<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 58

W±tek: PRZYSZ£O¦Æ

  1. #11
    Zainspirowany FNiN Awatar argi
    Do³±czy³
    Nov 2011
    P³eæ
    Posty
    139

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    A no to mo¿e nanoboty... Zgubi³em sie w tych przedrostkach.
    __________
    Taaak... racja... teraz rozumiem! Maniek by³ na minibotach, nastêpnie mia³y powstaæ mikroboty takie ledwo zauwa¿alne, a na koñcu nanoboty mniejsze od bakterii... SKUMANE, ZAPISANE, NIEUSUWALNE
    Ostatnio edytowane przez argi ; 30-11-11 o 22:29
    Zaborcza Krystyna!

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN Awatar paticholewa
    Do³±czy³
    Feb 2012
    P³eæ
    Wiek
    24
    Posty
    6

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Mi bardzo podoba³a siê ta przysz³o¶æ
    najlepsze by³y komplanty i fluszaki

  3. #13
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Andrzej
    Do³±czy³
    Apr 2010
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    A mi przysz³o¶æ kompletnie siê nie podoba³a. By³a zbyt md³a, zbyt cukierkowata, zbyt nierealistyczna, by mog³a byæ prawdziwa.
    I idê o zak³ad, ¿e za 48 lat ¶wiat tak nie bêdzie wygl±da³, jak to przedstawi³ Rafa³ Kosik. Czyta³em kiedy¶ artyku³ sprzed 30-40 lat, gdzie zak³adano, ¿e w 2010 roku ludzie bêd± potrafili - na drodze zmian w DNA - sami decydowaæ o swoim kolorze w³osów i oczu. W 1960 roku uwa¿ano, ¿e ludzie bêd± poruszali siê za pomoc± plecaków rakietowych, a loty w kosmos stan± siê powszechne.
    Ani jedna z tych przepowiedni siê nie sprawdzi³a, zatem...
    Ogólnie jako¶ futuryzmu nie lubiê.
    Co siê tyczy 2110 roku... nie s±dzê, by ludzie w ci±gu raptem 40-50 lat potrafili stworzyæ tak potê¿n± sztuczn± inteligencjê, by ta mog³a zwróciæ siê przeciw nim. Kiedy¶ by³ wywiad z pewnym profesorem fizyki z Chicago, który stwierdzi³, ¿e gdy SI dojdzie do poziomu inteligencji szympansa, cz³owiek bêdzie musia³ powiedzieæ ''stop'', by móc nad ni± zapanowaæ i utrzymaæ w ryzach.
    Tak czy siak, uwa¿am, ¿e przysz³o¶æ to najs³absze momenty TMK.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. L±duje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wie¿a ka¿e mu ko³owaæ do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje siê, ¿e nie wie, w któr± to stronê. Wie¿a t³umaczy mu drogê, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koñcz±c pytaniem: Nigdy nie by³e¶ we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: By³em, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co¶ zrzuca³em i nie l±dowa³em tutaj.

  4. #14
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Do³±czy³
    Dec 2011
    P³eæ
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Wersja przysz³o¶ci jak± nam poda³ Kosik jest owszem przerysowana ze wzglêdów humorystycznych. Ale rozwi±zania technologiczne jakie poda³ pan Kosik maj± pozory mo¿liwo¶ci, poniewa¿ dziedziny które za nie odpowiadaj± ju¿ siê rozwijaj±. Potrafimy ju¿ budowaæ nano struktury, do nano-robotów daleko, ale to nie jest niemo¿liwe. Komplanty- ma³e komputery potrafimy tworzyæ i w ograniczonym stopniu wiemy jak funkcjonuj± uk³ady nerwowe i nic nie wyklucza, ¿e nie bêdziemy umieli ich odtworzyæ. Si, tu muszê siê zgodziæ, nie mamy blade pojêcia jak za ni± siê za braæ, wiec szanse na ni± s± ma³e. Nic jednak nie wyklucza tak zaawansowanego programu, który bêdzie sprawia³ wra¿enie SI, czyli krótko mówi±c idealnego chiñskiego pokoju. Wiêc futuryzm w Fnin jest na do¶æ przyzwoitym poziomie, co nie zmienia faktu, ¿e sam w sobie futuryzm rzadko kiedy siê sprawdza. I szansa na to, ¿e to zaprezentowa³ Kosik siê spe³ni jest bardzo ma³o (choæ nie najmniejsze w porównaniu z innymi ksi±¿kami sci- fi...).

  5. #15
    Zainspirowany FNiN Awatar cbazac
    Do³±czy³
    May 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    95

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    My¶lê, ¿e technologiê pozwalaj±c± zrobiæ przynajmniej co¶ podobnego do tego co by³o opisane w ksi±¿ce, bêdziemy mogli osi±gn±æ. Pytanie tylko czy wykorzystamy j± w taki w³a¶nie sposób? Ja nie bardzo sobie wyobra¿am takie ¿ycie, ale no có¿ kto 50 lat temu wyobra¿a³ sobie komputery i smartfony?





  6. #16
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Andrzej
    Do³±czy³
    Apr 2010
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    ale no có¿ kto 50 lat temu wyobra¿a³ sobie komputery
    Komputer istnieje od blisko 70 lat. Internet od 40.

    My¶lê, ¿e technologiê pozwalaj±c± zrobiæ przynajmniej co¶ podobnego do tego co by³o opisane w ksi±¿ce, bêdziemy mogli osi±gn±æ.
    A jakie¶ potwierdzenie tej tezy? Ja uwa¿am, ¿e za 50 lat bêdziemy mieli z pewno¶ci± bardziej rozwiniêt± technologiê, ale nie s±dzê, by a¿ tak bardzo, jak ukazano to w ksi±¿ce.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. L±duje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wie¿a ka¿e mu ko³owaæ do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje siê, ¿e nie wie, w któr± to stronê. Wie¿a t³umaczy mu drogê, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koñcz±c pytaniem: Nigdy nie by³e¶ we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: By³em, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co¶ zrzuca³em i nie l±dowa³em tutaj.

  7. #17
    Zainspirowany FNiN Awatar cbazac
    Do³±czy³
    May 2010
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    95

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Dobra, nie znam siê na historii . Ale resztê podtrzymujê.





  8. #18
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Do³±czy³
    Jan 2007
    P³eæ
    Posty
    3,648

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Zobacz posta
    Komputer istnieje od blisko 70 lat. Internet od 40.
    Ale nikt nie przypuszcza³, ¿e bêd± wygl±da³y akurat tak. Opisywanie przysz³o¶ci jest z góry skazane na pora¿kê (o ile za cel postawimy sobie jej przewidzenie), a we FNiNie, jak prawie wszystko, jest mocno przerysowane i podkoloryzowane. Wiêc i nieprawdopodobne.
    Wiele ciekawych rzeczy mo¿na zaobserwowaæ czytaj±c futurystyczne wizje sprzed kilkudziesiêciu lat. Mnie na przyk³ad zastanowi³o, ¿e w ¶wiecie podró¿y kosmicznych w wielu ksi±¿kach (i filmach), by siê z kim¶ skontaktowaæ, trzeba siê udaæ do specjalnego pomieszczenia/urz±dzenia. Oczywi¶cie ca³o¶æ by³a mocno futurystyczna, hologramy 3D, zmys³y powonienia... Ale nikt (no dobra, kto¶ na pewno, nawet kiedy¶ s³ysza³em konkretny przyk³ad, ale...) nie wpad³, na urz±dzenie bezprzewodowe, mieszcz±ce siê w kieszeni.

  9. #19
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Andrzej
    Do³±czy³
    Apr 2010
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    Ale nikt nie przypuszcza³, ¿e bêd± wygl±da³y akurat tak. Opisywanie przysz³o¶ci jest z góry skazane na pora¿kê (o ile za cel postawimy sobie jej przewidzenie), a we FNiNie, jak prawie wszystko, jest mocno przerysowane i podkoloryzowane. Wiêc i nieprawdopodobne.
    Wiele ciekawych rzeczy mo¿na zaobserwowaæ czytaj±c futurystyczne wizje sprzed kilkudziesiêciu lat. Mnie na przyk³ad zastanowi³o, ¿e w ¶wiecie podró¿y kosmicznych w wielu ksi±¿kach (i filmach), by siê z kim¶ skontaktowaæ, trzeba siê udaæ do specjalnego pomieszczenia/urz±dzenia. Oczywi¶cie ca³o¶æ by³a mocno futurystyczna, hologramy 3D, zmys³y powonienia... Ale nikt (no dobra, kto¶ na pewno, nawet kiedy¶ s³ysza³em konkretny przyk³ad, ale...) nie wpad³, na urz±dzenie bezprzewodowe, mieszcz±ce siê w kieszeni.
    Nie przeczê, ¿e w 2060 roku nasza rzeczywisto¶æ bêdzie inna od tej, któr± znamy. Z pewno¶ci± - za 50 lat bêdziecie siê ¶miali czytaj±c te s³owa - nasza technika, a co za tym idzie - styl ¿ycia - pójd± mocno do przodu.
    Jednak¿e, mnie wizja przysz³o¶ci w ksi±¿ce siê po prostu nie podoba³a.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. L±duje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wie¿a ka¿e mu ko³owaæ do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje siê, ¿e nie wie, w któr± to stronê. Wie¿a t³umaczy mu drogê, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, koñcz±c pytaniem: Nigdy nie by³e¶ we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: By³em, w 1944 roku. Ale wtedy tylko co¶ zrzuca³em i nie l±dowa³em tutaj.

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN Awatar 97didek
    Do³±czy³
    Apr 2012
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    11

    Domy¶lnie Odp: PRZYSZ?O¦æ

    A¿ musia³em siê zarejestrowaæ

    Dla mnie:

    Wizja przysz³o¶ci bardzo smutna wed³ug mnie. Najbardziej nie podobaj± mi siê czipy w mózgach. S±dzê, ¿e je¶li kiedykolwiek uda siê namówiæ i wszczepiæ ludziom takie co¶, to bêdzie to wielki krok wstecz dla wolno¶ci i zaufania. Wielkie metropolie równie¿ mnie nie krêc±. Transport mi siê podoba. Napisy w trzech jêzykach to jest to co ma u mnie wielkiego plusa. W obecnej Polsce dopiero wprowadza siê dwujêzyczne napisy (równie¿ za spraw± Euro 2012). A co do napisów po chiñsku? Du¿o osób s±dzi, ¿e to jêzyk przysz³o¶ci. Moim zdaniem, Chiny szybciej strac± swój potencja³ gospodarczy ni¿ namówi± ludzi do uczenia siê ich jêzyka.

    W ksi±¿ce:

    Bardzo ciekawa wizja, choæ trochê "pogmatwana" jak dla mnie. Rozdzia³ rozdzieli³bym na dwa, bo mêczy³o mnie trochê tyle stron na raz. Podoba³o mi siê to, ¿e tamtejszy ¶wiat "nie pomaga³" im, jak to jest w wiêkszo¶ci filmów/ksi±¿ek. Nie by³o tak, ¿e znale¼li siê w przysz³o¶ci i wiedzieli od razu co i jak. Napis: "2060: Rok przyja¼ni Ziemsko-Marsjañskiej" przypomina³ mi trochê PRL i has³o "Przyja¼ñ Polsko-Radziecka". Ogólnie jedna z najlepszych wizji przysz³o¶ci.

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê