<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Etyka, moralność....Użyteczność?

    Ale to nie jest taka łatwa sprawa. Niektóre matki chcą poświęcić życie, by nie zabijać swoich dzieci. Nie można im kazać usunąć ciąży bezdyskusyjnie, powinny mieć wybór.
    I zależy w jakim stopniu rozwoju jest owy płód (jeśli ma to znaczenie).

  2. #22
    Zegix Awatar Zegarmistrz
    Dołączył
    Jan 2007
    Płeć
    Posty
    3,648

    Domyślnie Odp: Etyka, moralność....Użyteczność?

    Oh, ale ja nigdzie o konieczności dokonania aborcji nie pisałem. Oczywiście to matka powinna decydować i wybierać rozwiązanie. Ale musi mieć wybór.
    Moim zdaniem, w przypadku zagrożenia zdrowia matki albo zajścia w ciążę z powodu gwałtu aborcja powinna by dopuszczalna, bez żadnych dyskusji.


    EDIT @DOWN:
    Wybacz, sądziłem, że post powyżej odnosi się bezpośrednio do mojego. Założyłem, że gdybyś chciała wyrazić swoją opinię, zrobiłabyś to w tym wcześniejszym. Zwłaszcza, że to wyglądało tak: Twój post -> mój post -> Twój post zaczynający się od "Ale to nie taka łatwa sprawa (...) Nie można im kazać usunąć ciąży...". Mój błąd.
    Ostatnio edytowane przez Zegarmistrz ; 19-05-11 o 12:03

  3. #23
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Etyka, moralność....Użyteczność?

    Zeg, nie pisałam, że pisałeś. Chyba mam prawo wyrazić swoją opinię, co?
    Matka, owszem, musi mieć wybór. I tak jest. Rzadko kiedy zmuszają kobiety do tego.

  4. #24
    Zainspirowany FNiN Awatar cbazac
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Etyka, moralność....Użyteczność?

    Hm, dziwi mnie to, że większość z was nienarodzone płody nazywa dziećmi. Nie wiadomo, czy traktować je jako istoty żywe czy nie. To po prostu kwestia moralna matki.
    Też delikatnie zasugerowałem różnicę między płodem a narodzonym dzieckiem, choć powstrzymałem się od napisania słowa "płód" wielkimi literami, mimo iż początkowo miałem taką ochotę
    Ludzie ogarnijcie się! Różnica między nienarodzonym płodem a dzieckiem, jest taka jak między chłopcem a mężczyzną. Każdy człowiek na każdym stopniu rozwoju ma prawo do życia. Spójrzmy prawdzie w oczy: aborcja to po prostu ZABÓJSTWO! Choć w przypadku zagrożenia życia matki powinna być dopuszczalna.

    @Mortenka:
    "nienarodzony płód" to cytat postu firany, po prostu naprędce to przepisałem.
    Ostatnio edytowane przez cbazac ; 19-05-11 o 16:58





  5. #25
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Etyka, moralność....Użyteczność?

    Cytat Zamieszczone przez cbazac Zobacz posta
    nienarodzonym płodem
    Ty czytasz co piszesz? Albo płód, albo nienarodzone dziecko. Nie ma czegoś takiego jak nienarodzony płód.

    A różnica między nimi wcale nie jest taka jak ją opisałeś. Dziecko nienarodzone czy niemowlę jest kompletnie bezbronne. Ma prawo do życia takie same jak dorosły, a aborcja to zabójstwo. Z tym się zgadzam.

  6. #26
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Etyka, moralność....Użyteczność?

    Aaa, wybacz, Dziob, to jeden jedyny przypadek, kiedy Jasti mówi 'nie wiem'. Zresztą pisałam chyba już kiedyś o tym Jeżeli dziewczyna zostaje zgwałcona to nie decyduje najpierw o niczym, więc, o ile zagraża to jej życiu, mogłabym dopuścić do siebie myśl, że chce poddać się aborcji. Nie popieram, ale w tym przypadku też nie zabraniam (tak, wiem, jakbym miała cokolwiek do gadania... ale wiecie, o co chodzi ).
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  7. #27
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Etyka, moralność....Użyteczność?

    Mnie na innym forum zagięli taką sytuacją. Nie wiem, co robić w takiej sytuacji.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę