<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21
    Fan FNiN Awatar roux_fox
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    545

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Moim to tam nic do tego ile czytam, tylko kiedyś mama mówi 'odkurz' ja: 'czytam', mama: 'lekturę?', ja: 'nie', mama: 'to możesz odkurzać' następnym razem mówię że lekturę
    Teraz z racji ferii spróbowalam czytać w wannie i powiem że to bardzo fajne. Nawet mam technikę jak książkę ułożyć żeby do wody nie wpadła
    Wanting to be someone else is a waste of the person you are.

  2. #22
    Antyspiskowiec Awatar kam193
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    2,967

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Moi rodzice raczej cieszą się, że dużo czytam. Generalnie jesteśmy bardzo rozczytaną rodziną, bo i ja czytam, i siostra czyta, i mama czyta, i tata też sporo czyta
    Dobranoc.
    Doba powinna trwać 30 godzin!

    Skargi, prośby, odwołania do mnie - poradnik > > >
    - [...] Eee... A co znaleźliśmy?
    - Zobaczysz. Idziemy do pałacu. Sprowadź Anguę, może być nam potrzebna. I przygotuj nakaz rewizji.
    - To znaczy młot, sir?

    Vimes i Marchewa,
    Na glinianych nogach, T. Pratchett

  3. #23
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Czytam na łóżku albo na fotelu, z reguły w miarę normalnej pozycji, czasem się przekręcam na bok, ale nie wyskakuję z pozycjami jak z kamasutry.
    Czytam, kiedy mam wolny czas i ochotę.
    A teraz part, za który mnie zabijecie - zaginam strony. Jakoś tak wychodziło, że z reguły książki były moje albo już wcześniej pozaginane, więc się nie krępowałam. Piszę ołówkiem, jak muszę pozaznaczać fragmenty, ale długopisem nigdy.
    Myślałam, że nie umiem czytać kilku książek na raz - i miałam rację. Choć teraz coraz częściej muszę czytać kilka książek na raz lub nie dokańczać, bo się zwyczajnie nie wyrabiam, to nadal mi nie leży taki sposób czytania.
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  4. #24
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Cytat Zamieszczone przez FNiN_addict Zobacz posta
    Czytam na łóżku albo na fotelu, z reguły w miarę normalnej pozycji, czasem się przekręcam na bok, ale nie wyskakuję z pozycjami jak z kamasutry.
    O__________O

    Zakładam że wiesz jaką tematykę porusza to dzieło literatury hinduskiej ;D

    Ja czytam konwencjonalnie.
    a) Siedząc.
    b) Półsiedząc (kanapa)
    c) Półleżąc (łóżko)
    d) Leżąc na boku na łóżku, z książką w powietrzu :O

    A w rodzinie:

    Matka czyta od pewnego czasu naprawdę dużo, głównie kryminały i thrillery choć czasem romansidła, co tydzień- dwa widzę ją z książką.
    Siostra 10-letnia to tragiczna analfabetka która nie czyta NIC z własnej woli. Wyjątki: pierwsza część Narnii (...miesiąc jej zajęło przeczytanie) i Dzieci z Bullerbyn. Poza tym N-I-C.
    Swoją drogą to jakaś patologia: teraz w ferie siostra siada na kanapie, włącza TV, Nickelodeon/ Cartoon Network i ogląda po pięć godzin nieprzytomna wszystko co leci, nieważne czy lubi czy nie.
    Nie sięgnie po Narnię którą ponoć lubi, nie sięgnie choćby po Kaczora Donalda, nie- ogłupia się przed TV całymi dniami.

    Dostała na Gwiazdkę siedmiopak książek Narnii, wszystkie tomy, śliczne edycje i w ogóle. Była zachwycona.
    Jak dotąd przeczytała piętnaście stron drugiego tomu
    Analfabetka w domu...
    Ojciec to pod względem czytelniczym dziwadło. Dlaczego nie czyta literatury popularnej (sensacyjne/kryminały/SF)?
    Bo, jak to mówi, nie lubi...dialogów. I narracji trzecioosobowej
    Czyta tylko z rzadka książki wojenno-polityczne ("Stalingrad" Beevora strasznie mu się spodobał) oraz gazety rozmaite (Newsweek, Focus)
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  5. #25
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Asru
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,164

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    jak już przy rodzinie jesteśmy...

    Ojciec czyta sporo (w zasadzie cały czas ma jakąś książkę którą aktualnie przerabia), wymieniamy się książkami (chociaż tu bardziej thillery/sensacyjne, fantastyki/sf zbytnio nie lubi)
    Matka również czyta regularnie, niemniej sporo wolniej i mniej niż ojciec czy ja, głównie jakieś romansidła i thillery medyczne.

    Ogólnie oboje mnie w czytanie za szczyla wciągneli, wychowałem się w zasadzie na tych samych książkach co mój ojciec. (Wszelakie pany samochodziki, wakacje z duchami, szatany z 7 klasy i te klimaty)
    FNiN'a dostałem od nich na urodziny parę lat temu, gdyby nie to to zapewne bym owej serii w księgarni/bibliotece nie chwycił do rąk, bo przeszukiwałem już wtedy raczej regały z fantastyka/sf/sensacyjnimi i thillerami.
    Więc tak, ich obwiniajcie za to że musicie się ze mną na forum użerać
    Olejmy wszystko, liczy się tylko to co teraz
    Ty jesteś blisko, więc mogę nawet dziś umierać
    I tak przeżyłem więcej niż przeciętniacy
    Bo nie bałem się wziąć swojego życia w swoje łapy

  6. #26
    Zafascynowany FNiN Awatar Y-oda
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Taak... Więc ja jak już wciągnę się w lekturę to czytam gdzie popadnie i zakładam czym popadnie. Dosłownie. Poza tym jak nie mam co robić, albo właśnie jak mam co robić, a mi się nie chce to czytam co mi wpadnie w łapy. Raczej nie bazgrzę , chyba że po podręcznikach, ale mam za to brzydki zwyczaj czytania przy jedzeniu, ewentualnie na odwrót. Czytania w wannie też próbowałam, fajne ale po jakimś czasie woda robi się zimna i to już jest niemiłe . Ogólnie czytam fantastykę(s-f rzadziej) i przygodówki. Lubie też podróżnicze, 'obyczajowe' itd. Ale dobrym romansidłem raz na jakiś czas nie pogardzę Czyli wszystko
    U mnie w rodzinie czyta każdy, przynajmniej w tej najbliższej, oprócz trzyletniego siostrzeńca który zna swoje bajki na pamięć XD. No może rodzice mniej, bo nie mają czasu. Ale książek w spadku mam w pip i ciągle przybywa Chyba nigdy nie zmęczę wszystkich. Zwłaszcza, że ostatnio mam coraz więcej innych zajęć.
    Potrafię czytać kilka książek na raz, zostawić jedną na jakiś czas i wrócić do niej potem... Nie przeszkadza mi to mocno ale lista książek do dokończenia rośnie
    W gimnazjum też zwyczajem stało się też czytanie książek albo(częściej) mang pod ławką zwłaszcza na matmie i historii Może nie na każdej ale...
    FNiN czytałam niedługo po wydaniu, gdyż ponieważ () moja siostra dorabiała se chyba na recenzjach i przyniosoła darmowy egzemplarz do domu. Nawet pomagałam jej w napisaniu recenzji Jej to była jedna z pierwszych porządnych, grubszych książek jakie czytałam! Tak mi się zdaje A kolejne tomy dostawałam przy nadarzających się okazjach typu urodziny czy święta
    Asru podziękuj rodzicom
    Kamcio, może siostra się nawróci ;]
    Ostatnio edytowane przez Y-oda ; 17-06-12 o 23:18
    Czy abrakadabryczne elukubracje immanentnej negacji transcendentują nicość samą w sobie?
    NO I:
    Czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni?

    Franciszek Fiszer

    http://yodastories.blogspot.com/

  7. #27
    Zainspirowany FNiN Awatar CezarIXen
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    198

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Jedynym miejscem, gdzie najbardziej lubię czytać jest moje łóżko. Po prostu lubię się wygodnie rozłożyć tam z książką. Z powodu operacji na kręgosłupie, możliwa przy czytaniu jest tylko jedna pozycja, czyli kolumny. Która polega na leżeniu prosto na plecach. Do czytania musi być bezwzględna cisza, z czym w moim domu niestety nie jest prosto. Ojciec maniak radia dość głośnego, to główna tego przyczyna.
    Mam też jakaś taką fobie dotyczącą moich własnych książek, że muszą być w idealnym stanie. Zero jakiś pognieceń, zgięć, pomazań czy brudu. Prowadzi to do takich absurdalnych zdarzeń, że zanim się wezmę za moje ulubione książki myje ręce parę razy. A każdy uraz na mojej książce, urasta do rangi katastrofy. (Dwa miesiące przyzwyczajałem się, że mój egzemplarz ,,Kraju Niewiernych" przyszedł do mnie z urwanym kawałkiem strony ale,_że stało się to na czystej stronie nie opłacało się wymieniać). Dotyczy to szczęśliwe tylko moich własnych książek, książki z biblioteki biorę bez problemu.
    Czytam głównie fantastykę, od ciężki mózg wytężających hard sci-fi po leciutkie fantasy.
    Jestem też maniakiem zdobywania książek za darmo, czyli konkursów,_a na daną chwile rozwiązałem gdzieś 100.

    //Niemożliwe...//Jest jednak ktoś na świecie, który jak ja ma fobię książkową! <3//Bookish'a
    Ostatnio edytowane przez CezarIXen ; 19-06-12 o 20:42
    El Psy Congroo.

    Makise Kurisu: Na pierwszej randce najważniejszą sprawą jest wywarcie na partnerze pozytywnego wrażenia. Jeśli chodzi o ubranie, to nie ma potrzeby zakładać drogich, markowych strojów, wystarczy coś czystego...
    Okabe Rintarō: W tym elemencie wypadam świetnie. Nie ma nic czystszego niż kitel naukowca.
    ,,Steins;Gate"

  8. #28
    Samobójca Roku :D Awatar Patrycjolona
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    752

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Najczęściej kładę sobie książkę przed siebie na poduszce (żeby była pod kątem), broda na drugą poduszkę i ręce pod siebie, co przypomina pozę "zdechłej ryby" ale cóż, moja ulubiona dotychczas pozycja. Chociaż najdziwniejszą jaką sobie ostatnio znalazłam, to szpara pomiędzy łóżkiem a ścianą ok. 50 cm na 1 m i tak skulona czytam

    Oraz inne dziwne pozycje w jakich w życiu czytałam
    W szafie
    Na drzewie
    Na przyjaciółce
    Na parapecie
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 19-06-12 o 20:17

  9. #29
    Zafascynowany FNiN Awatar Y-oda
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    Pat to są raczej miejsca Hmmm, w szafie chyba mi się nie zdarzyło, no może w garderobie...
    Ale przeżyłam dziś dość miłe zaskoczenie. Miałam w szkole książkę Kapuścińskiego, w związku z tematem lekcji i do ewentualnego poczytania. I o pożyczenie jej poprosiła mnie osoba której bym o zainteresowanie lekturą, zwłaszcza taką, nie podejrzewała Wg. lubię pożyczać książki i komuś i od kogoś, ale nie lubię np. jak ktoś nie przeczyta książki która ode mnie pożyczył. To irytujące, ja się fatygowałam i przynosiłam, a poza tym najczęściej jestem strasznie ciekawa opinii, a tu 'eee no nie przeczytałam jeszcze.. nie chce mi się...' itp. Wrrr.
    Czy abrakadabryczne elukubracje immanentnej negacji transcendentują nicość samą w sobie?
    NO I:
    Czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni?

    Franciszek Fiszer

    http://yodastories.blogspot.com/

  10. #30
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Andrzej
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,570

    Domyślnie Odp: Książka znaleziona w wannie, czyli zwyczaje czytalenicze forum.

    A ja z kolei czytam wszędzie, gdzie popadnie. Lubię w fotelu, na kanapie, albo na swoim wyrku. I najlepiej, gdy za oknem dmie zimny wiatr czy pada deszcz/śnieg. Wtedy jest tak przytulnie. Jeszcze tylko herbatka i mogę nie wychodzić do końca świata i jeden dzień dłużej.
    Zdarzyło mi się czytać w okopie. Nie powiem, ciekawe przeżycia. Zwłaszcza, gdy nad uchem strzela Ci karabin maszynowy.
    Czytam wtedy, gdy mam ochotę. Ostatnio przerzuciłem się trochę na e-booki, tzn. ściągam książki, by sprawdzić, czy są interesujące. Żal mi trochę wydawać 30 czy 40 zł na książkę, która może mi się nie spodobać, a którą mogę mieć za grosze w pdf-ie. Jeśli takiej książki jako e-booka nie ma, to idę i ją kupuję.
    Bardzo lubiłem czytać na lekcjach, zwłaszcza polskiego czy historii.
    Moja książki, niestety, są trochę zniszczone, tzn. pozaginane rogi, czasem lekko naddarte strony, kilka ma plam. I za każdym razem, jak mam jakieś gwałtowne uszkodzenie, serce mnie zaczyna boleć. Do niektórych wracam po kilka razy.
    Hm, ten temat narobił mi smaka, idę poczytać.
    There are no atheists in foxholes

    Ernie Pyle

    Lotnisko Rhein-Main we Frankfurcie. Ląduje angielski samolot. wyhamowuje, staje i stoi. Wieża każe mu kołować do terminala, Anglik stoi. Wreszcie przyznaje się, że nie wie, w którą to stronę. Wieża tłumaczy mu drogę, przy okazji rzuca uwagi pod adresem Brytyjczyka, kończąc pytaniem: Nigdy nie byłeś we Frankfurcie?
    Anglik odpowiada: Byłem, w 1944 roku. Ale wtedy tylko coś zrzucałem i nie lądowałem tutaj.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę