<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Uwaga - spoilery dotyczące "Wielkiego Gatsby'ego" i "Igrzysk śmierci"!
    (...) kiedy widzę "płakałam jak Mufasa ginoł" (tak, mówię o Was, FankaFNIN! i Nubes) automatycznie widzę głupi mainstream i falę kwejków, bestów i innych tumblerów z tą sceną i napisem "Płacz, bo to modne, fajne, musisz płakać"
    Nie wiem, czy jestem wrażliwą osobą, ale filmy (włączając w to bajki) i książki bardzo mocno do mnie przemawiają. Zawsze jest mi przykro, jak ginie główny lub mój ulubiony bohater (np.Finnick w "Igrzyskach Śmierci" czy Gatsby w "Wielkim Gatsby'm" - mówię o filmie, książki nie czytałam). Disney naprawdę świetnie poradził sobie ze sceną śmierci Mufasy i bardzo dobrze ją przedstawił, do mnie zupełnie trafia. I nie piszę że płaczę gdy Mufasa ginął dlatego, że ktoś napisał tak na kwejku czy na jakiejkolwiek innej stronie internetowej lub gdziekolwiek indziej.
    Ostatnio edytowane przez FankaFNIN! ; 09-02-14 o 20:51

  2. #42
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Bardzo dziękujemy pani za zaserwowanue dwóch wspaniałych spoilerów na temat jednej nieco słabej, a drugiej dość dobrej produkcji.
    Osoby, które nie znają Kosoglosa, ani Gatsby'ego muszą być Ci bardzo wdzięczne. :*

  3. #43
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Kun, ja się zastanawiam - czy ty używasz swojego mózgu czasem. O ile Hunger Games są nowe i w wydaniu książkowym i w ekranizacji, o tyle Gatsby to książka, która ma kilkadziesiąt lat. Nie czepiaj się.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  4. #44
    Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Kunivers, dzięki za obserwację. Już poprawiłam, dopisałam ostrzeżenie przed spoilerami.

  5. #45
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    34
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Książkowa wersja o niebo lepsza of ekranizacji.
    feromony-opinie.pl/opinie[/url]

  6. #46
    Zafascynowany FNiN
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Ale ekranizacja Gatsby'ego jest całkiem, całkiem nowa i to za jej pomocą właśnie wiele osób zapozna się z jego historią, a poza tym to temat o filmach właśnie, a poza tym, spoilery w żadnym wypadku nie są dopuszczalne (tzn. nie mówię tutaj o historiach wyjątkowych, które opisuje w swoim artykule Michał Zaryski), więc czepianie się jak najbardziej na miejscu.

  7. #47
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Animowane produkcje Walt Disney Company

    Ostatnio zdałam sobie sprawę, że nie pamiętam bajek. Zrobiłam sobie taki maraton filmów Disneya i oglądam wszystkie płyty jakie tylko zdołałam wygrzebać. Ostatnio nie mam tyle czasu (konkurs o kwiatkach i robaczkach sam się nie wygra), ale zdążyłam się zapoznać od nowa z takimi tytułami jak:
    - Kopciuszek, który jest tak cudowny, że obejrzałam go od razu dwukrotnie na zapas
    - wszystkie Małe Syrenki ( tak na marginesie, czy naprawdę spośród tylu imion musieli w 2 nazwać córkę Arielki Melodia?! )
    - Atlantyda Zaginiony Ląd stał się jednym z moich ukochanych filmów, wielbię motyw legendy o zaginionym mieście
    - tudzież jestem na etapie Atlantydy 2
    - Mulan 1 i 2
    - Pocahontas
    - Śpiąca Królewna
    Te bajki są niesamowicie niesamowite, ale teraz rozumiem o wiele więcej niż byłam mała. Taki przykład: ostatnio mój kilkuletni kuzyn oglądał Atlantydę. Gdy spytałam się dlaczego tak bardzo lubi tą bajkę odpowiedział mi dość konkretnie.
    - Bo tam są takie wybuchy BUM! i tam o tak robią [ Tu wierzgnięcie nogą, które o mały włos nie unicestwiło rodowego badyla. ].
    Ja za to po obejrzeniu wyniosłam co innego. Jednak najbardziej dającym do myślenia faktem jest, że człowiek jest zdolny do wszystkiego, gdy chodzi o pieniądze, ale również takie wartości jak przyjaźń, poświęcenie, dążenie do celu wbrew innym. Większość produkcji Disneya ma to do siebie, że zawierają jakiś morał i właśnie dlatego są dla wszystkich, nawet jeśli koleżanka twierdzi, że jestem za stary koń na takie bajeczki.
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę