<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47
  1. #31
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Nie przeczę, pierwsza część jest smutna ( pamiętam jak byłam mała to się popłakałam jak Mufasa zginął ), ale wyobrażasz sobie Króla Lwa bez tej odrobiny brutalności?
    Z produkcji Disneyowskich lubię też Pocahontas i Mulan ( dwójka też nie jest zła).
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

  2. #32
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    "Król Lew" całkiem niezły, pomijając, że zerżnięty bezczelnie od Japończyków...
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  3. #33
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Może nie tyle zerżniety, co wyekranizowany jako jeden z pierwszych cyfrycznie obrobionych animacji, która to w 1994 była nie małym przedsięwzięciem. Oczywiście jakieś tam korzenie miał w Japonii ale to chyba ma historię identyczną jak wiele innych ekranizacji disneya- mała historyjka zapożyczna i wydana na cały świat.

  4. #34
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Zapożyczona?! "Kimba - Biały Lew" to pierwowzór autorstwa Osamu Tezuki. Lwia Skała, niemal bliźniacze wątki i kadry, relacje z ojcem, nawet concept-arty z edycji specjalnej KL... Jak dla mnie Disney splagiatował i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Kage-Sama ; 20-01-14 o 16:30 Powód: Bo tak
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  5. #35
    Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    ( pamiętam jak byłam mała to się popłakałam jak Mufasa zginął )
    Jak byłam mała też płakałam na tej scenie, urosłam i nadal płaczę... Zwłaszcza jak Simba woła Mufasę "Tato, chodź do domu"...

  6. #36
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Właściwie to nie wiedziałem, dlaczego nikt Cię nie lubi, Kage-Sama, ale właśnie to zrozumiałem.
    "Król Lew" być może został ściągnięty z Japonii, ale nie nazwałbym tego bezczelnym zerżnięciem. Kimby nie oglądałem, ale patrząc na streszczenie z Wikipedii nie widzę zbyt wielu zapożyczeń fabularnych. Za zerżniętych uznać można większość bohaterów, tutaj nie ma najmniejszych chyba wątpliwości, jeśli spojrzymy chociażby na imiona głównych bohaterów (Kimba / Simba ;]), ale główna oś fabularna, zwłaszcza pierwszej części znacznie różni się od pierwowzoru. Kolejnych nie oglądałem, ale obawiam się, że tam też da się znaleźć kilka "nawiązań" do hińskiej bajki.
    Warto też dodać, w obronie Disneya, że żona twórcy pierwowzoru poczuła się zaszczycona tym, że Amerykanie czerpali z pomysłów jej męża, tym samym powstrzymując się od wniesienia pozwu o plagiat, dlatego nie widzę powodu, Kage-Sama, dla Twojego agresywnego tonu. Owszem, bardzo słabe i godne potępienia i potępiam i się dziwię, że to się stało jest to, że twórcy "Króla Lwa" nawet słowem nie wspomnieli, że się na mandze wzorowali.
    Kontrowersje mogą wzbudzać wspomniane bliźniacze kadry, których "pełno" wszędzie. Ale to są KADRY. Wycięte z kontekstu mogą pogrążyć, ale bez niego nie powinny być w ogóle rozważane. Proszę, oto one:

    Jak widać są trzy. Na pewno znajdzie się takich więcej, ale nie na tyle, żeby się bulwersować. Bulwers niech zmniejszy jeszcze poniższa notka:
    Okazuje się jednak, że twórca japońskiej kreskówki – Osamu Tezuka osobiście znał Disneya. Podczas jednego ze spotkań w latach 60. twórca Myszki Miki miał wspomnieć, że jego wytwórnia planowała stworzyć kreskówkę podobną do „Astro boya” autorstwa Tezuki. Obaj panowie tak dobrze się znali, że Disney pozwolił japońskiej ekipie stworzyć mangową wersję „Bambi”. Z czasem Tezuka zatrudnił speców z disneyowskiego studia, aby ci pomogli opanować im technikę animowania kolorowych obrazów na potrzeby serialu... „Biały Lew Kimba”.
    Jak widać, obaj panowie najwyraźniej dobrze się znali, co chyba wyklucza "chamskie zerżnięcie!!!1oneone", a każe skłonić się ku opcji delikatnego hołdu-zapożyczenia-inspiracji.

    A hołdy-zapożyczenia-inspiracji są jedną z najlepszych rzeczy w filmach Disneya. Jest ich mnóstwo. W każdym znajdzie się przynajmniej kilka(naście). Tworzą humor, dodają klimatu, według mnie również nieco profesjonalizmu, albo czegoś w tym stylu. Sam dumnie znalazłem przedwczoraj, oglądając "Gdzie jest Nemo", w tym samym filmie nawiązanie do sceny z "Braveheart". Czy było to zerżnięcie? Nie. Więc, proszę, Kage-Sama, zluzuj pośladki. Z pewnością jest więcej o wiele bardziej chamskich zerżnięć białych twórców z mang i anime.

    Co do samego "Króla Lwa", kilka lat temu właściwie w Internecie był on wychwalany, uznany za jeden z najbardziej wzruszających filmów, a scena śmierci Mufasy stała się czołowym wyciskaczem łez. Każdy przyznaje się do płaczu na "Królie Lwie" właśnie od tego czasu właściwie. Nie wiem czy to wrodzony hipsta-mode nie pozwolił mi uronić łzy na tym filmie, ale mnie kompletnie nie ruszył, a na filmach się wzruszyć lubię, więc brak umiejętności nie wchodzi w grę. Nie wiem, czy dotyka to tylko mnie, ale kiedy widzę "płakałam jak Mufasa ginoł" (tak, mówię o Was, FankaFNIN! i Nubes) automatycznie widzę głupi mainstream i falę kwejków, bestów i innych tumblerów z tą sceną i napisem "Płacz, bo to modne, fajne, musisz płakać". W sumie nie chcę teraz nikogo obrazić, ale proszę kogoś bardziej kompetentnego od pań, które udzielały się wyżej o powiedzenie mi, czy płakały na scenie, w której Mufasa zginoł, lub ewentualne poparcie mojej tezy ze strony osób, które ją popierają. Nie wstydźcie się, to nie był super mega film.

    Taki humorek na koniec, który znalazłem szukając argumentów do obrony Króla Lwa przez Kage-Samą. Nie znalazłem angielskiej wersji, ale powinniście zrozumieć. Jeśli nie, mogę przetłumaczyć, jestem ekspertem.

  7. #37
    Masz barna! Awatar Isaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    W sumie nie chcę teraz nikogo obrazić, ale proszę kogoś bardziej kompetentnego od pań, które udzielały się wyżej o powiedzenie mi, czy płakały na scenie, w której Mufasa zginoł, lub ewentualne poparcie mojej tezy ze strony osób, które ją popierają. Nie wstydźcie się, to nie był super mega film.
    Nie wiem, czy uznajesz mnie za "kogoś bardziej kompetentnego", ale ja nie płakałam. Ale to chyba tylko ja tak mam, że nie płaczę na filmach w ogóle, wszystkie moje koleżanki mówią, że zawsze płaczą przy tej scenie/ innych wzruszających scenach filmowych.
    Chyba jestem na mało wrażliwa

  8. #38
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Ładna wypowiedź Kun
    Apropo tłumaczenia klipu, to chodzi tam mniej więcej o to że gość dziękuję Lisie bo dobrze się spisała i że będzie musiała chyba coś zrobić jeszcze. Potem odzywa Mufasa "Musisz pomścić moją śmierć Kimba! Znaczy, Simba!", dalej Vader mówi że jest ojcem Luka a gość na końcu, żeby nie zapomnieć o Metystach. Kiedy gość nr 1 wypowiada się ponownie mówi coś w stylu: Proszę was, musicie to teraz robić? Próbuję rozmawiać z Lisą!" "Przepraszamy".

    Takie tłumaczenie od łebka ale nie mogę zrozumieć dokładnie słów które wypowiada na samym początku

  9. #39
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Mówta co chceta, Król Lew do mnie nie przemawia. Zdecydowanie lepszą (przynajmniej mym skromnym zdaniem) produkcją jest Atlantyda - Zaginiony Ląd. Ciekawa fabuła, Wilhelmina Bertha Packard i skupienie na legendzie słynnego zaginionego miasta... Me gusta!
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  10. #40
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Nie wiem, czy dotyka to tylko mnie, ale kiedy widzę "płakałam jak Mufasa ginoł" (tak, mówię o Was, FankaFNIN! i Nubes) automatycznie widzę głupi mainstream i falę kwejków, bestów i innych tumblerów z tą sceną i napisem "Płacz, bo to modne, fajne, musisz płakać".
    Widzę kun, że nie przeczytałeś dokładnie mojej wypowiedzi, ale jasno tam napisałam, że płakałam jak byłam mała (ok. 5-6 lat), a w tamtych czasach nie wiedziałam nawet, co to takiego ten internet, więc twoja teza z kwejkami oficjalnie zdechła Po za tym niezła obrona Króla przed Kage
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę