<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 1 z 20 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 199
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Doczy
    Apr 2011
    Pe

Domylnie Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych

Przyznaj si, zainspirowaam si tematem "Stowarzyszenie majcych jakie paranormalne zdolnoci", ale chyba nie macie mi tego za ze, co? Tym bardziejm, e nie brak tu wtkw pobocznych, tym razem moich wasnych.
    To drugie moje opowiadanie, tym razem zwizane z FNiN. Myl, e bdzie cakiem nieze... No to miego czytania, nie obra si za obiektywne wytykanie bdw!

Prolog

Przez warszawsk Prag z terkotem przetoczy si tramwaj. Na ulicy nie byo zbyt wielu osb, jeli nie liczy kilku przechodniw cakowicie ukrytych pod parasolami. Deszcz zmywa ju ostatnie resztki brudnego niegu, ktry uchowa si w najbardziej zacienionych miejscach.

W mrocznym zaktku jednej z kamienic staa smuka, drobna posta. Prcz zmiany pozycji co kilka minut, nie wykonywaa ona adnych ruchw od jakiej godziny. Staa tak, jakby na co czekaa, wpatrujc si w okno przeciwlegego budynku..
    Wtedy przez szum deszczu i furkot paszczy na wietrze rozleg si brzdk tuczonego szka, tak cichy, e osoba nie wsuchujca si w niego nie byaby w stanie go usysze. Cie w bramie kamienicy drgn, unis cakiem niewidoczn gow.
    W oknie zaokrglonego wykuszu budynku ukazaa si twarz, wypatrujca czego wrd przechodniw. Cie zdawa si by coraz bardziej podekscytowany, cho usiowa hamowa emocje, tak, jak zawsze.
    Twarz za szyb bya do adna, okolona burz rudych lokw. Jej wacicielka signa rk do firanki i odsonia j, by mie lepszy widok. ?aden z jej gestw nie umkn uwadze sylwetki w bramie. Dziewczyna miaa zaintrygowany, ale i lekko zaniepokojony wyraz twarzy. Przy bliszych ogldzinach mona byo dostrzec kropl wieej krwi na jej bladej doni. Zielone oczy wci penetroway ulic…
    I stao si. Natrafiy na inne, obce, pewne spojrzenie osoby z cienia. Ciemne oczy spotkay si z jasnymi, mrok ze wiatem. Dziewczyna odskoczya przestraszona od okna, czujc wzmagajcy si podwiadomy lk.
    Cie umiechn si do siebie. To ona. Na pewno ona.
    Ostatnio edytowane przez Valixy ; 08-04-11 o 14:25

Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Doczy
    Sep 2010
    Pe

Domylnie Odp: Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych

Dziewczyno, to jest wietne!!! Pisz dalej, tylko moe troch duszy fragment.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyci, wiemy jak bawi si bez maa
    Wiemy jak katowa, by ofiara zapakaa
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noe, ktrych nie ma nikt inny
    Do zabawy ogie i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge

Mnie te si podoba. Wspaniale oddziaujesz na wszystkie zmysy; such, wzrok, zapach. Doprawdy przyjemnie si czyta .

Doczy
    Apr 2011
    Pe

Domylnie Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych 1

Dziki Jestem wniebowzita! Daj wic dalsz cz- pocztek pierwszego rozdziau. Reszt musz sprawdzi. To wszystko postao dzisiaj, miaam przypyw weny.

1. Znowu si zaczyna.

Gimnazjum nr 13 im. Prof. Stefana Kuszmiskiego wcinao si kanciast, szar bry w tak samo szare niebo. Uczniom zdawao si, e byo pospne jak nigdy. Wyjtkowo spieszyli si do szkoy, by uciec przynajmniej przed ponur pogod. Deszcz co prawda ju nie pada, lecz w powietrzu unosi si zapach kolejnej nadchodzcej burzy.

Osowiay Net wszed do szkoy przez gwne wejcie i trafi do hallu. Rozejrza si w poszukiwaniu kogo znajomego. Nie musia dugo szuka. Przed gablot z ogoszeniami sta jasnowosy chopak w bluzie. Nowo przybyy od razu podszed do niego, po czym zerkn na tablic.
    - Hej- rzuci do Felixa.- Co nowego? „Eee… eby taczy”? A moe konkurs gotowania organizowany przez Butlera?
    Felix obrci si i umiechn.
    - Hej- przywita si.- Waciwie… chyba tym razem nic ciekawego. I dobrze.- Przyjrza si szybko przyjacielowi, po czym stwierdzi.- Ta pogoda nie sprzyja twojej fryzurze.
    - Dziki, to u mnie stan naturalny, przecie wiesz… Jest ju Nika?
    - Nie widziaem jej…- mrukn chopak, ale w tym momencie drzwi wejciowe ponownie otwary si i do budynku wpada zdyszana dziewczyna. Truchtem zbliya si do chopakw. Chcieli si przywita, lecz rudowosa przerwaa im.
    - Mam wam co do powiedzenia- wysapaa. Dopiero teraz zorientowali si, e nie musiaa biec, bo do dzwonka zostao jeszcze troch czasu.- Moe… chodmy do kwatery.
    Chwil pniej, bez zbdnych pyta, wszyscy wspinali si ju po schodach na sam gr. Chopcy zerkali ukradkiem na Nik i na siebie nawzajem. Dziewczyna nie umiechaa si i wygldaa na zdenerwowan.
    W kocu caa trjka stana przed drzwiami na strych, nieodwiedzany praktycznie przez nikogo oprcz nich. Nika signa do kieszeni po klucz i bez wahania wesza do rodka. Po chwili wszyscy siedzieli ju w wieyczce na rogu strychu, penicej funkcj ich kwatery. Bya oddzielona od reszty zakurzonego pomieszczenia dwoma ciankami dziaowymi. W rodku znajdoway si ustawione przez przyjaci fotele i stary st podparty z jednej strony na cegach. Odkd Bolesaw ?ysy, stary szkielet, zosta przeniesiony do dalszej czci strychu, a duchy przestay si pojawia, zrobio si tu znacznie przyjemniej.
    Felix i Net w milczeniu wpatrzyli si w Nik, czekajc na jej wypowied, ktra jednak nie pojawia si przez duszy czas. Net ju prawie otwiera usta, gdy dziewczyna wreszcie przemwia.
    - Kto mnie ledzi- wyznaa. Kolejna minuta milczenia. Nikt si nie zamia- byli przyzwyczajeni do tak niezwykych sytuacji (o ile do niezwykoci mona si kiedykolwiek przyzwyczai) i wiedzieli, e Nika na pewno nie artuje.
    - Kto to by?- spyta Felix. Dziewczyna podpara gow na doniach, a okcie na kolanach i westchna, by odzyska spokj.
    - Zauwayam to wczoraj- rzeka.- Kiedy byam w domu, naszo mnie tak silne przeczucie, e a przypadkowo stukam szklank. Kolejn.
    - Twoja moc powinna zacz zarabia eby ci odkupi te wszystkie szklanki!-zawoa Net z udawanym oburzeniem.- Kupi ci jaki zestaw na urodziny?
    Dziewczyna zignorowaa go i mwia dalej, wbiwszy wzrok w blat stolika.
    - Musiaam posprzta. Nie wiedziaam, czego dokadnie dotyczy to przeczucie, ale byam strasznie niespokojna. Skaleczyam si przy okazji w palec, bo nie patrzyam, co robi…- Na dowd ukazaa plaster naklejony na do.- Postanowiam zlokalizowa to, co mnie tak przeraao. Podeszam do okna. Po przeciwnej stronie ulicy w cieniu staa jaka osoba i… patrzya w moje okno. Nie, prosto na mnie.
    - Jeste pewna?- chcia wiedzie Felix.- Moe po prostu… no nie wiem, ten kto po prostu tam sta i przypadkowo spojrza si w twoje okno? Wiesz… Kiedy stoi si tak bez ruchu, to rozglda si dookoa tak podwiadomie.
    - Czuam to- zaprzeczya Nika.- Na pewno chodzio o mnie.
    - Widziaa, jak wyglda?
    Dziewczyna pokrcia gow. Nie chciaa ju tego tumaczy, lecz waciwie bardziej wyczuwaa, e w cieniu kto si kry, ni spostrzega t osob.
    - To chocia… Kobieta, mczyzna?
    - Nie wiem.
    - Cichociemny- mrukn Net, opadajc na oparcie fotela.- Mylisz, e teraz te za tob azi?
    - Ja…- zajkna si.- Wydaje mi si, e tak. Cay czas ciarki mi przechodz po plecach.
    - Ja tam tak mam, kiedy obejrz o jeden horror za duo.
    - Nie chodzi o zwyke ciarki, tylko… TE ciarki- sprecyzowaa.
    - Jasne, czarodziejskie ciarki. Czarki. Albo lepiej- ciarkokineza.
    Nika zdenerwowaa si biernoci chopcw.
    - Wy mi w ogle wierzycie?- rzucia ze zoci.
    - Pewnie- szybko zapewni Felix.- Tylko… si upewniamy.
    - Jeden mi polarny zimy nie czyni- przytakn Net.- Najpewniej uciek z zoo. To samo tutaj- jaki freak wymkn si z zakadu dla obkanych.
    Dziewczyna ju otwieraa usta, eby co jeszcze powiedzie, lecz w tym momencie zadzwoni dzwonek i pdem pobiegli na lekcje.

Zainspirowany FNiN Awatar Karol(ina)
    Doczy
    Dec 2010
    Pe

Bardzo ciekawe, przyjemnie si czyta. Pisz szybko dalej, bo jestem ciekawa co wymylisz .

Klimat Fnina idealny. Net co wtrca, Felix jak zwykle konkretny. Dialogi, opisy wszystko si adnie splata. A historia nic nie pozostawia do yczenia. I cho wida, e to nie pisa Kosik (buduje troch inne zdania, wydaje mi si, e bardziej pojedyncze), to myl, e twoje jest rwnie ciekawe, ale wiadomo - inne. Podoba mi si Twj styl pisania. Kade zdanie wydaje si by cakowicie dopracowane. Zawsze uwaaam, e lepiej opisywa swoj histori ni Fnini, ale w tym wypadku jest po prostu reve!

Doczy
    Apr 2011
    Pe

Domylnie Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych 1,5 ;)

Ale mam faz na pisanie! Dziki za odpowiedzi- wiele dla mnie znacz. No, to wstawiam now cz. Wci rozdzia 1.

Przez reszt dnia jako nie byo czasu na rozmowy. Podczas jednej z przerw wszyscy nerwowo powtarzali informacje na kartkwk z geografii, ktra i tak zakoczya si kompletn porak dla znakomitej wikszoci klasy, potem trzeba byo wykorzysta przerw na przebranie si na WF z elementami wycisku prowadzony przez Cyborka, wreszcie Net zacz wypytywa Gilberta o postp nad „Poradnikiem uprzejmego robota”, i tak zleciay wszystkie lekcje.
    Nika upara si, e przekona przyjaci do swoich racji. T spraw trzeba byo zbada. Jednak gdy tylko otwara usta, Felix rzek:

-Sorki… Umwiony jestem, musz lecie!
    Dziewczynie opady ramiona, lecz Net rozweseli si momentalnie.
    - Miej randki!- zawoa za przyjacielem.
    - Nie mwiem, z kim si umwiem- wytkn mu Felix.
    - No to miej randki z pani Iksisk.
    Chopak westchn, po czym wyszed. Nika spojrzaa wyczekujco na Neta.
    - Idziemy?- spyta. Przytakna. Czekaa, a on sam co powie na jej temat, ale nie doczekaa si. Wreszcie sama musiaa o tym wspomnie.
    - A co do tej tajemniczej osoby…- zacza.- To ona tam bya. Na sto procent.
    - O… Okej…- mrukn ostronie Net.- Bya… Ale moe Felix ma racj? Moe kto sobie po prostu stan i na kogo czeka? Niektrzy maj wrodzony pro-dreszczowy wygld i tak strasz wieczorami, idc do spoywczaka… Wyobraasz sobie takiego dzwonnika z Notre Dame idcego pnym wieczorem po chipsy?
    - Nie byo jeszcze chipsw.
    - Ale efekt ten sam… A ten Cichociemny moe szed do…
    - On nie szed. Wpatrywa si w moje okno- upieraa si poirytowana dziewczyna.
    - Dobra, dobra, nie szed… Ale zaraz! Nie spytalimy si Felixa, czy sobotni wieczr filmowy jest aktualny. Mylisz, e moemy wpa bez zaproszenia?
    - Jeszcze duo czasu. A ja myl, e powinnicie potraktowa mnie…
    - O! To mj autobus- zauway chopak i zerkn przepraszajco na dziewczyn.- Pogadamy potem przez Net.com, co?
    I znikn, nie czekajc na odpowied. Nika staa sama, trzymajc przy sobie wci odwiewane podmuchem poy dugiego tatowego paszcza. Od dawna nie czua si taka samotna i bezbronna. Odkd miaa przyjaci… nie musiaa z takim strachem podchodzi do kadego dnia. Jednak ju raz zdarzyo si, e nie wierzyli w jej moc, a to ona miaa racj. Teraz dziao si to samo.
    A moe to jedna z tych spraw, ktre musi rozwiza sama? W kocu oni nie wiedzieli, jak to jest co w ten sposb odczuwa. Niewiele osb na wiecie wiedziao. Nie rozumieli tego. Tak, chyba bdzie musiaa liczy tylko na siebie. Tu nikt nie mg jej pomc. Nie tym razem.
    Gwatowniejszy podmuch wiatru rozwia jej wosy. Poczua ciarki. Czarki.

Doczy
    Apr 2011
    Pe

Domylnie Odp: Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych 1,75

OK, daj jastpny fragment. Spox, rozdzia 1. skoczy si za jeszcze jeden akapit, nie przeraajcie sie Po prostu nie lubi, kiedy rozdziay s zbyt krtkie, chocia to tylko opowiadanie, wic nie bdzie epopej...

- Felix? Wszystko OK.?- spytaa ostronie Laura, pochylajc si, by napotka jego spojrzenie. Chopak ockn si i zorientowa, e nie wie, na jaki temat toczya si rozmowa, a take e miesza bezmylnie yeczk gorc czekolad. Sowo „gorc” byo mocno umowne, poniewa napj ju dawno wystyg.

- Przepraszam, zamyliem si- bkn chopak.
    - Ostatnio cigle jeste taki nieobecny- stwierdzia dziewczyna, przekrzywiajc gow tak, jak lubi. Obejmowaa domi jeszcze lekko ciepy kubek, ktry jednak by ju pusty.
    - Na serio wszystko w porzdku?- dopytywaa si.
    - Mhm… Tak jako… Nie wiem, co mi si stao.
    Felix zamilk, czujc si odrobin niezrcznie, poniewa wanie skama. Wiedzia, co jest powodem jego zamylenia, a mimo to nie chcia si do tego przyzna. Nie powinien. Zwaszcza, e waciwie nie by pewny, czy to, co pamita, rzeczywicie miao miejsce.
    Wszystko przez ten sen… Wanie przypomnia sobie jego urywek, lecz wietlisty obraz umyka z jego gowy jakby by tylko wiatrem. Felix trzyma swoje przypuszczenia na dystans, do czasu, gdy upewni si, e maj jak podstaw.
    Laura pooya mikko do na jego doni i przymkna oczy. Czu si niezrcznie i nie wiedzia, dlaczego, skoro jeszcze tydzie temu by przy niej taki swobodny. To przez ten sen… Wszystko przez ten sen…
    Korzystajc z okazji, zerkn dyskretnie na wywietlacz telefonu. Mina ponad godzina, ale nie to go najbardziej interesowao. ?adnych nowych wiadomoci, adnych nieodebranych pocze. Czyli Net te zbytnio si nie przej rewelacjami Niki. Chocia ona moga si czu troch opuszczona… Gdyby tylko miaa komrk, zadzwoniaby na pewno.
    Unis gow. Niestety napotka spojrzenie Laury. Przyuwaya go.
    - Sorki- zacz si tumaczy, czujc, e si rumieni.- Ja tylko co sprawdzaem…
    - Musisz ju i?- spytaa z pozoru niewinnie, ale Felix wyczu w jej gosie nutk rozalenia.
    - Nie, tylko…
    - Id- dziewczyna podniosa si z miejsca i ubraa niedbale kurtk lotnicz.- Nie wygldasz za dobrze. Moe to przez cinienie…
    Nie byo ani troch przekonania w jej gosie. Zanim Felix zdy zareagowa, drzwi kafejki, w ktrej siedzieli, zamkny si z trzaskiem. Nie poruszy si.
    Mia wraenie, e co si midzy nimi zmienio. Moe rnica tkwi tylko w nim? Albo to tylko przejciowe, faktycznie przez t pogod?
    Potrzsn gow. Teraz to ju nawet sam sobie nie wierzy. Nagle spostrzeg, e na stoliku ley dziesiciozotowy banknot. Zostawia pienidze. Nie wiedzia, czemu, lecz dziwnie go to zasmucio. Dawniej potrafili kci si o to, kto stawia.
    Nie byo sensu tak siedzie. Chopak zapaci (swoimi pienidzmi, cho w tej sytuacji to nie miao wikszego znaczenia), ubra si i wyszed w ponury wiat. Lekko naderwawszy jej banknot, jakby chcia go oznaczy, schowa go do kieszeni.
    To wszystko przez ten sen… Przez sen.

Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Doczy
    Sep 2010
    Pe

Troch szkoda, e w ostatnim fragmencie odesza od Niki. Przedostatni zbudowa takie napicie... Wic poprosz nastpny fragment.
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyci, wiemy jak bawi si bez maa
    Wiemy jak katowa, by ofiara zapakaa
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noe, ktrych nie ma nikt inny
    Do zabawy ogie i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge

Doczy
    Apr 2011
    Pe

Domylnie Odp: Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych 1,99

Sorry za odejcie od tematu. Po prostu nie planowaam tam adnego rozwinicia. C, tutaj te nie do koca wrtacam do Niki... Ale to ju kocwka rozdziau. Dalej bardziej sie zawie akcja Chyba przestan nadawa tytuy rozdziaom, bo nie mam pomysu...

Mimo wczeniejszej wesooci, Net dotar do domu w podym nastroju. Na zewntrz zapa go przelotny deszcz i teraz jego wosy znaczco oklapy. Jego odbicie w szybie mijanego sklepu wygldao jakby miao na sobie hem. Poczochra palcami fryzur i westchn. Ju mia otworzy drzwi wejciowe do wieowca, gdy nagle spostrzeg co nienaturalnego na pododze. To co byszczao zotawo niczym drogocenny piercie, lecz nim nie byo. Chopak podszed bliej i pochyli si.

Chodnik pokryway nieregularne plamy jakiej nieznanej mu substancji. Z daleka wygldaa niemal jak pynne zoto. Z bliska zudzenie znikao, ale i tak rzucao si w oczy, e pyn fosforyzuje. Zapewne nie mg rozpuci si w wodzie, bo mimo deszczu i wszechobecnych kau zalega na ziemi.
    Po chwili namysu Net wsta i w kocu dosta si do ciepego wntrza. Powita pana Janusza, ktry jako jedyny nie podda si zgubnemu dziaaniu pogody i by cay rozpromieniony. W kocu ostatni weekend spdzi sam na sam z prateciow w Karlowych Warach. Nikt nie odway si spyta go o wraenia.
    Kiedy Net znalaz si ju w swoim penthousie, rzuci plecak w kt pokoju i pad na ko. Brakowao mu kulinarnego marketingu babci. Szkoda, e wyjechaa. Chocia dzieki temu odzyska swj pokj. Ale teraz musia przyzna, e wola koczowniczy tryb ycia od wyjazdu babci.
    Po chwili wsuchiwania si w odgos swojego oddechu i pracy komputera, chopak postanowi pogada troch z Manfredem. ?eby znowu nie uzna, e powica mu za mao uwagi.
    - Cze- pojawio si na ekranie w okienku programu.
    - Cze- odpisa Net. Nie chcia haasowa w pobliu bratosiostry, wic nie wcza gonikw.- Co nowego?
    - Przed chwil rozmawiaem z Nik.
    - Co? Ju?
    - Bardzo niedawno. Minut, trzydzieci siedem sekund i pi milisekund temu.
    - Co mwia?
    - Mam wraenie, e czuje, e powicasz jej za mao uwagi. Ja tam… wierz w jej przeczucia, chocia nie mam pojcia, jak one dziaaj. Naprawd mgby wicej myle o innych…
    - Daj spokj! Przecie rozmawiam z wami! Nika jako krgosup moralny to jeszcze, ale ty?
    - Ty i Felix bagatelizujecie jej problem.
    Chopak ze zoci odsun si od biurka. Pufn zdenerwowany. Wszyscy o tym samym. Po chwili jednak powrci do poprzedniej pozycji i odczyta nastpn wypowied Manfreda.
    - Porozmawiaj z ni.
    - Dobra, dobra. Podejd po ni jutro, jeli wieczr filmowy si odbdzie. Wtedy pogadamy. Chyba do tego czasu si nie przekrci, co?
    Net zamaszystym gestem gono stukn w klawiatur, wysyajc swoj ostatni odpowied. Zerkn jeszcze na ni ukradkiem. Brzmiaa lekcewaco. Ale zaraz, co go to obchodzio? Taki ju by i nikt nie mia prawa si go czepia.
    Wsta i zainicjowa wypraw do kuchni, majc wypisane na twarzy sztuczne „wszystko jest OK.”.

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 1 z 20 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2023. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad