<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 58

W±tek: PRZYSZ£O¦Æ

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Posty
    9

    Talking PRZYSZ£O¦Æ

    Podoba³a wam siê wizja przysz³o¶ci opisana w ksiazce? Czy zmieniliby¶cie co¶?
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 09-04-11 o 16:40

  2. #2
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Do³±czy³
    Apr 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Na pewno nie podoba³ mi siê 2110r., je¶li chodzi o to, by co¶ takiego by³o naprawdê. Jako w±tek w ksi±¿ce - jak najbardziej mi siê podoba³, tak jak rok 2060. Gdyby takie co¶ mia³o byæ w rzeczywisto¶ci, nie podoba³aby mi siê kontrola pogody.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwaæ 30 godzin!

    Skargi, pro¶by, odwo³ania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znale¼li¶my?
    - Zobaczysz. Idziemy do pa³acu. Sprowad¼ Anguê, mo¿e byæ nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy m³ot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  3. #3
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Podoba mi siê to, ¿e zosta³ w niej uwzglêdniony m.in.: rozwój jêzyka ("wchody"), o którym normalnie siê nie wspomina. Pewnie za perêdziesi±t lat du¿o s³ów, które znamy zmieni siê w archaizmy...
    "Carpe Diem"
    Moda na ³aciñskie sentencje nie wygas³a

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Posty
    25

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Ja bym nie chcia³a mieæ komplanta, albo jak bym ju¿ musia³a mieæ, to takiego, ¿eby da³o siê go wy³±czyæ.

  5. #5
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Mnie tam to sie nawet podoba, pewnie g³ównie dlatego, ¿e mam s³abe oczy i mnie wkurza, ¿e nie mogê czytaæ czy czego¶ ogl±daæ, a tak to bym mog³a robiæ to z zamkniêtymi oczami...
    "Carpe Diem"
    Moda na ³aciñskie sentencje nie wygas³a

  6. #6
    Zafascynowany FNiN Awatar Bigben
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Wiek
    24
    Posty
    442

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Podoba³a mi siê prawie-apokalipsa w 2110 r., chocia¿ muszê siê uczepiæ 2060 r.
    By³o zbyt cukierkowate.

  7. #7
    Zaciekawiony FNiN Awatar Bezkszta³t
    Do³±czy³
    Nov 2010
    P³eæ
    Posty
    49

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Tak, zgadzam siê z Bigbenem. Zbyt sztuczne i cukierkowate wszystko. Mimo to cholernie podoba mi siê pomys³ z komplantami,
    falistymi ubraniami, i w ogóle wizj± wygl±du ¶wiata w 2060... Wizja 2110 moim zdaniem s³aba, ma³o jaka¶ taka oryginalna i ca³kowicie nieprawdopodobna. Te zwierzaczki i wszêdzie piasek... chocia¿ sk³ania do my¶lenia i jest do¶æ smutna. A ten wszechobecny "gor±c" to jest bardzo, bardzo prawdopodobny, i kto wie czy to w³a¶nie nie jest najbardziej trafionym pomys³em, na pewno. Mo¿liwe, ¿e prêdzej czy pó¼niej ludzi wykoñczy sta³e ocieplanie siê klimatu... mo¿e...
    - Kino alternatywne? - zastanowi³ siê Felix (...)
    - Raczej mia³am na my¶li Greenewaya piiip, Aronofskyego piiip, von Triera piiip... i tego typu rzeczy...
    - A ja widzia³em ostatnio Kieleck± masakrê szlifierk± k±tow± - przypomnia³ sobie Net...


  8. #8
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Do³±czy³
    Nov 2010
    P³eæ
    Posty
    439

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    My¶lê, ¿e ukazuj±c nam swoj± wizjê przysz³o¶ci, p. Kosik wykaza³ siê ogromn± wyobra¼ni±. Rozwój technologii, jêzyka i kultury by³ ¶wietnie dopracowany, nie zauwa¿y³am ra¿±cych luk. Rok 2110 smutny, ale ostrzega nas przed zbytni± pochopno¶ci± w u¿ywaniu sztucznych "ulepszaczy". Ogólnie nie chcia³abym takiej przysz³o¶ci dla ziemi, ale jako w±tek ksi±¿ki bardzo mi siê podoba³. I do tego czêsto wykorzystujê j± w wypracowaniach . (nie pos±dzajcie mnie o plagiat, mocno to uogólniam i dodajê w³asne pomys³y)

  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar argi
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Posty
    139

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Mi nie przypad³a do gustu wizja mikrobotów, które mia³yby znajdowaæ siê wszêdzie i ¶ledziæ ka¿dy nasz krok. To takie ograniczenie wolno¶ci. Chocia¿ z drugiej strony... pomaga³y chorym. Ehh... O! Dobrze by³oby gdyby tylko pomaga³y! Takie mikro¶ledzenie
    -Nie ma takiego s³owa!
    -No to ju¿ istnieje.
    jest jednak niekomfortowe...
    Zaborcza Krystyna!

  10. #10
    Lunatyk Awatar Drago
    Do³±czy³
    Sep 2008
    P³eæ
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Cytat Zamieszczone przez argi Zobacz posta
    Mi nie przypad³a do gustu wizja mikrobotów, które mia³yby znajdowaæ siê wszêdzie i ¶ledziæ ka¿dy nasz krok.
    Chyba chodzi Ci o nanoboty. To one, o ile siê nie mylê, odpowiada³y za ¶ledzenie i leczenie ludzi w Warszawie w 2060 roku.
    Cytat Zamieszczone przez Rafa³ Kosik, Vertical
    A tak naprawdê, otrzymaæ po ¶mierci £askê Jasno¶ci mo¿e tylko cz³owiek doskonale niewierz±cy, bo tylko jego prawe uczynki p³yn± ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed str±ceniem w Wieczny Mrok.

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê