<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Eh, a ja się nie mam czym zbytnio chwalić. Zacząłem czytać dopiero niedawno, wcześniej to jechałem tylko na tym, co dostałem. Przejrzawszy biblioteczkę naliczyłem max. 100 pozycji, z czego ok. 20 to głównonurtowe sensacje. Oczywiście regały się w domu uginają (do 1000 bym doliczył pewnie), ale w części są to romanse sióstr czy podręczniki fizyki kwantowej, części nawet nie umiem zaszufladkować, bo nie mają opisów na okładkach...

    Mam za to już całkiem sporą listę, z którą wyruszam na podbój literatury!

    E: Ja też nie kupuję, bo też mnie nie stać Z ostatnich zdobyczy to Święto Rewolucji M. Protasiuka, bo ładnie się do mnie świeciło w Empiku... Ale tak to nie, raczej wypożyczam/pożyczam.

    A, i mam taki plan, żeby wydrukować tabelę pozycji, które chce zdobyć (ponad 100 tytułów) i roznieść ją po antykwariatach, żeby mi pozaznaczali co maja i w jakiej cenie.

  2. #12
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Jedyne pomieszczenia w moim domu, gdzie nie znajdują się książki to łazienki ( a i to nie do końca, bo czasem poustawiam sobie kilka na wszelki wypadek), są wszędzie - w każdym pokoju, nawet w piwnicy i na strychu. Każda półka dosłownie ugina się pod ciężarem książek, oczywiście - głównie historycznych, powieści bądź lekarskich. Układam je nawet na belkach stropowych. Nigdy ich nie liczyłem.
    Książki kupuję średnio kilka razy w miesiącu (bywało, że z łowów w antykwariacie wracałem z piętnastoma jednego dnia).
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  3. #13
    Zainspirowany FNiN Awatar Olona
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Mam 43 pozycje+obszerna biblioteczka taty, która właściwie już jest moja. Książki tak na serio zbieram od 8 miesięcy, a kupuję do 3-4 miesięcznie (do tego dochodzą urodziny, święta itd., na które dostaję prawie wyłącznie książki ).
    Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość. Bo uczciwi są nieprzewidywalni.. Zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie.. głupiego.
    Hej rybomordy! Chcesz negocjować obślizgły palancie? Spójrz co mam! Mam słoik pełen ziemi! Mam słoik pełen ziemi! I zgadnij co jest w środku?!
    -Jack Sparrow
    -Kapitan Jack Sparrow
    -Chyba najgorszy pirat o jakim słyszałem...
    -ale słyszałeś?
    Kapitan Jack Sparrow

  4. #14
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    W moim pokoju jest ok. 90 książek, z wyłączeniem słowników, itd. I jest to najmniejsza biblioteczka w domu. Moja siostra na pewno ma książek więcej, połowa to różne podręczniki, nie wspomnę już o rodzicach... U mnie w domu wszyscy, poza kotem, dużo czytają Czasem ciężko w tym wszystkim znaleźć konkretną książkę (poukładane są przy użyciu dość przypadkowego klucza), a niektóre gdzieś zginęły. Niestety, mi znowu brakuje w pokoju miejsca na książki A już więcej nie da się u mnie dorobić półek/regałów...
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  5. #15
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    połowa to różne podręczniki
    Podręczniki szkolne to nie książki.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  6. #16
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Nie? To jak to zakwalifikować? I nie koniecznie szkolne. Do tego poprzeplatane jakimiś innymi książkami.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  7. #17
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Andrzej, święte słowa . Podręczniki szkolne... To podręczniki szkolne. Nazywanie ich książkami jest dal mnie obrazą Tych Prawdziwych .

  8. #18
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    U mnie miejsce podręczników jest w szufladzie, szafce, czy kartonie, ponieważ podręcznik... no cóż, to nie jest książka, po którą sięgam z chęcią, by ją poczytać. Dla mnie to zbiór informacji, potrzebny do pracy, którego nie mam ochoty oglądać poza wyznaczonym ku temu czasem.
    I zabiera cenne miejsce na półce, przeznaczone np. dla ''Okinawy'' czy ''Iwo Jimy''.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

  9. #19
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Jeśli chodzi o moje książki to nie ma się czym chwalić-65 kiedyś naliczyłem. (oczywiście wyłączając podręczniki szkolne )
    "Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi"
    Albert Einstein

  10. #20
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domyślnie Odp: Pochwalcie się swoimi zbiorami!

    Czy tylko ja jestem na tyle porąbana, żeby czytać podręczniki? ;p

    A tak do tematu... Kolekcjonuję u siebie przeróżne książki. Mam kobylaste meble, więc nie dość, że kładę jedne tomy na drugich, to jeszcze tworząone dwa rzędy, te z brzydszymi okładkami są z tyłu 9 półek tego jest, więc nie jakoś imponująco, ale trochę zgromadziłam.
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę