<
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czwarty tryb

  1. #1
    Zainspirowany FNiN Awatar Konpopoz_i_Roznakin
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Posty
    88

    Smile Czwarty tryb

    Chciałemnapisać coś o FNiN i wyszło mi coś takiego:

    Czwarty Tryb

    Nika czekała na chłopców pod szkołą na ławeczce. Ubrana jak zwykle w kurtkę dżinsową, plisowaną spódnicę i świeżo wypastowane martensy. Wzięła patyk z ziemi i zaczęła wydłubywać z podeszw błoto.- Cześć! ? powiedział Net, aż dziewczyna się wzdrygnęła. ? Co u ciebie? Zdrówko dopisuje?
    - Cześć! Nie mam nastroju do żartów.
    - Myślisz, że ja mam? Omal nie założyłem nieśmierswetra. ? powiedział sięgając do plecaka. ? Mogę się dosiąść?
    - Pewnie. ? Nika powiedziała tonem jakby to było oczywiste, że nie może. ? Kto ci broni?! ? prychnęła.
    Chłopak wystukiwał coś zawzięcie w minikomputerze. Nika rozejrzała się błagalnie za Felixem.
    - Kiedy ten chłopak przyjdzie? ? mruknęła pod nosem Nika.
    Nagle, jak na zawołanie pojawił się Felix. Niósł coś pod pachą, ale nie przypominało to kształtem niczego bezpiecznego.
    - Hej! ? przywitał się z całą trójką. ? Idziemy?
    - No! ? rzekł Net.
    Ruszyli szybkim i zdecydowanym krokiem w kierunku szkoły. Podeszli pod drzwi klasy, w której odbywały się lekcje botaniki progresywnej.
    - Nika? ? spytał Felix. ? Pamiętasz co ci powiedziałem tego dnia, gdy na Ekierkę zaatakowała rosiczka?
    - To, że wyczerpaliśmy limit... ? odpowiedziała niepewnie Nika. ? Tak myślisz?
    - Po to się uzbroiłeś? ? spytał Net, aż cała trójka się zaśmiała. Net zaczął płakać ze śmiechu, a Felix, aż złapał się za brzuch. ? Co to właściwie jest?
    - Coś ważnego. ? powiedział Felix spuszczając wzrok.
    Weszli do sali i usiedli w ławkach. Nika wyjęła trzydziestą siódmą część „Sagi o Ludziach Lodu” i natychmiast pogrążyła się w lekturze, zaś Felix rysował projekt jakiegoś nowego wynalazku. Tylko Net nie mógł znaleźć sobie zajęcia.
    Lekcja wlokła się niemiłosiernie długo. Gdy zabrzmiał dzwonek prawie cała klasa wylała się na korytarz. W klasie zostali tylko Felix, Net i Nika.
    - Wielkanoc się zbliża. ? powiedział Felix.
    - O, nie... ? zawył Net. ? Prateściowa mnie nawiedzi. Teraz, kiedy zaczynam się przyzwyczajać do dzielenia domu z Pompkiem i Prumcią!
    - Nie będzie tak źle. - pocieszyła go Nika. ? Bratosiostra ci pomoże, z wielką chęcią.

    CDN.
    Ostatnio edytowane przez Klaudia cD. ; 17-11-10 o 13:55

  2. #2
    Zainspirowany FNiN
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Posty
    68

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    Jest całkiem niezłe
    Dialogi bohaterów są naprawdę trafione w dziesiątkę! Dzięki nim bez problemu można się domyślić, kto jest kim- i o to chodzi czytającemu. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój akcji ) Tylko jednego nie rozumiem... Dlaczego to jest "o FNiN"? Chodziło Ci o to, że chciałeś stworzyć opowiadanie na podstawie tego cyklu?

  3. #3
    Zafascynowany FNiN Awatar Magix Slayer
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    498

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    gdy na Ekierkę zaatakowała rosiczka?
    Poza tym nie znalazłem błędów, fajnie się czyta

  4. #4
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    Bo ja wiem... Zwykłe to takie, zero akcji, zero humoru (z czego oni się właściwie śmiali? takie trochę żenujące to...) i ogólnie jakoś tak. Może i poprawnie (jeden ort, poprawiony przez Klaudię i jeden inny błąd, wytknięty przez Magixa), ale jak na tak krótki tekst to nie ma co się zachwycać. Napisz coś więcej, to będzie co ocenić.
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  5. #5
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    - Nika? ? spytał Felix. ? Pamiętasz co ci powiedziałem tego dnia, gdy na Ekierkę zaatakowała rosiczka?
    - To, że wyczerpaliśmy limit... ? odpowiedziała niepewnie Nika. ? Tak myślisz?
    - Po to się uzbroiłeś? ? spytał Net, aż cała trójka się zaśmiała. Net zaczął płakać ze śmiechu, a Felix, aż złapał się za brzuch. ? Co to właściwie jest?
    - Coś ważnego. ? powiedział Felix spuszczając wzrok.
    Z czego oni się śmieją?
    Lekcja wlokła się niemiłosiernie długo. Gdy zabrzmiał dzwonek prawie cała klasa wylała się na korytarz. W klasie zostali tylko Felix, Net i Nika.
    Pomijając już jak to brzmi, to przecież cała klasa nie miała zajęć botaniki progresywnej.

    Generalnie nie powala.

  6. #6
    Zainspirowany FNiN Awatar Lily_Caroline_Carrolson
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    Bo ja wiem... takie to trochę... bezbarwne. Nie złapałam sensu, choć to być może wina mojego niedospania i jakieś mi się to wydało niespójne. No i te błędy, które zauważył Dziobal.
    "- Kiedy ten chłopak przyjdzie? ? mruknęła pod nosem Nika.
    Nagle, jak na zawołanie pojawił się Felix." - brzmi to trochę sztywno.
    Tyle. Może dalsza część pokaże to w innym świetle...
    Takich dwóch, jak nas trzech, nie ma ani jednego!


  7. #7
    Zainspirowany FNiN Awatar Konpopoz_i_Roznakin
    Dołączył
    Apr 2010
    Płeć
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    Nika trąciła lekko Felixa, aż ten upuścił "duże coś" na podłogę.
    - Uważaj! - zdołał krzyknąć i rzucił się na podłogę.
    - Co to właściwie jest? - spytała z zainteresowaniem Nika.
    - Mówiłem już, że to coś ważnego. - odpowiedział jej przyjaciel spoglądając wymownie na okno. - Poza tym nic was to nie powinno obchodzić!
    Net wyszedł naburmuszony z klasy. Nika zerknęła jeszcze na chwilę na Felixa po czym poszła w ślad za Netem.

    Po lekcjach Net i Nika czekali na Kumpla pod Szkołą. Ten jednak wychodząc udał, że ich nie zauważył i poszedł do kawiarenki "Zbędne Kalorie".
    CDN

    Net i Nika wiedząc o tym, że robią coś chamskiego zaczęli śledzić Felixa. Gdy Felix wyjął z plecaka gazetę i zaczął ją czytać, chłopak wraz z dziewczyną prześlizgnęli się do jednego ze stolików.
    - Wydaje mi się, że on wie o tym, że my tu jesteśmy. - powiedziała Nika zbierając włosy z twarzy i spinając je spinką.
    - No co ty?! - powiedział Net. - To chyba oczywiste.
    Wyjął jednym ruchem minikomputer i coś wystukał. Nagle z głośników odezwał się Manfred.
    - Cześć, grubaski! - powiedział innym, bardziej doroślejszym głosem Manfred.
    - Co ci się stało z głosem? - spytała Nika.
    - Przeszedł mutację. - powiedział Chłopak. - Manfred?! Masz jeszcze ten program do czytania w myślach?
    Nagle na ekranie pojawiło się zielone kółko, a potem zgasł.
    CDN

    Sorry, ale północ nie napiszę na razie.;P
    Ostatnio edytowane przez Konpopoz_i_Roznakin ; 19-01-11 o 23:46 Powód: Ciąg dalszy...

  8. #8
    Zaciekawiony FNiN Awatar Bezkształt
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    Słabe takie... Nie podoba mi się szczerze mówiąc. W pierwszym "partcie" śmiali się do łez z... no właśnie, z czego??? Poza tym w jednym zdaniu za dużo użyto wyrazu klasa, dwa błędy ortograficzne, ogólnie trochę źle napisane, trochę zła składnia... cóż, najlepiej nie jest... a w ogóle dlaczego oni tacy na siebie obrażeni??? Poza tym wydaje mi się, że pierwsze dwa zdania w pierwszej części powinny tworzyć jedno. Jakoś ładniej by brzmiało zdanie: "Nika czekała na chłopców pod szkołą na ławeczce, ubrana jak zwykle w kurtkę dżinsową, plisowaną spódnicę i świeżo wypastowane martensy." ...
    Tak wg mnie lepiej brzmi. Ogółem... mogło być lepiej
    - Kino alternatywne? - zastanowił się Felix (...)
    - Raczej miałam na myśli Greenewaya piiip, Aronofskyego piiip, von Triera piiip... i tego typu rzeczy...
    - A ja widziałem ostatnio Kielecką masakrę szlifierką kątową - przypomniał sobie Net...


  9. #9
    Zainspirowany FNiN Awatar გრიგოლი
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    Moim zdaniem jest na 3+. Nie wiadomo, z czego się śmieją (jak już parę osób pisało), dlaczego Felix jest taki naburmuszony, dlaczego Net pyta się Manfreda o program do czytania w myślach (przecież takiego nie miał, o ile mnie pamięć nie myli), dlaczego Manfred przeszedł mutację (przecież programy AI nie przechodzą mutacji) i dlaczego tam jest "- Hej! ? przywitał się z całą trójką. ? Idziemy?". Ogółem jest nie najciekawsze, ale ujdzie.
    Jak coś jest logiczne lub wydaje się logiczne lub jest dla nas korzystne, to jest prawdziwe. Bo tak.

    Jak coś nie jest logiczne i nie wydaje się logiczne, i nie jest dla nas korzystne, a do tego jest dla nas niebezpieczne, to jest fałszywe. Bo nie.

    Nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie...

    Coś – pomimo swojej krótkości – wyraz zdolny pomieścić w sobie wszystkie pojęcia znanego nam wszechświata, a także tych oddalonych o parę dymków, kresek, kieliszków, szklanek i wiader.

  10. #10
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czwarty tryb

    Będzie to jeszcze kiedyś kontynuowane?

+ Odpowiedz w tym wątku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę