<
+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Do³±czy³
    Apr 2009
    P³eæ
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    My¶lê, ¿e w±tek Felix-Laura powinien poci±gn±æ siê jeszcze jaki¶ czas, ale na uboczu. Mo¿e ciut wiêcej ni¿ w BM, ale nie za bardzo. Nie widzê Laury w przysz³o¶ci jako dziewczyny Felixa, to nie za bardzo pasuje do FNiN, ale my¶lê, ¿e w±tek Laury móg³by jeszcze czasem wróciæ.

    Sam zwi±zek Felix-Laura to raczej takie czasowe przej¶cie, na pewno nie tak sta³y jak Net-Nika. Ewentualna dziewczyna Felixa w przysz³o¶cie na pewno nie spowoduje rozszerzenia superpaczki, pozostanie na uboczu jako taki "dodatek", ew. czasem we¼mie udzia³ w rozwi±zywaniu jakiej¶ zagadki albo w co¶ wpl±ta przyjació³ - p. Kosik pewnie potrzebuje jakiej¶ "¶wie¿ej krwi", ¿eby nie powtarzaæ ci±gle tych samych schematów. Mo¿liwe, ¿e Laura odegra jak±¶ wiêksz± rolê w FNiN9, ale nie powinna wej¶æ w kompetencje g³ównej trój...czwórki.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwaæ 30 godzin!

    Skargi, pro¶by, odwo³ania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znale¼li¶my?
    - Zobaczysz. Idziemy do pa³acu. Sprowad¼ Anguê, mo¿e byæ nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy m³ot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  2. #12
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Dziobal
    Do³±czy³
    Jun 2009
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    W dobrej ksi±¿ce powinni¶my uto¿samiaæ siê z bohaterami? Od kiedy cz³owieku, od kiedy... Romantyzm sytuacji jest tu nijaki, bo mamy Felixa gadaj±cego o przek³adni i dziwn±, schizofreniczn± laskê w czerwonych w³osach, która go ca³uje. Odruch wymiotny pozdrawia. Jak dla mnie ch³opak potrzebuje dziewczyny otwartej, ale bardziej normalnej. Laura sux.

    My¶lê, ¿e znalaz³by dla niej czas, nie niszcz±c w ten sposób superpaczki. Tak samo jak nie niszczy jej po¶wiêcaj±c siê robotyce.

  3. #13

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    Zrobiê lekki off i nawi±¿ê do Twojego pytania - tak, w dobrej ksi±¿ce powinni¶my móc uto¿samiæ siê w jaki¶ sposób z bohaterem. Prze¿ywaæ to co bohater prze¿ywa. Chyba, ¿e czytasz ksi±¿kê, ¿eby by³a przeczytana bo... Bo sam nie wiem. Je¶li nie chcesz uto¿samiaæ siê z bohaterem, to chocia¿ ksi±¿ka powinna wyzwalaæ w Tobie jakie¶ emocje. Dlaczego? Bo cz³owiek pisze, ¿eby siebie wyraziæ. ?eby wyraziæ to co czuje. I je¶li nie umiesz tego odebraæ, to albo ksi±¿ka jest beznadziejna, albo nie powiniene¶ czytaæ. Nie wiem jak Ty, ale ja dobr± ksi±¿kê poznaje nie tylko po tym, ¿e jest sensownie napisana. Poznajê j± te¿ po tym, ¿e chcê do niej wróciæ, a chcê do niej wróciæ, bo albo ma fajn± fabu³ê i jest tak zbudowana, ¿e po przemy¶leniach albo bez nich jakie¶ emocje wyzwala, albo mogê siê na czas czytania uto¿samiæ z g³ównym bohaterem. W±tpiê ¿eby¶ przeczyta³ ksi±¿kê, która zaczyna siê od tego, ¿e torturowany przez rodziców zdeformowany o¶miolatek morduje ich a pó¼niej zostaje seryjnym zabójc±, w dodatku ma paskudn± psychikê a swoje ofiary zabija w ohydny sposób.
    Mówi±c dosadnie - w literaturze mo¿e Ciê poci±gaæ jako¶æ tekstu (9/10 osób czytaj±cej FNiN na pewno nie umie tego rozpoznaæ), mo¿liwo¶æ uto¿samienia siê z bohaterem je¶li masz wyobra¼niê, albo ciekawa fabu³a. W wypadku randki trudno mówiæ o ciekawej fabule, a w przypadku ksi±¿ki dla m³odzie¿y trudno mówiæ o jako¶ci tekstu czy jego zawarto¶ci, bo erotyka nie wchodzi w grê.
    Zreszt± zazwyczaj pisz±c post wyra¿amy swoje zdanie, wiêc absolutnie nie musisz siê z nim zgadzaæ. Tyle z mojej strony, idê szukaæ "Dzieci Umys³u" w¶ród sterty mojego ba³ag... artystycznego nie³adu.

  4. #14
    Zagorza³y Fan FNiN Awatar Dziobal
    Do³±czy³
    Jun 2009
    P³eæ
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    a w przypadku ksi±¿ki dla m³odzie¿y trudno mówiæ o jako¶ci tekstu czy jego zawarto¶ci
    Tu zaliczy³em facepalm. Nie mo¿na mówiæ o jako¶ci tekstu? Co to za, ¿e tak powiem, brednie?

    Cytat Zamieszczone przez Wszechwiedz±cy S³ownik jêzyka polskiego. Internetowy. sjp.pwn.pl
    uto¿samiæ siêuto¿samiaæ siê 1. uznaæ siebie za takiego samego jak kto¶ drugi;
    2. zostaæ uznanym za to samo;



    Napisa³e¶:
    . Ja bym j± rzuci³, a skoro w dobrej ksi±¿ce powinno siê uto¿samiaæ z bohaterem to mam nadziejê, ¿e Felix siê jej pozbêdzie
    i zabrzmia³o to tak, jakby bohater dobrej ksi±¿ki powinien byæ dopasowany do Twojej osobow¶ci. Bo w koñcu TY by¶ j± rzuci³, a je¿eli bohater tego nie zrobi, to nie mo¿esz siê z nim uto¿samiæ i tym samym dzie³o zamienia siê w dzieuo.


    Czyli - nie chodzi o to, ¿ebym móg³ siê z bohaterem uto¿samiæ (znale¼æ w nim co¶, co chcê na¶ladowaæ), ale o to, ¿eby by³ AUTENTYCZNY, a nie papierowy. ?ebym rozumia³ jego punkt widzenia i patrzy³ na ¶wiat jego oczyma. Ale to nie ma nic wspólnego z uto¿samianiem. Uto¿samiaæ mogê siê, powiedzmy, z mi³o¶nikiem pizzy. Ale je¿eli Autor wykreuje dla mnie z krwi i ko¶ci prze¶ladowcê pizzeri, to mimo braku jakichkolwiek podobieñstw, uznam tego bohatera za warto¶ciowego.

    W ogóle strasznie mieszasz i rozdzielasz - na jako¶æ tekstu sk³adaj± siê te¿ boahterowie. W zasadzie w przypadku es efki jest to: pomys³, styl, bohaterowie, fabu³a.

    I jeszcze jedno - czemu czytaj±c Twoje posty wyczuwam unosz±cy siê tu i ówdzie lekki smrodek poczucia wy¿szo¶ci? Uwierz mi, nie jeste¶ na tym forum jedyn± osob±, która czyta du¿o i to dobrej literatury.
    Ostatnio edytowane przez Dziobal ; 27-03-11 o 23:05

  5. #15
    Zaciekawiony FNiN Awatar Georgia
    Do³±czy³
    Apr 2010
    P³eæ
    Wiek
    25
    Posty
    20

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    Ma³o o tym by³o. Czemu Felix nic nie powiedzia³ przyjacio³om? Przecie¿ znaj± Laurê. I w ogóle... jako¶ ma³o jej by³o. Nie zd±¿y³am siê z ni± w ogóle udomowiæ. Ta scena o¶mielania by³a w³a¶nie dobra, bo Felix taki spiêty i w koñcu musi przej¶æ zmianê.

  6. #16
    Zaciekawiony FNiN Awatar Teen-Ninja
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Posty
    14

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    Ja te¿ dziewczyna I wypowiem siê o romanty¼mie...

    Na pocz±tku by³a normalna super paczka, przyjaciele - po mojemu ninja i hardkory.
    Potem N&N - czyli Net i Nika - raz iskrzy, raz siêwali, a teraz takie czu³e, pod¶wiadome gesty

    Teraz Felix
    Moim zdaniem skacze sobie z kwiatka na kwiatek. Wszystko mu obojêtne, bo tego (chyba) nie rozumie. Dla niego dziewczyna to taki przyjaciel, ale do dziewczyny mo¿na siê bez obaw przytuliæ i wyp³akaæ siê jej na ramieniu. I za to go lubiê.

    Felix nie wie, jak ma siê zachowaæ. Jest zdezorientowany, jakby widzia³ instrukcjê do u¿ywania ksi±¿ki 3D po rusku xDD
    Ale, jak wiêkszo¶æ gimnazjalnych ch³opaków, chyba ju¿ zaczyna mu ju¿ co¶w g³ówce ¶witaæ...

  7. #17
    Zaciekawiony FNiN
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Posty
    31

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    Jak dla mnie Felix zachowuje siê w tej czê¶ci beznadziejnie. Zgadzam siê te¿ po czê¶ci z przedmówcami - np. tak jak Dziobal odnios³êm wra¿enie, ¿e wcze¶niej zgodzi³ siê ju¿ przyj¶æ do Neta z Laur±, a potem jej odmówi³... Nie twierdzê, ¿e od razu z ni± zerwa³, ale co¶ jest na rzeczy. Mo¿e siê sp³oszy³. Oby siê sp³oszy³. Permanentnie.

  8. #18
    Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Do³±czy³
    Apr 2011
    P³eæ
    Wiek
    28
    Posty
    360

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    Zgadzam siê z przedmówczyni± i jednocze¶nie spe³niam pro¶bê, wypowiadaj±c sie jako dziewczyna
    Faktycznie, w±tek Pauli ca³y czas chodzi mi po g³owie, bo strasznie mi sie podoba³. No, i moim zwyczajem w my¶lach dopisujê do niego inne zakoñczenie
    Laura... Ja te¿ j± ¶rednio lubiê. To znaczy spodoba³a mi sie ta ostatnia scena z poca³unkiem, bo dziewczyna mia³a racjê co do zachowania Felixa, ale... Dobra, za bardzo ukierunkowujê siê na kogo¶ takiego jak Paula! By³a najlepsza.
    Podsumowuj±c, uwa¿am, ¿e w nastêpnej czê¶ci Felix i Laura powinni siê rozej¶æ. Mo¿e ona mi wybaczy

  9. #19
    Zafascynowany FNiN Awatar Bigben
    Do³±czy³
    Mar 2011
    P³eæ
    Wiek
    24
    Posty
    442

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    Moim zdaniem Laura powinna wystêpowaæ czê¶ciej w 9 czê¶ci, poniewa¿ nic praktycznie o niej nie wiemy. Znamy tylko wygl±d i imiê i nazwisko. Mo¿e byæ przecie¿ nowym cia³em Mortena, czarownic± a nawet szalonym naukowcem. ( napisa³bym co¶ jeszcze, ale nie wiem co. )

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN Awatar kacper98
    Do³±czy³
    Dec 2009
    P³eæ
    Wiek
    26
    Posty
    19

    Domy¶lnie Odp: Rozwa¿ania nad gazowan± wod± i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

    Cytat Zamieszczone przez Bigben Zobacz posta
    Moim zdaniem Laura powinna wystêpowaæ czê¶ciej w 9 czê¶ci, poniewa¿ nic praktycznie o niej nie wiemy. Znamy tylko wygl±d i imiê i nazwisko. Mo¿e byæ przecie¿ nowym cia³em Mortena, czarownic± a nawet szalonym naukowcem. ( napisa³bym co¶ jeszcze, ale nie wiem co. )
    Przecie¿ znamy ja nie¼le z 3K...

+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o w±tku

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten w±tek

Aktualnie 1 u¿ytkownik(ów) przegl±da ten w±tek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 go¶ci)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
Odwied¼ nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Je¶li nie chcesz,
by pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoj± w³asn± Familiadê