<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 83
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Doczy
    May 2009
    Pe

Domylnie Felix, Net i Nika oraz Departament Rwnolegej Rzeczywistoci - FNiN_addict

Bardzo si baam tego momentu. Pierwszy fanfic na temat ulubionej ksiki zawsze najtrudniej napisa i obiektywnie oceni. Dlatego ocen pozostawiam wam, userzy.
    Na razie tyle.

*Akcja dzieje si w czasie post-BM.

----

I

Nika staa w przejciu midzy ppokojem a kuchni, wodzc maym palcem po brzegu kubka. Przerwaa czytanie ksiki ju p godziny temu i od tego czasu przechadzaa si po mieszkaniu z kubkiem penym gorcej czekolady w doni. Zastanawiaa si, czy jeszcze kiedy zobaczy ciotk Ameli. Ta ambiwalentna posta namieszaa jej w yciu. Krytykowaa j, ale te podja si opieki nad ni. Znikna rwnie niespodziewanie, jak si pojawia, zostawiajc po sobie lad w postaci listu poegnalnego i penej jedzenia lodwki. Mimo nieprzyjemnych pocztkw znajomoci, Nika ju dawno nie bya nikomu tak wdziczna.
    Mino kolejne p godziny. Zaczynaa si ju powanie denerwowa, kiedy usyszaa pukanie do drzwi. Szybkim ruchem postawia pusty kubek na szafce i podbiega do drzwi. Otworzya zamek i pocigna za klamk. W progu pon ogie – a przynajmniej tak mogo si wydawa na pierwszy rzut oka. Nika umiechna si lekko i gestem zaprosia czerwonowos dziewczyn do rodka. Zauwaya zdziwione spojrzenie Laury, kiedy ta ujrzaa jej mieszkanie i spodziewaa si jakiego kopotliwego pytania. Nie da si ukry, e w pensjonacie Trzy Kuzynki Laura daa si pozna od tej bardziej oryginalnej strony, jeli w ogle ktra z jej stron moga by w jakikolwiek sposb bardziej niezwyka. Tymczasem nic takiego si nie stao. Nawet cisza, trwajca kilkanacie sekund, nie wydawaa si niezrczna. Nika zdecydowaa si przej od razu do sedna sprawy, ale nie zdya nawet sformuowa zdania, kiedy usyszaa pytanie:
    - To co, strzelimy sobie podwjne cappuccino?
    - Co najwyej podwjn kaw – odpara Nika.
    - Moe by. – Laura „poprawia” wosy, rzucia torb na rozkadany fotel i usiada na kanapie. – To o czym chciaa porozmawia?
    Nika nalaa wody do czajnika, wzia gboki oddech i zacza opowiada.

Felix siedzia w fotelu, w swoim jak zwykle zagraconym pokoju-piwnicy. Szkicowa wanie prototyp miniodsierciacza do ubra – Caban ostatnio gubi coraz wicej sierci, zostawiajc j oczywicie w najmniej odpowiednich do tego miejscach. Kiedy chopak skoczy techniczny rysunek, odetchn z zadowoleniem i postanowi jeszcze tylko raz zerkn na szkic. Wszystko wygldao na moliwe do wykombinowania i poczenia. Nagle uwag Felixa zwrci ksztat wcznika, jaki zaprojektowa dla swego nowego wynalazku. Ku jego zaskoczeniu, nie by on prostoktny, owalny ani nawet kwadratowy. Felix nie mg uwierzy w to, co widzi, wic przetar oczy i przyjrza si papierowemu wcznikowi dokadniej. Nie byo mowy o pomyce. Paln si otwart doni w czoo i westchn ciko. Wcznik mia ksztat serca.
    Nika wci trzymaa w rkach szklank pen teraz ju zimnej kawy. Szklanka Laury bya pusta, a dziewczyna wydawaa si nienaturalnie oywiona, jeeli mona tak w ogle powiedzie o wiecznie rozentuzjazmowanej ekstrawertyczce.
    - Wic… popraw mnie, jeli si myl – zacza niepewnie – Felix caowa si z duchem crki szalonego wynalazcy, ktrego zjawa uwizia was w domu, w ktrym caa rodzina zgina i w ktrym byo przejcie do podziemi Warszawy?
    Nika zamrugaa szybko, przeanalizowaa nieskadn wypowied koleanki i po namyle niemiao pokiwaa gow.
    - au… - Laura prawie podskakiwaa na kanapie. – au! To bardziej pokrcone ni nasza przygoda w pensjonacie. Felix coraz bardziej mi si podoba.
    Nika westchna cicho, podesza do zlewu i wylaa zimny napj.
    - Rozumiem, e nic ci o tym nie powiedzia. – Nika czua wyrzuty sumienia. – Nie powinnam bya tego mwi. Mylaam, e po wsplnej przygodzie co ci o sobie opowiedzia.
    - Kto? Felix? – Laura zamiaa si gono. – Nie pamitam, eby rozmawia ze mn o czym innym ni o robotach. Nie wyobraam go sobie rozmawiajcego o dziewczynach czy emocjach.
    Nika potara doni skro i cigle stojc przodem do zlewozmywaka, powiedziaa:
    - Niemniej, on ma uczucia. Tylko nie umie o nich mwi ani ich wyraa.
    - No, ju, ju. To nie jest may, bezbronny pluszowy mi. Uwierz mi, potrafi go troch oywi. – Laura podesza do Niki i pooya jej rk na ramieniu. – To sodkie, e si tak o niego troszczysz.
    - Duo razem przeszlimy – odpara.
    - A jednak o Neta si tak nie martwisz, cho jest roztrzepany i niezdarny. No, ale to w kocu twj facet, traktuj go jak chcesz.
    - To nie tak… - Nika zastanawiaa si, czy susznie zrobia, zdradzajc niemal obcej osobie tyle szczegw na temat jej najlepszego przyjaciela. – On jest po prostu inny. Wraliwszy.
    - Czuj, e czego mi nie chcesz powiedzie, maa – wypalia Laura w typowym dla siebie stylu.
    - Nie tyle nie chc, co nie powinnam. – Rude loki przysaniay twarz dziewczyny, tak, e czerwonowosa moga dostrzec tylko jej lekko zadarty nosek.
    - Nie rbmy telenoweli, wykrztu to i bdzie po wszystkim.
    Nika zaoya wosy za ucho, spucia wzrok i kontynuowaa opowiadanie.
    Ostatnio edytowane przez Addictowa ; 31-07-12 o 19:22
    [dzi 14:57]Zegarmistrz: ja mam teori odnonie tego - po prostu papier, okadka, zapach, to wszystko nam si kojarzy z czytaniem, czyli czym fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, troch jak psy Pawowa, widzc now ksik czy czujc zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemno, bo te nam si kojarz z istot ksiki - czytaniem
    [dzi 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok ksiki?

[dzi 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne ksztaty

Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Doczy
    Sep 2010
    Pe

Domylnie Odp: Cig dalszy nastpi, czyli FNiN_ addict pisze.

Pierwsza! Fanfick nawet fajny, tylko troch mao akcji.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyci, wiemy jak bawi si bez maa
    Wiemy jak katowa, by ofiara zapakaa
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noe, ktrych nie ma nikt inny
    Do zabawy ogie i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge

Zafascynowany FNiN Awatar Bigben
    Doczy
    Mar 2011
    Pe

Nie dziw si, e mao akcji bo to jest dopiero pocztek. A tak w ogle fajny fanfick. W nastpnym rozdziale dodaj co z Netem i Manfredem.
    Ostatnio edytowane przez Bigben ; 18-04-11 o 18:55 Powd: Bd ortograficzny

Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Doczy
    Jun 2008
    Pe

No, i fajnie. ?adnie napisane, zdania trzymaj si kupy, nie ma bdw stylistycznych, jest okej. Nie do koca rozumiem, czemu Nika umawia si na pogawdki o yciu Felixa, ale moe to wyjani si dalej. Czekam na rozwinicie akcji

Nie bardzo znam si na interpunkcji, ale jedyne, czego mog si przyczepi to zdania wtrcone. Nic wicej nie zauwayam. Ale, eby nie byo, ja musz poszuka czego na si, bo jake by to byo, gdybym si do czego nie dowalia
    "Felix siedzia w fotelu, w swoim jak zwykle zagraconym pokoju-piwnicy."
    "Nika wci trzymaa w rkach szklank pen teraz ju zimnej kawy."
    Moim zdaniem powinno by:
    'Felix siedzia w fotelu, w swoim, jak zwykle zagraconym, pokoju-piwnicy.'
    'Nika wci trzymaa w rkach szklank pen, teraz ju zimnej, kawy.'
    Ale z tymi wtrceniami to tak jest, e czsto wyglda niefajnie tyle napchanych przecinkw. No, i nie jestem za bardzo pewna swojej wiedzy na temat interpunkcji, wic nie gwarantuj, e mam racj
    "Bar Najlepsze eberka Hargi w pobliu portu prawdopodobnie nie zalicza si do najlepszych lokali miasta. Obsuguje klientw, ktrzy preferuj ilo nad jako i rozbijaj stoy, jeli jej nie dostan. Nie szukaj potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wol dania konwencjonalne, jak embriony ptakw nielotw, mielone organy w powoce jelit, plastry ciaa wi czy bulwy bylin przypalane w zwierzcym tuszczu; w ich gwarze okrela si je jako jajka, kiebas, bekon i frytki."

Zagorzay Fan FNiN Awatar Asru
    Doczy
    Nov 2008
    Pe

No, i fajnie. ?adnie napisane, zdania trzymaj si kupy, nie ma bdw stylistycznych, jest okej. Nie do koca rozumiem, czemu Nika umawia si na pogawdki o yciu Felixa, ale moe to wyjani si dalej. Czekam na rozwinicie akcji
    OP will delivar?
    Olejmy wszystko, liczy si tylko to co teraz
    Ty jeste blisko, wic mog nawet dzi umiera
    I tak przeyem wicej ni przecitniacy
    Bo nie baem si wzi swojego ycia w swoje apy

Doczy
    May 2009
    Pe

Waciwie, to cz I bya tylko wstpem. Akcja zaczyna si teraz.

II

Nika spojrzaa na budzik spoczywajcy na stoliku. Laura wysza z jej mieszkania ju trzy godziny temu, pozostawiajc na kanapie rudowos dziewczyn, w ktrej gowie kbio si mnstwo wtpliwoci. Nika dobrze wiedziaa, dlaczego zdradzia czerwonowosej cz sekretw superpaczki. Nie bya jednak pewna, czy te same argumenty przekonayby Neta, a zwaszcza Felixa. Jej palce bbniy po oparciu kanapy, wystukujc niepokojcy rytm. Przecie nie powiedziaa nic wanego – nie zagbiaa si w adne niepotrzebne szczegy, nie opowiadaa o podrach w czasie czy Paacu Snw. Uchylia rbka tajemnicy na temat katastrofy w domu Knipszycw, ale nie podaa informacji na temat Podwarszawy czy Bazyliszka. Omijaa wszelkie niebezpieczne detale, skupiajc si na tym, co mogoby podpowiedzie potencjalnej dziewczynie Felixa przez co przeszed. Skupia si przede wszystkim na Pauli i mierci babci Lusi. Bezsensowna walka argumentw za i przeciw w jej umyle zostaa przerwana pukaniem do drzwi. Nika nie spodziewaa si goci. Przynajmniej nie po dwudziestej drugiej. Wstaa powoli, podesza do drzwi i spytaa cicho:
    - Kto tam?
    - Dyrygent poznaskich Sowikw.
    Nika umiechna si pod nosem, ze zdziwieniem rozpoznajc gos Neta. Wpucia go do rodka.
    - Hej, ruda. – Net beztrosko wszed do pokoju, po czym zreflektowa si widzc pytajce spojrzenie Niki. – No co? Z tymi Sowikami to by taki art…
    - Domyliam si. Co nie tumaczy jednak twojej pnej wizyty.
    - Tak… - Net poprawi okulary. – Dramat w domu, babskie zy. Znowu wojna.
    - Jak to si stao? – Nika bya wyranie zbita z tropu. – Przecie dopiero co wszystko zostao wyjanione. Babcia Adelajda zachowywaa si tak, eby…
    - Pogodzi moich rodzicw, tak, wiem. Problem w tym, e teraz mama ju nie chce si pozby mamy… znaczy babci.
    - A ona chce zosta?
    - Jeszcze nic nie wie, ale chyba si domyla. – Net nerwowo przekn lin. – Problem w tym, e tacie nie podoba si ten pomys.
    Nika nagle co sobie uwiadomia.
    - Ale dlaczego przyszede do mnie, a nie do Felixa? – Net spojrza na dziewczyn. – Nie eby co… tylko, no wiesz, jest pno.
    - Gdyby ciotka Amelia tu bya, zostabym zneutralizowany. – Net wyszczerzy zby w umiechu, ale widzc, e nie rozmieszy dziewczyny, przesta. – To moe najkrcej jak si da… Z domu wyszedem do niespodziewanie. Stwierdziem, e do Felixa mog zadzwoni ju w drodze, bo na pewno znajdzie si dla mnie miejsce w tej jego rupieciarni. Odebra telefon, powiedzia, e dzi nie jest najlepszy dzie na to, spyta si, czy dam sobie rad i nie czekajc na odpowied, rozczy si.
    - No dobra, to nie w stylu Felixa.
    - Co ty nie powiesz? Ju mniej bym si zdziwi, gdyby ty przestaa by straniczk prawa i moralnoci.
    Nika posaa mu w odpowiedzi cikie spojrzenie.
    - Czekaj… a moe nie chcia mnie przenocowa, bo ju ma komplet w pokoju? – Net podnis brwi i umiechn si w bardzo specyficzny sposb.
    - Chyba nie mwisz o Cabanie ani… - Zrozumiaa aluzj i palna si otwart doni w czoo. – Nie mw, e naprawd bierzesz pod uwag moliwo…
    - Niczego nie powiedziaem. – Net podnis rce w gecie obronnym.
    Nika usiada na kanapie. Chopak przysiad obok i obj dziewczyn ramieniem.
    - Tak szybko dorasta. – Net uda, e ociera z wzruszenia. – Jeszcze niedawno traci gos przy kadej lasce… Auu!
    Nika trcia go okciem troch za mocno.
    - Nie ujdzie ci to pazem, rudowosy gadzie.
    Rozpocza si walka o przetrwanie rundy askotek. Net zdecydowanie wygrywa, doprowadzajc Nik do histerycznego miechu, przerywanego baganiem o lito.
    - Poddajesz si?
    - Lepiej uwaaj. – Saby punkt chopaka, ebra, zostay potraktowane dziewczcymi domi. Walka wydawaa si przesdzona i Nika ju miaa przesta, kiedy nagle znalaza si na pododze, z nadgarstkami przyszpilonymi do podogi przez donie Neta.
    - Aha! – krzykn triumfalnie.
    - Gratuluj – mrukna – wygrae.
    - To jaka jest moja nagroda? – Net umiechn si zawadiacko.
    Odpowiedzi na pytanie by krtki pocaunek. Nagle chopak zda sobie spraw z niezbyt niewinnej pozycji, w jakiej od kilkunastu sekund si znajdowa. Nika chyba te to zauwaya, bo spona rumiecem i prbowaa wsta, ale uniemoliwiao jej to ciao Neta.
    - Pozwl, e zsid z twych kolan, rumiana niewiasto. – Net maskowa humorem zaenowanie.
    - Byoby mio – odpowiedziaa Nika, prbujc ukry zaczerwienione policzki pod bujnymi lokami.
    Kiedy ju oboje zostali przywrceni do pionowej pozycji, chopak odezwa si:
    - Niech zgadn. pi na fotelu?
    - Dzisiaj na pewno – odpowiedziaa rudowosa i mrugna do niego.
    Zanim Net zda sobie spraw ze znaczenia tego zdania, Nika znalaza si ju za drzwiami azienki. Pokrci gow, wyj minilaptopa i zaj si typowymi dla informatyka czynnociami.

Felix siedzia przy drzwiach wejciowych do jego domu. Wyglda na zmartwionego i zniecierpliwionego, nie mg si na niczym skupi. Nie mia nawet ochoty obejrze filmu. Kiedy stwierdzi, e rwnie dobrze moe czeka z kubkiem gorcego kakao, rozleg si wyczekiwany dwik. Chopak nacisn odpowiedni przycisk, by wpuci gocia do rodka. Zdy jeszcze podzikowa siom wyszym za to, e rodzicw nie ma w domu i otworzy drzwi.
    - No hej – rzucia Laura i pocaowaa go w policzek.
    - Cze. – Niemiay umiech rozjani twarz Felixa.
    - Wiem, e jest pno, ale stwierdziam, e najlepiej bdzie, jeli porozmawiamy jeszcze dzi.
    - Czy co si stao? – Felix czu si lekko zaniepokojony.
    Nastaa kilkusekundowa cisza, po czym Laura wypalia:
    - Od jak dawna Nika si w tobie kocha?
    Felix otworzy usta ze zdziwienia.
    Ostatnio edytowane przez Addictowa ; 31-07-12 o 19:26
    [dzi 14:57]Zegarmistrz: ja mam teori odnonie tego - po prostu papier, okadka, zapach, to wszystko nam si kojarzy z czytaniem, czyli czym fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, troch jak psy Pawowa, widzc now ksik czy czujc zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemno, bo te nam si kojarz z istot ksiki - czytaniem

Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Doczy
    Apr 2011
    Pe

Ja, ja, ja...! Rany, jakie to sodkie! Wiem, idiotyczne stwierdzenie, ale musiaam to z siebie wyrzuci! Jako w peni babska baba uwielbiam pisa i czyta romansida, chocia czsto s one co najmniej przesadzone. Mam nawet w "Moich dokumentach" w folderze "Twrczo" plik "Romansido FNiN", ale nikomu nie zamierzam go pokaza! xD
    Hm, do rzeczy. Bdw waciwie nie wykryam, wic to zostawiam, ale moze faktycznie troch zbyt... Romantyczne przez fhancuskie "r". Nie wiem, czy zamierzasz doda jakie bardziej FNiNowe wtki, jednak przydayby si. Ja mj fanfic stworzyam odrobin na podstawie mojego "Romansida", ale dooyam bardzo duo caej reszty. Przede wszystkim wtek miosny nalea tylko do Felixa, tote rozwinicie wtkw Neta i Niki jest jakby oddzielne. Kurde, znowu sie rozgadaam o sobie. Ale ze mnie egocentryczka!
    No, oglnie mi si podoba Zauwayam, e jest duo wielbicielek Pauli takich jak ja. I dobrze! Paula rulez

EDIT: O, czemu wszyscy zawsze wstawiaj posty, kiedy ja co pisz? Wszystko si adnie czy, dobrze napisane. Nice ogem. Czekam na dalsz cz
    Ostatnio edytowane przez Valixy ; 17-04-11 o 19:57
    "Carpe Diem"
    Moda na aciskie sentencje nie wygasa

Doczy
    May 2009
    Pe

Valixy, troch nie zrozumiaam twojej wypowiedzi, poza tym nie pisz romanside. Romantyczny fragment to jeszcze nie romansido. A co do Pauli - nie cierpi tej postaci. Przepraszam, po prostu nie chciaabym by mnie opacznie zrozumiano. Tak waciwie, to z czego wywnioskowaa, e jestem jej wielbicielk?

Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Doczy
    Sep 2010
    Pe

wietne! Bogowie, ja nigdy nie potrafi pisa o wtkach romantycznych, a Tobie to idzie pierwszorzdnie! Czekam na dalszy cig!
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyci, wiemy jak bawi si bez maa
    Wiemy jak katowa, by ofiara zapakaa
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noe, ktrych nie ma nikt inny
    Do zabawy ogie i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge

Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Doczy
    Apr 2011
    Pe

Nie no, ja tylko zauwayam, e zaczyna si romantycznie i chciaam wiedzie, czy bdzie tak cay czas, czy dodasz inne wtki. A co do Pauli... Tak pomylaam, kiedy o niej wspomniaa. Po prostu nie byo nic o niej w adnej czci poza PN, a Ty do niej wracasz, wiec uznaam, e ja lubisz. Skoro tak nie jest- to sorry.
    "Carpe Diem"
    Moda na aciskie sentencje nie wygasa

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2019. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.