<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Zwiadowcy

  1. #11
    Zaciekawiony FNiN Awatar ANgelA
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Całkowicie zgadzam się z @Cranberry.
    Sięgnęłam po zwiadowców ze względu na ich popularność i bardzo dobre opinie wśród znanych mi czytelników. Zawiodłam się niestety i to w bardzo dużym stopniu. Jestem w stanie wybaczyć prosty (dziecinny to dobre określenie) styl.
    Jednak gdy po okładce przewidziałam pierwszą część tomu, a po przeczytaniu jej [pierwszej poł.] wiedziałam już jak się skończy tom, stwierdziłam, że nie mam ochoty, tej serii dalej czytać. Postacie są nijakie, fabuła nie wciąga...
    Jedyną zaletą jest to, że rzeczywiście lekko się ją czyta.
    Dobra jest gdy ktoś szuka "zabijacza", a nie "umilacza" czasu.

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN Awatar Paulinów
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Wiek
    27
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Ja przeczytałam wszystkie części. Styl rzeczywiście jest prosty, ale mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Podobały mi się wszystkie części i uważam, że warto przeczytać serię Szczególnie podobała mi się ostatnia część, czyli Zaginione Historie, w której Flanagan odpowiada na pytania fanów
    " A ten jeden, ten ostatni,
    tak się przejął dolą srogą,
    że aż z żalu się powiesił.
    I nie było już nikogo."

    Agatha Christie

  3. #13
    Zafascynowany FNiN Awatar Keitissa
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Posty
    359

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Mój młodszy brat dostał 3 pierwsze części z okazji jakiejś tam. Uznał że nie będzie ich na razie czytał, więc oddał je do mojej "biblioteki" Przeczytałam 1 cześć i uznałam, że coś mi się w tej serii nie podoba. Teraz czytam 2, jednak zawiesiłam się w połowie i książka wylądowała na podłodze... cóż, średnie piosenki lecą w windach, średnio książki trafiają na podłogę...
    Ostatnio edytowane przez Keitissa ; 06-12-13 o 13:47
    Skoro forum jest trupem, to nikt nie zauważy braku sygnatury, nie?

  4. #14
    Zainspirowany FNiN Awatar Kolekcjoner dusz
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    162

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Jak dla mnie fajna książka..._można powiedzieć, że to moje pierwsze wprowadzenie do świata fantasy. Książka może i napisana dziecinnym stylem, ale tylko w trzech pierwszych częściach. Potem akcja nabiera tempa, gdyż bohater jest coraz bardziej starszy. Polecam.
    Co do 12 części podobno ma być. Will będzie w niej miał uczennicę. Zwiadowczyni.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 07-12-12 o 23:09
    A jak będę duży,
    będę palił i burzył!
    Będę w worku pękatym
    przechowywał granaty!

  5. #15
    Zaciekawiony FNiN Awatar Animuza
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Ja czytałam całą serię, pierwsze parę tomów kilka razy, jak zwykle. Styl prosty, lekka lektura na upalne dni, gdy nie ma się siły myśleć, lub na jesienną depresję, gdy szuka się po prostu oderwania od rzeczywistości. Przydała mi się też jako odprężacz pomiędzy doroślejszymi seriami, z bardziej pokrętną fabułą. Polecam, choć raczej młodszym czytelnikom.

  6. #16
    Zainspirowany FNiN Awatar FankaFNIN!
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Też bardzo lubię. Ostatni tom, 12 "Królewski zwiadowca", nie odbiega stylem od poprzednich: wciąż wciągający, ze zwrotami akcji, z ciekawymi postaciami. Szkoda tylko, że dzieje się aż około 15 lat po wydarzeniach w Nihon-Ja - większość bohaterów bardzo się zestarzała. Oczywiście są wprowadzone nowe postacie, ale to już nie to samo.
    Polecam też "Drużynę" tego samego autora.

  7. #17
    Zafascynowany FNiN Awatar Nubes
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Zgadzam się z Cranberry i pochodnymi. Pożyczyłam od koleżanki bodajże czwartą część. Rzuciłam po pierwszej stronie. W końcu przekartkowałam ( w BARDZO dosłownym tego słowa znaczeniu) do momentu kiedy porywają głównego bohatera, nie pamiętam nawet kto, chyba jakieś zmutowane wilki, wszystko jedno. I? Gdybym była autorem tego niezwykle wciągającego dzieła, schowałabym głowę w piasek. Niepotrzebnie przewlekła fabuła, za dużo szczegółów. Kulminacyjny moment powinien być wyważony: nie za szybki, by czytelnika nie skołować, ani zbyt wolny, żeby go nie znudzić. Dodam jeszcze, że odniosłam wrażenie kopiowania Tolkiena. W przeciwieństwie do Szanownej Koleżanki, która pożyczyła Zwiadowców takiej zgredzie jak ja, gorąco nie polecam. Ale to jedynie moje zdanie.
    EDIT:
    Zapomniałabym o jednym: Mianowicie o bohaterach cierpiących na najgorsze książkowe schorzenie: płaski charakter, czy raczej jego brak.
    Ostatnio edytowane przez Nubes ; 02-01-14 o 20:40
    Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

  8. #18
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Mnie to jakoś nie wciągnęło, ale mojego tatę i brata owszem.

  9. #19
    Zainspirowany FNiN Awatar Toster
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Wiek
    21
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Ja w zeszłe wakacje skończyłam siódmą część i... nie mogę zabrać się do następnej. "Zwiadowcy" są napisani lekkim językiem, wydarzenia nie są zawiłe, a można się wciągnąć. Jak dla mnie niezła seria, chcę do niej wrócić i przeczytać tę ósmą część .
    – A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
    – Idź stąd i wychędoż się sam.
    ~ "Ostatnie Życzenie", Andrzej Sapkowski

  10. #20
    Zaciekawiony FNiN Awatar fuunfanka
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Wiek
    23
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Zwiadowcy

    Zwiadowcy są genialni._Przeczytałam wszystkie części i jestem zachwycona.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 08-07-14 o 15:00

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę