<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1
    Fan FNiN Awatar Kage-Sama
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    757

    Domyślnie Ciotka Amelia (Emalia)

    Nareszcie pojawił się ktoś z rodziny Niki! W sumie fajna była, szkoda, że wyjechała z powrotem do Krakowa. No ale i tak super, że się pojawiła. Wątek z Emalią był chyba najlepszy, nie sądzicie?

  2. #2
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Nie sądzę. Była ciekawą postacią, ale niewiele namieszała, bo nie miała kiedy. Akcja powieści zamykała się w kilku-kilkunastu dniach, co szczerze mówiąc nie dawało szansy na rozwinięcie się wydarzeń. Zdążyłam się do tego przyzwyczaić, jako że pan Kosik ostatnio często tak ogranicza czas akcji. Moherowy typ postaci szczerze mówiąc trochę tandetnie zabrzmiał, ale osoba Emalii okazała się bardziej złożona i interesująca. Nie było z nią ostatecznie tak źle, skoro potrafiła docenić to, co robiła Nika przez ostatnie parę lat.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  3. #3
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Bardzo fajna postać Polubiłam ją, mam nadzieję, że kiedyś wróci... Mało jej było w książce, ale i tak trochę namieszała.

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar Jeziu5
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    W pierwszej chwili była to postać, którą miałem ochotę wirtualnie udusić. Ale gdy zaczęła chodzić po ludziach zastanowiłem się. Ona się przecież na swój sposób martwiła i troszczyła o Nike. Może miała jakieś dziwne wzorce i zasady, ale koniec końców chodziło jej o dobro bratanicy. W tym przekonaniu utwierdziło mnie jeszcze jej zachowanie gdy dowiedziała się w jakiej sytuacji jest Nika. Według mnie to naprawdę pozytywna postać.

  5. #5
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Emalia na początku wydawała mi sie postacią negatywną (ba, do tej pory boję się, co w FNiN9 lub później zrobi Szyneczko, bo wydaje mi się, że coś skojarzył), ale w gruncie rzeczy jest naprawdę pozytywna, choć dosłownie staroświecka.
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Emalia o postać wredna, dwulicowa, na końcu niby "nawrócona". Do tego zacofana i niespójna z deka. Ciekawe, może wysłała list na policję, że Nika jest już bez opieki

  7. #7
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Myślę, że nawet nie musiała nic wysyłać (o ile na to wpadła) - Szyneczko już coś kojarzy, i wydaje mi się, że w FNiN9 może być wykorzystany ten wątek. W ogóle BM wygląda bardziej jak wstęp do 9., a nei samodzielna książka. Nawet Emalia...
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Georgia
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Nie wiem co o ciotce Niki sądzić. Czemu o niej nie wiedziała? O co poszło w jej kłótni z bratem? Czemu chociaż na początku była upierdliwa na końcu przeżyła nagłą metamorfozę, która nie do końca była możliwa? I skąd niby mama Felixa mogła na nią tak szybko trafić? Skąd rodzice Felixa wiedzą o tacie Niki? Tak wiele pytań, a na kolejną książkę w której być może zawarte są odpowiedzi przyjdzie nam długo czekać.

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN Awatar power - scout
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Na początku troszkę mnie wkurzala szczerze mówiąc, ale na końcu okazała się bardzo w porządku wobec Niki. A w ogóle to miałem nadzieję, że Net i Felix coś wykombinują, żeby się jej pozbyć.

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar Teen-Ninja
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Ciotka Amelia (Emalia)

    Ciotkę Emalię trudno zrozumieć.

    Jest jak mama dla nastolatka - niby jakieś więzi, ale tylko ciocia przyznaje się do NIki...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę