<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    To, że podkoloryzowanie ma przedstawiać absurd to jasne jak słońce, tylko uważam, że nie warto aż tak przeginać. Nothing else.

    Ześwirowanych klientów było, IMO, za dużo. Nie wiem ilu, nie liczyłam, ale kwestia jest taka, że oni wszyscy przebywali w knajpie w tym samym czasie i nie przychodził nikt normalny. Nikt.

    Wzywanie policji - pierwsze: chodzi tylko o to, żeby się człowiek nie stawiał, a nie o to, żeby naprawdę ją wzywać. Drugie: nikt nie legitymuje kelnerki, żeby sprawdzić ile ma lat. Trzecie: powinno jej zależeć na kasie, a nie będzie rozdawać kasę, bo ktoś ma takie widzimisię.

    Jeszcze raz podsumuję: mnie też się podobał ten wątek, tylko uważam, że niepotrzebne było aż takie przejaskrawianie, bo przez to osiągamy wrażenie, że to wszystko jest nierealne. Niemniej: było zabawnie i ciekawie.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  2. #12
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    Ja tam nie widzę problemu z przejaskrawieniem - po co opisywać tych "normalnych"? Przyszli, zamówili, zjedli, zapłacili, wyszli. Co w tym ciekawego? Moim zdaniem to by tylko zanudzało czytelników.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  3. #13
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    A mnie trochę dziwi, że w GNL przyjęli Nikę do pracy w strzeżonym budynku Silver Tower, a w PN ona mówi, że chciała zostać kelnerką, ale poznali, że ma za mało lat...
    "Vive in umbra, utinam lucem creare"
    "My, sadyści, wiemy jak bawić się bez mała
    Wiemy jak katować, by ofiara zapłakała
    To jest ta cudowna krew
    To jest nasz morderczy zew
    Mamy noże, których nie ma nikt inny
    Do zabawy ogień i sznur
    Na pale nawlekamy niewinnych
    A dla winnych garnek i szczur!"
    http://kage-sama452.deviantart.com/ - reklamuje, bo moge


  4. #14
    Zaciekawiony FNiN Awatar Teen-Ninja
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    LARP!!!! Taki dziwny larpik był w Pułapce! Ale to była szczera scena, co Net zrobił tego fejsa i zaczął wrzeszczeć na cały lokal i porwał Nikę
    Ostatnio edytowane przez kam193 ; 01-04-11 o 21:42

  5. #15

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    Dobra, nie będę się tłumaczył, bo generalnie zrobiłem z siebie idiotę, pisząc nie do końca to co zamierzałem (tu powinna być emotka, teraz to wygląda zbyt brutalnie). Taki już urok pisania trzech postów jednocześnie. A LARP faktycznie... Zastanawia mnie w jaki sposób dyrektor - super informatyk w kilka tygodni, czyli geniusz - nie rozpoznał takiego podstępu i nie nabrał poważnych podejrzeń, kiedy druga kelnerka mówi mu, że Nika tu pracowała. No ale taki już urok tej serii, więc nie ma co narzekać.

    Co do samej Niki - nie podoba mi się, że w jednej scenie stawia superpaczce deser a w następnej, kiedy przekonuje się, że ciocia zostawiła jedzenie i pieniądze jest coś o przyzwyczajeniach, że nie zje nic bo będzie jadła u Neta. To w końcu oszczędza, czy nie oszczędza?
    Ostatnio edytowane przez ?oolwik ; 04-04-11 o 01:43

  6. #16
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    Oszczędza, ale nie oznacza to, że czasem nie może przyjaciołom postawić deseru. Ale to jest raz na jakiś czas i z przyjaciółmi, a jedzenie ma sama, w domu i tam praktycznie zawsze oszczędzała - miała w zwyczaju "jeść oszczędnie". A na spotkaniach superpaczki w Zbędnych Kaloriach było różnie, w poprzednich częściach (jak dobrze pamiętam) też czasem ona kupowała -> co nie zmienia faktu, że oszczędzała. Po prostu czasem "nie na tym"; robiła wyjątek.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  7. #17
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    Kiedy przeczytałem w Buncie Maszyn, jak wyglądała praca Niki naprawdę zacząłem podziwiać ją za wytrwałość. Większość gości tak działała jej na nerwy, a ona potrafiła zagryść zęby, nie powiedzieć nic im nic złego i jeszcze się uśmiechać. Ja bym tak nie potrafił.

  8. #18
    Zaciekawiony FNiN Awatar Seawa
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    13

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    Nie, to nie A? takie nie odpowiedzialne. Każdy jest inny. Jedni pracowici drudzy ofermy, dlatego najpierw powinno się poznać człowieka, żeby nie było tak, że jednego dnia wszyscy się zniechęcą i przestaną przychodzić do restauracji

  9. #19
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    Cytat Zamieszczone przez FNiN_addict Zobacz posta
    Jak myślicie, czy Nika wytrwałaby dłużej w tej pracy? (...) Czy naprawdę można być aż tak nieostrożnym, by przyjąć do pracy piętnastolatkę?
    Po wakacjach Nika nie musiałaby się nawet malować:
    Według obowiązujących do 31 sierpnia 2002 r. przepisów kodeksu pracy, pracownikiem młodocianym była osoba, która ukończyła lat 15, a nie przekroczyła lat 186. Ponadto niezbędnym warunkiem do zatrudnienia młodocianego było ukończenie przez niego co najmniej szkoły podstawowej i legitymowanie się świadectwem lekarskim stwierdzającym, iż praca danego rodzaju nie zagraża jego zdrowiu
    Tak więc w 3 klasie praca Niki nie powinna stanowić większego problemu. Nie mówię oczywiście o zawalaniu szkoły itp.

    Wątek ogólnie był świetny, podkoloryzowany, jak to u p. Kosika bywa. Ale powiedzcie sami, czy chcielibyście czytać wszystko dosłownie napisane? Przecież jak jest na prawdę widzimy wszyscy wokół nas.

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN Awatar Wanilia
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Praca po staropolsku, czyli Nika jako kelnerka

    Naprawdę, podziwiam Nikę. Praca kelnerki, która na pewno jest męcząca, plus nauka i podejrzliwa ciotka na karku...
    Wybór akurat tego zawodu mnie zaskoczył. W pierwszej chwili pomyślałam, że Nika znowu będzie zajmować się jakimś chałupnictwem, a ten makijaż to po prostu żeby załatwić sobie pracę. Chociaż, skoro potrzebowała dużej sumy na ASAP, to lepszym rozwiązaniem wydaje się być właśnie praca na przykład kelnerki - wiadomo, wypłata i napiwek

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę