<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Amelia van Gogh

  1. #11
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Amelia van Gogh

    Jeśli chodzi o styl opowiadania (pozwól, że będę oceniać bez przymrużenia oka ze względu na Twój wiek, bo mijałoby się to z celem), to jest po prostu źle. Same zdania pojedyncze wręcz przeszkadzają, nie ma ciągłości tekstu - //Pyk. Podeszła. Pyk. Otworzyła. Pyk. Weszła.// - gdzie pyk to urwane akcje. Napisałaś taki ciąg przyczynowo-skutkowy, bohaterka widzi drzwi, więc do nich idzie, jeśli do nich podejdzie, to je otwiera, itd. Na dodatek brak mi tu dłuższych, subiektywnych opisów z użyciem środków stylistycznych, choćby najprostszych porównań, przenośni, ba, fajnych, "wymyślnych" epitetów, które urozmaiciłyby lekturę. Poza tym, czytając Twoje opowiadanie, przyszedł mi na myśl nie najlepszy reportaż prasowy, gdzie takimi pseudo-dramatycznymi krótkimi zdaniami, wtrącając od czasu do czasu nazwiska ofiar i odpowiedzi na sześć pytań dziennikarskich (kto? co? gdzie? kiedy? dlaczego? jak?) opisuje się zbrodnię. Suche informacje w suchej oprawie, razem mamy suchego cosia, którego trudno byłoby czytać w obszerniejszej formie.
    Treść... Hmm. Po pierwsze, co za kretyni z tych zabójców, że wypuścili dziewczynę, która widziała ich w tak nie dwuznacznej sytuacji? Po drugie, co za kretynka z tej dziewczyny, że nie poszła na policję? Rozumiem, bała się, ale bez przesady... Pomijam fakt, że prawdopodobnie nie wytrzymałaby psychicznie widoku znanej sobie martwej osoby i jej zabójców, bez powiedzenia komukolwiek o tym. Po trzecie, skoro ci źli chcieli pozbyć się dowodów, to czemu nie zabrali całego pamiętnika (który btw całkowicie lekkomyślnie główna bohaterka sobie ot tak przywłaszczyła... -,-), tylko bawili się w wyrywanie kartek? To, że zostawili przy okazji poszlakę ("10 tysięcy", "Anita"), już całkowicie mnie rozbroiło. No i cóż to za szkoła, że w dzień po zabójstwie odbywają się normalnie zajęcia, chociaż powinno się tam roić od policjantów? Nie mówiąc już o tym, że rodzice kazaliby zostać dzieciom w domu, wiedząc, co stało się dzień wcześniej.
    Może uznasz to za pretensjonalność, jednak dla mnie to dość istotne luki. Wszystko fanie wygląda w zamyśle, ale kiedy się temu bliżej przyjrzeć... No, coś się zaczyna sypać, nie zgadzać.
    Tak na marginesie, piszesz o gimnazjalistce, będąc jak na razie młodszą od niej o 4 lata. Moim zdaniem to dość dużo, przez taki czas myślenie może się mocno zmienić, więc sugerowałabym żebyś wybrała sobie jednak młodszą bohaterkę, z którą będziesz miała więcej wspólnego pod kątem problemów, postrzegania świata, etc. Będzie Ci łatwiej i na pewno wyjdzie to bardziej wiarygodnie.
    W każdym razie myślę, że powinnaś pisać dalej, ale starać się zwrócić uwagę na błędy, które wytknięto Ci w tym temacie. Nie zraź się za bardzo, bo i tak, jak na jedenastolatkę, jest dobrze.

  2. #12
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Amelia van Gogh

    Ugh...
    Nie jestem zła oczywiście za prawdę, tylko o mój wiek.
    Nie wiem czy czytałaś moje powitanie, ale kończę 12 lat w grudniu (czyli mniej niż za miesiąc), więc właściwie mam 12. Dziękuję jednak za szczerość.

    Chcę jeszcze zwrócić uwagę na sygnaturę Podróżnika
    Ostatnio edytowane przez Mortenka ; 06-12-10 o 17:03

  3. #13
    Fan FNiN Awatar Klaudia cD.
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    663

    Domyślnie Odp: Amelia van Gogh

    Oj, przepraszam, odmłodziłam Cię. W sumie powinnaś to uznać za komplement.

  4. #14
    Moderator FNiN Awatar Mortenka
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    439

    Domyślnie Odp: Amelia van Gogh

    Bo to tak już jest...
    Kiedy ludzie są młodzi nie lubią być odmładzani, a kiedy są starsi (nie mówię oczywiście 15 lat tylko 50) to na odwrót...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę