<
+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 11 do 20 z 44
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Doczy
    Apr 2009
    Pe

Domylnie Odp: Rozwaania nad gazowan wod i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

Myl, e wtek Felix-Laura powinien pocign si jeszcze jaki czas, ale na uboczu. Moe ciut wicej ni w BM, ale nie za bardzo. Nie widz Laury w przyszoci jako dziewczyny Felixa, to nie za bardzo pasuje do FNiN, ale myl, e wtek Laury mgby jeszcze czasem wrci.

Sam zwizek Felix-Laura to raczej takie czasowe przejcie, na pewno nie tak stay jak Net-Nika. Ewentualna dziewczyna Felixa w przyszocie na pewno nie spowoduje rozszerzenia superpaczki, pozostanie na uboczu jako taki "dodatek", ew. czasem wemie udzia w rozwizywaniu jakiej zagadki albo w co wplta przyjaci - p. Kosik pewnie potrzebuje jakiej "wieej krwi", eby nie powtarza cigle tych samych schematw. Moliwe, e Laura odegra jak wiksz rol w FNiN9, ale nie powinna wej w kompetencje gwnej trj...czwrki.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwa 30 godzin!

Skargi, proby, odwoania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znalelimy?
    - Zobaczysz. Idziemy do paacu. Sprowad Angu, moe by nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy mot, sir?

Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

Zagorzay Fan FNiN Awatar Dziobal
    Doczy
    Jun 2009
    Pe

Domylnie Odp: Rozwaania nad gazowan wod i grunwaldzkimi nachosami, czyli o takiej jednej pa

W dobrej ksice powinnimy utosamia si z bohaterami? Od kiedy czowieku, od kiedy... Romantyzm sytuacji jest tu nijaki, bo mamy Felixa gadajcego o przekadni i dziwn, schizofreniczn lask w czerwonych wosach, ktra go cauje. Odruch wymiotny pozdrawia. Jak dla mnie chopak potrzebuje dziewczyny otwartej, ale bardziej normalnej. Laura sux.

Myl, e znalazby dla niej czas, nie niszczc w ten sposb superpaczki. Tak samo jak nie niszczy jej powicajc si robotyce.

Zrobi lekki off i nawi do Twojego pytania - tak, w dobrej ksice powinnimy mc utosami si w jaki sposb z bohaterem. Przeywa to co bohater przeywa. Chyba, e czytasz ksik, eby bya przeczytana bo... Bo sam nie wiem. Jeli nie chcesz utosamia si z bohaterem, to chocia ksika powinna wyzwala w Tobie jakie emocje. Dlaczego? Bo czowiek pisze, eby siebie wyrazi. ?eby wyrazi to co czuje. I jeli nie umiesz tego odebra, to albo ksika jest beznadziejna, albo nie powiniene czyta. Nie wiem jak Ty, ale ja dobr ksik poznaje nie tylko po tym, e jest sensownie napisana. Poznaj j te po tym, e chc do niej wrci, a chc do niej wrci, bo albo ma fajn fabu i jest tak zbudowana, e po przemyleniach albo bez nich jakie emocje wyzwala, albo mog si na czas czytania utosami z gwnym bohaterem. Wtpi eby przeczyta ksik, ktra zaczyna si od tego, e torturowany przez rodzicw zdeformowany omiolatek morduje ich a pniej zostaje seryjnym zabjc, w dodatku ma paskudn psychik a swoje ofiary zabija w ohydny sposb.
    Mwic dosadnie - w literaturze moe Ci pociga jako tekstu (9/10 osb czytajcej FNiN na pewno nie umie tego rozpozna), moliwo utosamienia si z bohaterem jeli masz wyobrani, albo ciekawa fabua. W wypadku randki trudno mwi o ciekawej fabule, a w przypadku ksiki dla modziey trudno mwi o jakoci tekstu czy jego zawartoci, bo erotyka nie wchodzi w gr.
    Zreszt zazwyczaj piszc post wyraamy swoje zdanie, wic absolutnie nie musisz si z nim zgadza. Tyle z mojej strony, id szuka "Dzieci Umysu" wrd sterty mojego baag... artystycznego nieadu.

Zagorzay Fan FNiN Awatar Dziobal
    Doczy
    Jun 2009
    Pe

a w przypadku ksiki dla modziey trudno mwi o jakoci tekstu czy jego zawartoci
    Tu zaliczyem facepalm. Nie mona mwi o jakoci tekstu? Co to za, e tak powiem, brednie?

Cytat Zamieszczone przez Wszechwiedzcy Sownik jzyka polskiego. Internetowy. sjp.pwn.pl
    utosami siutosamia si 1. uzna siebie za takiego samego jak kto drugi;
    2. zosta uznanym za to samo;

Napisae:
    . Ja bym j rzuci, a skoro w dobrej ksice powinno si utosamia z bohaterem to mam nadziej, e Felix si jej pozbdzie
    i zabrzmiao to tak, jakby bohater dobrej ksiki powinien by dopasowany do Twojej osobowci. Bo w kocu TY by j rzuci, a jeeli bohater tego nie zrobi, to nie moesz si z nim utosami i tym samym dzieo zamienia si w dzieuo.

Czyli - nie chodzi o to, ebym mg si z bohaterem utosami (znale w nim co, co chc naladowa), ale o to, eby by AUTENTYCZNY, a nie papierowy. ?ebym rozumia jego punkt widzenia i patrzy na wiat jego oczyma. Ale to nie ma nic wsplnego z utosamianiem. Utosamia mog si, powiedzmy, z mionikiem pizzy. Ale jeeli Autor wykreuje dla mnie z krwi i koci przeladowc pizzeri, to mimo braku jakichkolwiek podobiestw, uznam tego bohatera za wartociowego.

W ogle strasznie mieszasz i rozdzielasz - na jako tekstu skadaj si te boahterowie. W zasadzie w przypadku es efki jest to: pomys, styl, bohaterowie, fabua.

I jeszcze jedno - czemu czytajc Twoje posty wyczuwam unoszcy si tu i wdzie lekki smrodek poczucia wyszoci? Uwierz mi, nie jeste na tym forum jedyn osob, ktra czyta duo i to dobrej literatury.
    Ostatnio edytowane przez Dziobal ; 27-03-11 o 23:05

Zaciekawiony FNiN Awatar Georgia
    Doczy
    Apr 2010
    Pe

Mao o tym byo. Czemu Felix nic nie powiedzia przyjacioom? Przecie znaj Laur. I w ogle... jako mao jej byo. Nie zdyam si z ni w ogle udomowi. Ta scena omielania bya wanie dobra, bo Felix taki spity i w kocu musi przej zmian.

Zaciekawiony FNiN Awatar Teen-Ninja
    Doczy
    Mar 2011
    Pe

Ja te dziewczyna I wypowiem si o romantymie...

Na pocztku bya normalna super paczka, przyjaciele - po mojemu ninja i hardkory.
    Potem N&N - czyli Net i Nika - raz iskrzy, raz siwali, a teraz takie czue, podwiadome gesty

Teraz Felix
    Moim zdaniem skacze sobie z kwiatka na kwiatek. Wszystko mu obojtne, bo tego (chyba) nie rozumie. Dla niego dziewczyna to taki przyjaciel, ale do dziewczyny mona si bez obaw przytuli i wypaka si jej na ramieniu. I za to go lubi.

Felix nie wie, jak ma si zachowa. Jest zdezorientowany, jakby widzia instrukcj do uywania ksiki 3D po rusku xDD
    Ale, jak wikszo gimnazjalnych chopakw, chyba ju zaczyna mu ju cow gwce wita...

Zaciekawiony FNiN
    Doczy
    Apr 2011
    Pe

Jak dla mnie Felix zachowuje si w tej czci beznadziejnie. Zgadzam si te po czci z przedmwcami - np. tak jak Dziobal odniosm wraenie, e wczeniej zgodzi si ju przyj do Neta z Laur, a potem jej odmwi... Nie twierdz, e od razu z ni zerwa, ale co jest na rzeczy. Moe si sposzy. Oby si sposzy. Permanentnie.

Zafascynowany FNiN Awatar Valixy
    Doczy
    Apr 2011
    Pe

Zgadzam si z przedmwczyni i jednoczenie speniam prob, wypowiadajc sie jako dziewczyna
    Faktycznie, wtek Pauli cay czas chodzi mi po gowie, bo strasznie mi sie podoba. No, i moim zwyczajem w mylach dopisuj do niego inne zakoczenie
    Laura... Ja te j rednio lubi. To znaczy spodobaa mi sie ta ostatnia scena z pocaunkiem, bo dziewczyna miaa racj co do zachowania Felixa, ale... Dobra, za bardzo ukierunkowuj si na kogo takiego jak Paula! Bya najlepsza.
    Podsumowujc, uwaam, e w nastpnej czci Felix i Laura powinni si rozej. Moe ona mi wybaczy

Zafascynowany FNiN Awatar Bigben
    Doczy
    Mar 2011
    Pe

Moim zdaniem Laura powinna wystpowa czciej w 9 czci, poniewa nic praktycznie o niej nie wiemy. Znamy tylko wygld i imi i nazwisko. Moe by przecie nowym ciaem Mortena, czarownic a nawet szalonym naukowcem. ( napisabym co jeszcze, ale nie wiem co. )

Zaciekawiony FNiN Awatar kacper98
    Doczy
    Dec 2009
    Pe

Cytat Zamieszczone przez Bigben Zobacz posta
    Moim zdaniem Laura powinna wystpowa czciej w 9 czci, poniewa nic praktycznie o niej nie wiemy. Znamy tylko wygld i imi i nazwisko. Moe by przecie nowym ciaem Mortena, czarownic a nawet szalonym naukowcem. ( napisabym co jeszcze, ale nie wiem co. )
    Przecie znamy ja niele z 3K...

+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Informacje o wtku

Uytkownicy przegldajcy ten wtek

Aktualnie 1 uytkownik(w) przeglda ten wtek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 goci)

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
Odwied nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2020. Wszelkie prawa zastrzeone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plikw cookies. Jeli nie chcesz,
by pliki cookies byy zapisywane na Twoim dysku
zmie ustawienia swojej przegldarki.