<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 101 do 110 z 199
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Doczy
    Apr 2011
    Pe

Wink Odp: Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych

Wiem, daj kilka moich postw po sobie, ale to s odrbne fragmenty. Tak musi by

Cmentarz by prawie pusty. Zote odblaski paday na szare zwykle marmury grobw. Sdziwe, pochylone drzewa tumiy odgosy miasta, tak, e mona byo pomyle, i miejsce znajduje si gdzie na odludziu. Znicze sprzed p roku nadal stay, z tym, e teraz byy ju tylko kolorowymi plastikowymi soikami. Jedynie promienie soca stwarzay zudzenie chwiejnego pomienia znajdujcego si wewntrz.
    Tak, cmentarz by prawie pusty. Prawie.
    Felix Polon utkwi niewidzce spojrzenie w rwnych literach ukadajcych si w sowa „GLORIA KNIPSZYC”. Byo cicho, spokojnie. Jaki ptak niemiao pogwizdywa, poza tym nikt nie przeszkadza we nie wiecznym nieboszczykom.
    Po chwili chopak powoli wsta i podszed do pyty nagrobnej. Przejecha palcem po brudnych literach, sprawiajc, e stay si czytelniejsze.
    - Gdzie jeste?- wyszepta.
    Pauli nigdzie nie byo, cho czeka tu ju do dugo. Co jeszcze powinien zrobi? Gdzie si uda?
    Wsta z kucek i spojrza w bok, mruc oczy. Tarcza soneczna ju prawie dotykaa linii horyzontu. Prze chwil zdawao mu si, e widzi na wzgrzu w socu posta w zwiewnej sukience, ale zaraz pokrci gow. Oczywicie, e to nie ona. Patrzenie prosto w soce udzi wzrok.
    Nie byo warto tu dalej czeka. Tak naprawd Felix od dawna wiedzia, e skoro nie odnalaz Pauli we nie, to znajdzie j tylko w jednym miejscu. Unika jednak tej myli jak ognia. Teraz musia stawi jej czoo.
    Mg uda si tylko do domu Knipszycw.
    "Carpe Diem"
    Moda na aciskie sentencje nie wygasa

Zafascynowany FNiN Awatar Bigben
    Doczy
    Mar 2011
    Pe

Domylnie Odp: Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych

Cytat Zamieszczone przez Kage-Sama Zobacz posta
    He he Manfred ma wietne teksty
    Z tym si jednak zgodz. Niele wymylia z tymi powiedzonkami .

Doczy
    Apr 2011
    Pe

Dziki, Bigben i Kage-Sama; tym razem si troch postaraam z humorem
    Jest popoudnie, wic poddam si ewentualnemu szantaowi, prosz:

- Cze - umiechn si go, ukazujc mae doeczki w policzkach.. - Nie przeszkadzam?
    - Nie, oczywicie, e nie - zapewnia Nika i odsuna si, by wpuci Sar do rodka. Wesza, od razu wieszajc paszcz na wasnym ramieniu. Jej umiech wydawa si sztuczny, udawany.
    - Nie chcesz powiesi? - zaproponowaa Nika.
    - Nie, ja tylko na chwil.
    Usiada na fotelu. Chwil trwaa cisza. Nika przestawiaa nerwowo przedmioty na pkach. Nie chciaa, by Sara widziaa jej ubogie mieszkanie, ale nie byo wyjcia. Cho ta zdawaa si nie zwraca na wystrj najmniejszej uwagi.
    - Chciaam z tob porozmawia - rzeka nagle. - Tylko uwaam, e… powinnymy pj do mnie. Miaaby ochot na may spacer? To na Starwce.
    Nika zastanowia si. To byo lepsze od siedzenia tu, no i uwalniao j od problemu podania czego gociowi.
    - O czym bdziemy rozmawia? - spytaa jeszcze.
    - Chciaam opowiedzie ci wicej o naszym zgrupowaniu. Nie wydajesz si do niego przekonana…
    - O, to wietnie! - oywia si. - W takim razie bardzo chtnie.
    Oczy czarnowosej kobiety ponownie zwziy si w umiechu. Zdawaa si panowa nad kadym gestem, ruchem, grymasem, niczym zawodowa aktorka. Z tym e ona bya bardziej wyblaka. Aktorzy umiej gra barwnie. Mimo to Nika nie potrafia znale przeszkd w ich spotkaniu wobec tak miej propozycji. Akurat tego potrzebowaa. Kogo, kto mgby pomc jej uporzdkowa wszystkie za i przeciw.
    - Dobrze, wic chodmy - umiechna si z wdzicznoci. Wci pozosta jej jaki dziwny lk do tej osoby, ale musiay to by resztki strachu do nieznajomej czajcej si pod jej domem. Przecie w Sarze nie byo nic przeraajcego. Z wyjtkiem jej sztucznoci. Ale nad tym pewnie nie panowaa.
    I Nika posza, zostawiajc lki i przeczucia za sob, w zamknitym mieszkaniu na Pradze.
    "Carpe Diem"

Zainspirowany FNiN
    Doczy
    Feb 2011
    Pe

Ju wiem Sara jest czowiek Mortena!CHyba?

Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Doczy
    May 2009
    Pe

Moe ja si jednak troch bardziej wysil ni reszta czytelnikw i napisz porzdny komentarz. Nie mam adnych zastrzee, co do samych pomysw, dialogw i oglnej treci. Jednake wszystko to wydaje mi si troch nieuporzdkowane. Moliwe, e dlatego, i ucinasz opowiadanie w przernych miejscach i wstawiasz fragmenty raz dugie, raz krtkie. Brakuje mi troch ogady, ale kompensujesz to tak lekkoci, wieoci, ktr maj albo modzi, albo bardzo zdolni pisarze. Na razie nie bd rozsdza, czy naleysz te do tej drugiej kategorii. Jeli chcesz zyska sobie szersze grono czytelnikw, uporzdkuj troch swoje teksty.Po odpowiedzi na komentarze, a przed treci opowiadania wstaw trzy mylniki albo gwiazdki. Tylko tego mi tutaj brakuje, chocia musz przyzna, e akcja te goni tutaj jak szalona. Przynajmniej nie jest nudno.
    Popracuj nad t bardziej nudn, techniczno-interpunkcyjn stron swojego tekstu i bdzie jeszcze lepiej.
    Poza tym nie mog si opanowa, eby nie powiedzie, e twoi bohaterowie s bardzo wybuchowi - cecha, ktr pan Kosik troch utemperowa w swoich ksikach. Przypominaj mi niespokojnych i bardziej ktliwych bohaterw HP.
    Pisz i wicz dalej.
    [dzi 14:57]Zegarmistrz: ja mam teori odnonie tego - po prostu papier, okadka, zapach, to wszystko nam si kojarzy z czytaniem, czyli czym fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, troch jak psy Pawowa, widzc now ksik czy czujc zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemno, bo te nam si kojarz z istot ksiki - czytaniem
    [dzi 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok ksiki?

[dzi 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne ksztaty

Zainspirowany FNiN Awatar Olona
    Doczy
    Sep 2010
    Pe

Po czci zgadzam si z FNIN_adictem. Piszesz jednak inaczej ni p. Kosik. Uywasz bardziej dokadnych opisw, przez co wspaniale budujesz atmosfer. I korzystnie wpywaj tu komentarze Manfreda-rozwesela to opowiadanko. Pisz dalej , bo jestem godna akcji.
    Jestem nieuczciwy i uczciwie moesz liczy na moj nieuczciwo. Bo uczciwi s nieprzewidywalni.. Zawsze mog zrobi co niewiarygodnie.. gupiego.
    Hej rybomordy! Chcesz negocjowa oblizgy palancie? Spjrz co mam! Mam soik peen ziemi! Mam soik peen ziemi! I zgadnij co jest w rodku?!
    -Jack Sparrow
    -Kapitan Jack Sparrow
    -Chyba najgorszy pirat o jakim syszaem...
    -ale syszae?
    Kapitan Jack Sparrow

Doczy
    Apr 2011
    Pe

Dzikuj bardzo za "porzdne komentarze"

Moe faktycznie troche ich wszystkich przerysowuj? Nie skoczyam wielu opowiada, wic nie mog powiedzie, czy robi tak zawsze. Po prostu pisz na czuja. Raz dugie, raz ktrkie fragmenty - co mam na to poradzi? Wstawiam kolejne akapity po prostu. Gwiazdki mog doda... jeli rzeczywicie s potrzebne. A szalona akcja... no, z tym czsto mam problemy. Brakuje mi treci we wntrzu historii, wtkw poboczych, ktre troch by spowalniay tempo wydarze. Moe gdybym gbiej zastanawiaa si nad tym, co pisz, byoby lepiej. Ale nie potrafi si opanowa, kiedy chc co przela na papier - wtedy jest to dla mnie na tyle naturalne, e w ogle o tym nie myl.
    "Carpe Diem"

Zafascynowany FNiN Awatar Magix Slayer
    Doczy
    Sep 2010
    Pe

Widzisz, masz ju tak zagorzalych fanw, ze czytaj Twoje opki nawet o 2:30 w nocy .

Jeszcze tematu nie komentoawalem, dlatego bd mwi oglnie. Zauwayem kilka bdw interpunkcyjnych, jedna czy dwie literowki i pare dziwnie brzmiacych szykowa zda. Gdzie tak do pitej strony s pochrzanione spacje, wiec czyta si strasznie ;/.
    Poza tym nie mam zastrzee, piszesz lekko, nie przesadzasz z opisami, masz bardzo dobre poczucie humoru i nie trzymasz si schematw. Nie przesadzasz z opisami i oglnie bardo przyjemnie si czyta

podsumowujac:
    Opowiadanie jest ZAJ*BISTE! Masz talent dziewczyno. Umiesz pisa, tylko musisz si wyrobi, cwicz, cwicz i jeszcze raz cwicz! Pozdrawiam i czekam na cig dalszy najlepszego opka na forum .

Zainspirowany FNiN Awatar Kolekcjoner dusz
    Doczy
    Apr 2011
    Pe

Zgadzam si z osob powyej!

Doczy
    Apr 2011
    Pe

Cool Odp: Felix, Net i Nika oraz Krg Niezwykych

Dziki bardzo za wierne fanostwo i komentarze Sorry, ale nie chciao mi sie juz poprawia tych spacji, kiedy si skapnam, e cos jest nie tak :/ Dobra, jad dalej. Mam nadziej, e skoro czytacie to o 2.00 w nocy, to nie przeszkadza Wam pna pora? Jadam niadanie wielkanocne przez cay dzie

Net co prawda by ju mniej pewny swojej decyzji, ale nie chcia si wycofa. Po czci dlatego, eby Manfred przesta si z niego nabija, po czci z powodw, ktre wczeniej przyszy mu do gowy.
    Gdy znalaz si na Pradze, soce padao ju pod takim ktem, e w wikszoci pozostawao zasonite przez kamienice wok. Na ulicach zaroio si od kanciastych cieni. Wtedy Net nagle przypomnia sobie swoj ostatni przygod tu i przekn lin. Roboty mg znie, ale ta psychopatyczna laska… Chocia ona take moga by robotem.
    Niespodziewanie zza rogu wyoniy si dwie postacie. Net odruchowo przykucn i ukry si w swoim dawnym miejscu. Unis jednak gow, by mc zobaczy, kto tamtdy szed. Gdy to ujrza, zamar. Rudych lokw nie sposb byo pomyli. Jaka jest szansa na trafienie w tej samej okolicy na dziewczyn z tak sam fryzur? A jeli doda do tego martensy… Dobra, to Nika. Ale kto jej towarzyszy?
    Jeszcze raz wychyli si i jeszcze raz zamar. Nie, nie… To ta psychopatka… Poznawa czarne wosy, takie same, jak u robota Mortena. Wzdrygn si. Twarzy nie widzia, ale rwnie dobrze mg potwierdzi tosamo po paszczu, cho trzy tryby ukryy si gdzie w jego pole.
    Net osun si niej i zacz gorczkowo przetrzsa zakamarki umysu w poszukiwaniu jakiego dobrego pomysu. Co robi? Podej tam? Ostrzec j? Nie, wtedy psychopatka si wkurzy. Pozna go. Wic co…?
    Lecz i tak byo ju za pno. Dwie kobiece sylwetki znikny w cieniach budynkw. Nika nie miaa telefonu. Nie byo jak j ostrzec.
    Zacz oddycha spokojnie. Wdech… Wydech… Wdech… Wydech… Na jodze si chyba takiego oddychania ucz, przeszo mu przez myl. Dobra, ale co teraz? Moe to przypadek? Moe to… jaka inna psychopatka?
    Dobrze wiedzia, e tak nie moe by, ale e potrafi by bardzo przekonywajcy, uzna, i to pomyka. Si wypchn wszelkie rozmylania na ten temat ze swojej gowy i powrci do swojej misji. Odwrci si w stron ciemnej bramy i po raz trzeci tego dnia zamar.
    Pod bram ju co byo. Hm, szybko jak na pierwsze samodzielne ledztwo.
    "Carpe Diem"

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2023. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj wasn Familiad