<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jacek Dukaj

  1. #1
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Jacek Dukaj

    W sumie temat z dedykacją dla Klaudii

    A tak serio - chowa się na forum ktoś, kto czytuje coś tego, jak wielu określa, wieszcza? Ja aktualnie mam na składzie Lód, za mną już Inne Pieśni i Extensa. Jestem wprost oczarowany geniuszem tego gościa, przejawiającym się nie tylko w książkach, ale i w publikowanych tu i tam esejach. To jak z Wami, zna ktoś?

  2. #2
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    Temat stary i pozostawiony bez odzewu, ale co tam.
    Zabrałem się za niego jakiś czas temu i muszę przyznać, że podobnie jak Dziobal jestem oczarowany i zdumiony zarazem, złożonością, a także pełnością jego wizji. Zacząłem co prawda od krótszej formy. Bałem się szczerze mówiąc powieści w jego wykonaniu. Przeczytałem debiut Dukaja, a także wszystkie opowiadania z NF i Fenixa nie wznawiane potem, przeczytałem też "Xavrasa..", "W Kraju..." i "Króla..." i muszę przyznać, że jest najciekawszym polskim autorem obecnym na rynku w tym momencie.
    Ostatnio edytowane przez Snorri ; 13-04-12 o 18:40

  3. #3
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    Oczywiście, że czytuję.
    Cytat Zamieszczone przez snorri
    Zacząłem co prawda od krótszej formy. Bałem się szczerze mówiąc powieści w jego wykonaniu.
    Tez się bałam. I dlatego właśnie zaczęłam od Lodu
    Nie będę się cackać z opowiadaniami, od razu na pierwszy ogień poszedł "Lód"

    Czytałam go w wakacje zeszłego roku i serio nie sądziłam, że aż tak upodobam sobie Dukaja. Potem Czarne Oceany...cośtam jeszcze, ostatnio na Królu Bólu kończąc i...kurde, on jest na prawdę niesamowity!
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    IMO Król najlepszy, szczególnie Oko Potwora w nim. Dalej Inne Pieśni (polecam, przez tydzień po lekturze myślałem jeszcze kategoriami Formy i Materii ), W kraju niewiernych, Xavras też dobry (można polecać nie-fantastom), Lód hardcorowy i raczej nudny, Czarne ciężkie i czytałem w beznadziejnej formie, więc będę musiał wrócić, Córka Łupieżcy za to krótka i treściwa.
    Czego nie polecam? Lodu
    Mogę się pochwalić, że jedyne, co muszę doczytać to chyba tylko Extensa, o ile dobrze pamiętam. I Złotą Galerę chciałbym w końcu dorwać.
    P.S. Pamiętam, że sławna Katedra wykraczała chyba poza moje zdolności rozumienia

  5. #5
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    Katedra jeszcze nie była taka zła, ja po przeczytanym medjugorje, czułem się mocno zagubiony... (choć całej katedry nie potrafię sobie wyobrazić...)
    Inne pieśni to pozycja obowiązkowa dla fanów Dukaja.... Czysty geniusz.
    Polecam także ,,Perfekcyjna niedoskonałość", choć w niej dużym minusem jest to, że jest pierwszym tomem trylogii, a drugiego nawet nie ma..... Mimo wszystko warto, ukazanie postludzi bardzo ciekawe....
    Ostatnio edytowane przez CezarIXen ; 16-04-12 o 09:13

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    O, Perfekcyjnej jeszcze nie czytałem, fakt.
    Medjugorie to porażka, sam Dukaj się do tego przyznał i zamieścił gdzieś nawet wyjaśnienie

  7. #7
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    Nie brałem się za Perfekcyjną, żeby potem nie czekać na kontynuacje nie wiadomo ile, ale z tego co widzę Dukaj weźmie się za nią dopiero jak mu się skończą pomysły, więc chyba niema na co czekać.
    Dziob Galera krąży gdzieś po internecie. Wystarczy poszukać. A zawsze są jeszcze antykwariaty. NF 2/89 na pewno gdzieś znajdziesz.

  8. #8
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    Trudno sobie wyobrazić Dukaja bez pomysłów...A nawet jeśli stałby się taki, to ja nie chciałbym czegoś takiego czytać... Drugi tom ma napisać gdy posiada jeszcze pomysły. Na co jest szansa, bo ja słyszałem, że za drugi tom weźmie się jak jakaś zagadka technologiczna zostanie rozwiązana. Choć ja sam już dawno zwątpiłem, że drugi tom kiedyś powstanie. A w takim wypadku każdy kto rezygnuje z czytania tej książki z powodu braku następnych tomów.

    @Dziobal Wyjaśnienie Medjugorie jest na stronie imć Dukaja i nie jest takie złe (te wyjaśnienie )


    Po za tym mam żal do Dukaja, bo zaczął pisać wiele ciekawych książek, umieścił nawet ich początki na komputerze i... nic. Podobno je porzucił. A taka ,,Baśń" mocno mnie zainteresowała.

  9. #9
    Królik Doświadczalny Kama Awatar Snorri
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    536

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    Interversum, Baśń i Afryka to podejrzewam projekty zarzucone. Za to w ramach zabawy/ćwiczenia można je sobie rozwinąć według własnego pomysłu. Strzelam że jego komputer jest wypełniony takimi projektami.

  10. #10
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Jacek Dukaj

    To, co mnie zaskoczyło w "Oku potwora" to... fabuła.
    Tak! Dukaj napisał coś z fabułą! Z dobrą intrygą. I na początku nawet przeważa ta fabuła. Brawa dla niego.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę