<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 15 z 23 PierwszyPierwszy ... 5 13 14 15 16 17 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 225
  1. #141
    Słony Awatar Karmel
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    268

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    A więc: kupiłam pastę z dwukolorowym, biało-niebieskim wzorkiem. Jednak po przekrojeniu mniej więcej w połowie okazała się zupełnie biała...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06225.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	254.2 KB
ID:	1616Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06226.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	254.2 KB
ID:	1617
    Na początku myślałam, że po prostu jakoś się to wymieszało przy przekrajaniu. Ale łyżką wyciągnęłam trochę pasty z dolnej połówki i nadal była cała biała.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06230.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	376.4 KB
ID:	1618
    Na powyższym zdjęciu jakże wspaniałej jakości jest trochę pasty normalnie wyciśniętej z końcówki i trochę wygrzebanej ze środka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06233.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	491.3 KB
ID:	1619
    Tu wyraźnie widać różnicę pomiędzy pastę z jednej strony i z drugiej.

    Spróbowałam więc inaczej. Wygarnęłam większość pasty z górnej połówki i zamiast tego włożyłam tam pastę z dolnej, która była cała biała, na pewno nie wymieszana. Gdy wycisnęłam pastę znowu tą stroną... no wiecie... tą, którą zazwyczaj wyciskają normalni ludzie, znowu była niebiesko-biała. Doszłam więc do następującego wniosku: niebieski kolor siedzi tylko tuż przy "wylocie" pasty i miesza się z białym w ostatniej chwili.

    Wniosek okazał się trafny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06238.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	266.6 KB
ID:	1620Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06242.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	280.8 KB
ID:	1621

    Nie wiem, czy tak jest wszędzie, ale w pastach o nazwie "Signal" właśnie tak.
    Dziękuję za uwagę
    Ostatnio edytowane przez Karmel ; 03-11-12 o 18:40


  2. #142
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Karmel, czegoś takiego to bym się nigdy nie spodziewała o.O Byłam przekonana, że zawsze jest tak, że przez pastę idą poprzeczne paski, jak na jednym z wcześniejszych zdjęć Jesteś odkrywcą! To wyczyn niemal tak istotny jak wynalezienie koła
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  3. #143
    Słony Awatar Karmel
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    268

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Hahaha, dziękuję Ale, jak już mówiłam, nie jestem pewna, czy tak jest w pastach każdej firmy.


  4. #144
    Fan FNiN Awatar Woju
    Dołączył
    Jun 2007
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    730

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Trzeba sprawdzić
    Wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Umiem pisać i czytać

  5. #145
    Fan FNiN Awatar FanNeta123
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Wiek
    22
    Posty
    654

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Cóż, faktycznie niezły patent. Normalnie kupię pastę i sprawdzę, czy też tak jest.

  6. #146
    Misiaczek Awatar Justi
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Posty
    553

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Klasowe mikołajki. Wylosowała mnie koleżanka i kupiła... Przerażającego Zająca - maskotkę (znaczy jakoś tak go nazwaliśmy), a "imię" wzięło się od tego, że nie zależnie gdzie jesteś, to "coś" się na ciebie gapi... Jak to się dzieje?
    Biedne dziecko matfizu

  7. #147
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Coś w stylu Mona Lisa? ;D Może to jakieś lekkie cienie, iluzja? Postaw go bokiem. Nadal się na ciebie gapi?

  8. #148
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Wyobraźnia. Mam też takiego renifera, kiedyś musiałam go nawet chować, bo się goście bali. Ale to tylko takie złudzenie .

  9. #149
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Mam tu dwa ciekawe zjawiska związane z przymrozkami których nie mogę rozgryźć
    http://img528.imageshack.us/img528/9696/dsc00174ki.jpg
    W jaki sposób ten oto przymrozek, a właściwie jego kwadraty, układają się równo w tym łukiem? Znaczy, słupy które podtrzymują łuk są w tym samym miejscu gdzie są przerwy pomiędzy zamarznięta powierzchnią, oraz ten sam kąt nachylenia przy każdym segmencie. Jak to działa albo w jaki sposób ma to na siebie wpływ?

    Oraz drugie:
    http://img687.imageshack.us/img687/7186/dsc00171sp.jpg
    Te oto jabłonki rosną sobie 50m od tego mostu. Liście już dawno spadły, przymrozek ścisnął a te jabłka nadal się trzymają, są dojrzałe i soczyste już od ponad trzech miesięcy :O!

    Codziennie rano przechodzę tędy i dumam nad tym już od miesiąca i mi to spokoju nie daje Jak to możliwe?
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 15-12-12 o 17:10

  10. #150
    Wokulski Awatar Fileas
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    528

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki

    Z tym łukiem to ciekawe, bo na zdrowy rozum powinno być odwrotnie... Tam gdzie pada cień szron powinien być grubszy. Może ma to jakiś związek z wilgocią? Słupy mostu zasłaniają ten obszar przed wiatrem, deszczem, mgłą itd. w związku z czym jest on mniej wilgotny i nie ma z czego powstać mróz.

    Jeżeli chodzi o jabłka to chyba nie ma związku między spadaniem liści, a spadaniem jabłek. Tzn. liście spadają dlatego, bo zimą ich utrzymanie przynosi straty energetyczne, a bilans energetyczny jabłek jest już wtedy zerowy- widać są za lekkie, żeby się urwać.
    Pułkownik Aureliano Buendia zorganizował trzydzieści dwa zbrojne powstania i wszystkie przegrał. Wyszedł cało z czternastu zamachów, siedemdziesięciu trzech zasadzek i sprzed wycelowanych w niego karabinów plutonu egzekucyjnego. Odrzucił dożywotnią rentę ofiarowaną mu po wojnie i do późnej starości utrzymywał się ze sprzedaży złotych rybek.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 15 z 23 PierwszyPierwszy ... 5 13 14 15 16 17 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę