńcy pod wodzą Billa" Jennifer Edstrom i Marlina Ellera. Z wymienionych przeczytałem tylko jedną. W ogóle wątpię, żebym kiedykolwiek przeczytał choć 10% całości, zwłaszcza że, jak już mówiłem, większość jest nieco stara. Nowych tytułów nie mam za wiele, ale coraz to jakiś kupię czy dostanę. Nie wiem, gdzie ja to upcham za kolejne czterdzieści lat .

    Zdjęć nie zrobię, chyba, że ktoś mi pożyczy aparat. Liczyć nie zamierzam .

  5. #5
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Swoich, fantastyki, sf, i takich tam mam koło stówki, czy tam 150
    Zechce mi sie to wrzuce foto
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  6. #6
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    A mnie jest przykro, bo od dłuższego czasu nie kupuję książek, tylko wypożyczam. Nie stać mnie na kupowanie -.-
    Liczyć nie będę, moich własnych książek jest ok. 70, bo książek, które kupowałam jak miałam ~7 lat (same bajki), słowników, atlasów, encyklopedii itede nie będę liczyć, podręczników jak wiadomo też nie. Rodzice tam mają jakieś starsze książki u siebie, ale nie wiem kiedy oni ostatnio coś czytali Także wiele tego nie ma, jadę na biedaka. Jak będę dziana to wykupię kiedyś pół księgarni Chyba że nie będę, co bardziej prawdopodobne

    Cytat Zamieszczone przez Zeg
    Dużo. Za dużo.
    Bluźnisz o.O
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #7
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    snorri, to nie jest tak, że mam ich nieawidomo ile, że mi się nie chce ich liczyć
    po prostu nie chciało mi się wstawać

    Więc po przeliczeniu wyszło ok 110, takich "moich moich", wyłączając oczywiście słowniki, encyklopedie itp.
    nie jest to jakaś super wielka kolekcja, zawsze "żywiłam się" w bibliotekach i to tak fest
    No wiadomo, ksiązki kosztują i są coraz droższe.

    Jak już mówimy o książkach wszystkich, w całym domu, to niewiele tego jest. Bardzo niewiele. I to nie jakiś nowych, tylko takich starych tzw "po babci". Moja rodzina jest nieczytająca. Brat to nawet taki "anty". Nie wiem po kim ja to mam
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  8. #8
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    32
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Cytat Zamieszczone przez Jasti Zobacz posta
    A mnie jest przykro, bo od dłuższego czasu nie kupuję książek, tylko wypożyczam. Nie stać mnie na kupowanie -.-
    Jasti, znam twój ból...
    Teraz mógłbym wymienić na szybko z 10 książek (a po dłuższym zastanowieniu dużo więcej) które chciałbym kupić, a mnie nie stać. _^_
    Chociaż gdybym nie jeździł na konwenty to mógłbym sobie pewnie kupić sporo książek; a gdybym do tego nie kupował książek to miałbym już jakiś samochód...
    Ale nie żałuje, bo przynajmniej fajne wspomnienia zostaną

    //Komu zostają, temu zostają .//Zeg
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 21-04-11 o 19:46
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  9. #9
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Hmm... Trochę tego jest. U mnie jest regał w połowie pełny książek, ale to raczej takie z co to mi się kiedyś podobały, teraz niekoniecznie. Nad biurkiem cztery półki z podręcznikami i słownikami. W pokoju mojej siostry ciągnie się regał na pół ściany, aż do sufitu. Tam są Felixy i inne fajniejsze książki. U młodszego rodzeństwa też po regale... U brata książki w stylu "co i jak?" i tym podobne (młody geniusz ), a u siostry typowo dziecięce bajeczki. W sypialni rodziców przez cały pokój się ciągną dwie półki (oczywiście wszystko zastawione książkami). No i jeszcze w przedpokoju regał, w gościnnym regał. Myślę, że co najmniej 500.

  10. #10
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Także wypożyczam. W pokoju mam tylko regał i komodę wypchaną książkami. Za to w salonie stoi taki duży regał to sufitu i tam się znajdują wszystkie okazy : D.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę