<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 225
  1. #21
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Pytanie?

    acrobot,
    [grzech] Jest treścią dziesięciu przykazań.

    No, ale rozumiem. I dziwię się. Nigdy nie słyszałem, żeby "waga" czynu miała jakieś znaczenie, ale skoro tak, to dziwię się jeszcze bardziej . Co, jeśli na przykład, jakiś ksiądz uzna sobie, że molestowanie małych chłopczyków, to co prawda zło, ale małe i nawet nieopisane w przykazaniach?

  2. #22
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Pytanie?

    Zeg, ma znaczenie . Od tego zależy, czy grzech był ciężki czy lekki, a z lekkich nie trzeba się spowiadać

    Moje pytanie to: czy warto ściągnąć Portal i sobie pograć

  3. #23
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Pytanie?

    Zawsze próbowałam narysować coś takiego narysować bez odrywania ręki. Nie mogłam wiele razy zasnąć przez to. Byłam młodsza, a pytanie jest w prost durne. Nałóg rysowania rombu z przekątnymi pozostał...
    Moim zdaniem bez odrywania kulki długopisu od kartki jest to niemożliwe i bez poprawiania po tej samej linii. Rombu z przekątnymi, tak samo jak kwadratu z przekątnymi nie da się narysować. Za to można zrobić coś w stylu koperty, co z pewnością wielu z was potrafi narysować.

    Ja na przykład często myślę słowami. Jakbym gadała sama z sobą. Wiele jednak ludzi uważa mnie za wariatkę...
    Słowami ogólnie wolniej się myśli

  4. #24
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Pytanie?

    Od tego zależy, czy grzech był ciężki czy lekki, a z lekkich nie trzeba się spowiadać
    Lol, pierwsze słyszę. Z lekkimi można przystępować do komunii (a z ciężkimi nie...), ale jak idziesz do spowiedzi to przecież nie spowiadasz się jedynie z ciężkich, tylko z jednych i z drugich. Jak jesteś świadomy jakiegoś grzechu (nawet lekkiego) i nie powiesz go przy spowiedzi to jest to zatajenie grzechu, czyż nie?

    Kwadraty i romby z przekątnymi - nie da się. Chyba xD

    Myślenie - chyba zależy od sytuacji. Raz słowami, raz skojarzeniami i obrazami. Ja myślę, że głuchoniemy po prostu nie nazywa tego słowami, a jedynie kształtami etc.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  5. #25
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Pytanie?

    Myślenie - chyba zależy od sytuacji. Raz słowami, raz skojarzeniami i obrazami. Ja myślę, że głuchoniemy po prostu nie nazywa tego słowami, a jedynie kształtami etc.
    A głuchoniemy i niewidomy?

    Jak jesteś świadomy jakiegoś grzechu (nawet lekkiego) i nie powiesz go przy spowiedzi to jest to zatajenie grzechu, czyż nie?
    Tak. Spowiedź musisz powtórzyć. No, chyba że zapomniałeś jakiegoś grzechu i nie powiesz to wtedy - nie.
    Ale z lekkich się chyba nie spowiada...

    Pytanie, które może gdzieś już spotkaliście:
    Skoro Kaczor Donald chodzi bez dolnej części garderoby, to czemu wychodząc spod prysznica zakrywa się ręcznikiem?
    Ostatnio edytowane przez x3Firankax3 ; 16-02-11 o 19:40

  6. #26
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Lightbulb Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki ;)

    Przejrzałam forum i, z tego, co wiem, nie ma niczego podobnego, więc chyba się nie powtarzam. Tutaj możecie pisać jakieś niesamowite fakty naukowe, nierozwiązane zagadki czy pytania, na które nie znajdzie się odpowiedzi w zwykłych książkach.

    Ja na przykład mam pytanie: dlaczego kiedy ugotuje sie kluski, to wypływają one na powierzchnię? W innych okolicznościach uznałabym to za naturalną wersję timera dla kucharek, ale chyba teraz jednak nie...
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

  7. #27
    Zafascynowany FNiN Awatar Avalyah
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    328

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki ;)

    Pytanie ciekawe i chyba znam odpowiedź Ugotowane kluski nasiąknięte są wodą, a w wodzie tej są bąbelki powietrza, które sprawiają, że kluski wypływają na powierzchnię. Myśle, że jakby je zostawić na dłuzej to też by wypłynęły, ale proces gotowania znacznei to przyspiesza.

  8. #28
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki ;)

    Możliwe... Mój tata za to kombinował, że skoro kluski są cieplejsze, to zwiększają zarazem swoją objętość (ach, fizyka! ), a wiec i zmniejszają gęstość, przez co robią się lżejsze.

    Czekam na nowe pytanka, lubię takie dyskusje
    "Carpe Diem"
    Moda na łacińskie sentencje nie wygasła

  9. #29
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki ;)

    Przejrzałam forum i, z tego, co wiem, nie ma niczego podobnego, więc chyba się nie powtarzam. Tutaj możecie pisać jakieś niesamowite fakty naukowe, nierozwiązane zagadki czy pytania, na które nie znajdzie się odpowiedzi w zwykłych książkach.
    To znaczy, jak kiedyś założyłam podobny temat i miałam na myśli to, co ty, ale zapanował tam lekki chaos.
    http://forum.fnin.eu/showthread.php?1495-Pytanie

    Do tematu; moje pytanie.
    Dlaczego starsze panie (czyli babcie) tak poruszają szczękami? Czy to jakaś choroba, skurcz? Zastanawiałam się nad tym, ale nic nie wymyśliłam.

  10. #30
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Sajens, czyli naukowe pytanka i ciekawostki ;)

    Hm, faktycznie taki temat istnieje, link podała Firanka... http://forum.fnin.eu/showthread.php?1495-Pytanie
    Ma ktoś coś przeciwko temu, żebym je połączył? (posty z tego tematu pojawią się na końcu tamtego)

    A ugotowane kluski zmieniają swoją strukturę, zwiększając swoją objętość, a masa pozostaje taka sama. Chyba...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę