<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Filmy Sci Fi

  1. #1
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ryfik
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    16

    Domyślnie Filmy Sci Fi

    Cześć! Piszcie o waszych ulubionych filmach Sci Fi.

    Moje to napewno Star Wars, Matrix, The Day After Tomorrow, 2012 (chociaż tam fabuła jest nieciekawa) i wiele innych...

    Według mnie została tam nieżle połączona fabuła i efekty komputerowe. Czasami, jak w przypadku "Avatara", to nie zawsze dobrze wychodzi. W sumie te filmy nie są już najnowsze, ale to przecież swego rodzaju klasyka Sci Fi
    Ostatnio edytowane przez Ryfik ; 26-04-11 o 11:36

  2. #2
    Zafascynowany FNiN Awatar Bigben
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Wiek
    24
    Posty
    442

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    Mym ulubionym filmem S-F jest zdecydowanie Halo:legendy. Film jest podzielony na 8 odcinków, na różny temat, chociaż wszystko kręci się wokół walki Prekursorów i Powodzi, Przymierza i projektu Spartan. I oczywiście na inne tematy. Lubię też Star Wars, ponieważ uwielbiam sceny batalistyczne np. Bitwa o Yavin 4.
    Ostatnio edytowane przez Bigben ; 19-03-11 o 21:33

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    Matrix, Matrix, Matriiiiiiiiiiiix. Mimo tego, że wyszedł 12 lat temu (części 2 i 3 chyba... 8?) wciąż jest niedoścignionym ideałem jeśli chodzi o sceny walk. Geniusz, epickość, włalala, etc.
    Star Wars - no chyba nie trzeba nic mówić, najlepsze uniwersum s.f. jakie powstało.
    Equilibrium - film... piękny, tak powiem. Sceny walk świetne. Historia zacna. Etc.
    Incepcja - kino nowatorskie, wprowadzające powiew intelektualnej świeżości w nudnym mainstreamie blockbusterowym.
    I oczywiście wszystko na bazie Philipa K. Dicka.

  4. #4
    Zaciekawiony FNiN Awatar Ryfik
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    Niezła jest też "Wojna Światów", tylko to bardziej triller niż prawdziwy Sci Fi. I trochę fabuła jest momentami dziwna.

  5. #5
    Zaciekawiony FNiN Awatar Letha
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    Gwiezdne wojny A poza tym różne, może być coś typu Misja na Marsa, Piąty element, Wyspa, Mad Max 2...
    "Always the summers are slipping away..." - Porcupine Tree, Trains

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Luk
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Posty
    1,752

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    Sunshine... U nas "W stronę słońca". Ale nie to gówno z Seagalem, tylko film Danny'ego Boyle'a z 2007 roku. Sama koncepcja wygasającego słońca bardzo naiwna, ale przymykając oko na ten drobny szczegół, film naprawdę dobry i niedoceniony. Szczególnie muzyka Johna Murphy'ego. Może niezbyt oryginalna, ale przynajmniej kompozytor czerpie i powiela swoje własne kompozycje, a nie cudze Mimo tych dwóch drobnych wad, to naprawdę dobry film, który zawsze bardzo miło wspominam. Koncepcja klasycznego filmu s-f świetnie przeplata się tu z dozą mroczności i niepewności, jednym słowem - thrillera.
    Każdą sprawę można rozwiązać w trojaki sposób: dobrze, źle i po mojemu.
    Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. - Yoda


    "Cudzej pizzy się nie zeżera!"
    ~Buka

  7. #7
    Zafascynowany FNiN Awatar Stempel
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    Bardzo lubię Gwiezdne Wojny (w końcu to klasyka), Avatara, Transformers (jedynkę, bo dwójka jest trochę przesadzona) i Matrixa.

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Zosia 28
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Wiek
    25
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    Ja lubię Star Wars i Stargate (ktoś to zna?).
    Ostatnio edytowane przez Alfa ; 13-03-13 o 19:41

  9. #9
    Exterminate! Awatar Alfa
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    O, ja też lubię Gwiezdne Wojny! Widziałam wszystkie części, kilka razy, a teraz czekam na kolejne filmy (mniejsza o to, że wyjdą spod znaku Disney'a, nie oceniam do przodu). A i Gwiezdne Wrota oglądałam chętnie. Z tym, że mówię o serialu. Powstał też film o takim tytule, jednak nie pamiętam czy mi się podobał. No ale wracając do serialu (właściwie to seriali) - najbardziej przypadł mi do gustu SG-1. Atlantis i Universe moim zdaniem straciły ten swoisty klimat, jaki miał ich pierwowzór.

    I can't drown my demons, they know how to swim

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN Awatar NetroMorteN
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Filmy Sci Fi

    No oczywiście, że Gwiezdne Wojny chociaż ja ich za sci-fi nie uznaję, tylko za fantasy, ale niech już będzie . Obejrzałem paręnaście razy co najmniej. Poza tym Stargate: Atlantis. Mi się bardzo podoba. Szczególnie widma wysysające z istot lata ich życia, no i oczywiście John Shepard. No dobra, faworyzuję Atlantydę, bo jest mega podobna do Mass Effecta 3.
    Ostatnio edytowane przez Drago ; 14-03-13 o 18:18
    Mass Effect 3

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę