<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: VAT na książki, czyli patrzcie i płaczcie

    To jest po prostu... żenada. W Polsce książki już są zbyt drogie, a teraz jeszcze VAT? Ciekawe ile ludzi będzie je kupować...
    Ech, nastawiłam się na przeczytanie FNiN w listopadzie ; / A w najgorszym razie premiera może być nawet w marcu! oO Pięknie...

  2. #12
    Zaciekawiony FNiN Awatar Grace-Laura
    Dołączył
    Feb 2010
    Płeć
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    Super! Więc mój prezent urodzinowy przepadł. Czy UE nie ma innych problemów? Niech zrobią podatek na grabie ogrodowe albo chusteczki higieniczne...
    Ostatnie słowa Lytton'a Strachey'a (1832), pisarza angielskiego:

    'Jeśli to jest właśnie umieranie, to mam to gdzieś.'




  3. #13
    Fan FNiN Awatar BartG
    Dołączył
    Dec 2006
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    573

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    To nie UE a polski rząd właśnie ;/. Zamiast obcinać wydatki dodają po prostu podatki...

    Wyraz "polski" i cała reszta przymiotników małą literą. //Jasti
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 24-10-10 o 19:17

  4. #14
    Zaciekawiony FNiN Awatar Kilche
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    Masakra, zawsze muszą coś mądrego wymyślić... No cóż, trzeba będzie poczekać trochę dłużej, chociaż nie powiem, że napawa mnie to optymizmem.

    "Wymyślić", nie "wymyśleć". //Jasti
    Ostatnio edytowane przez Jasti ; 24-10-10 o 19:18

  5. #15
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    To nie rząd tylko UE. Ogarnijcie się trochę. Chociaż przesunięcia premiery nie rozumiem, bo książki wydane w roku 2010 miały zostać bez VAT'u. Do tego stawka jest znana: 5% czyli ok 1,20 na książkę. Nie jest źle, tym bardziej, że część dochodów przeznaczona będzie na biblioteki. Oczywiście wolałbym, jakby VAT'u nie było, no ale cóż, to nie nasza wina.

  6. #16
    Zainspirowany FNiN Awatar Pentinum
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    W takich właśnie chwilach nie chce się mieszkać w Polsce...
    Moje uczucia runęły, moje nerwy runęły, jestem przez nią zniszczony, jestem psychicznie i nerwowo konający. Teraz, gdy na ciebie patrzę, to wiem, iż moja miłość do ciebie była z gruntu niesłuszna.

  7. #17
    Zaciekawiony FNiN Awatar Heki
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    Normalnie jestem załamany. Cały czas myślałem, że będę ją miał kilka dni po moich urodzinach, a tu? W końcu polska, Ja p******e... ?ycie nie jest usłane chipsami
    //Jak już koniecznie chcesz przeklinać, to ocenzuruj całe słowo//acro
    Ostatnio edytowane przez acrobot ; 02-12-10 o 16:51

  8. #18
    Jestę Bukom. Awatar Bookish'a
    Dołączył
    Nov 2009
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,349

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    i właśnie w takich chwilach nie żałuję, że nie przeczytałam ani jednego opublikowanego fragmentu. W ogóle nie wiem co tam halo...
    I dobrze mi z tym

    Cytat Zamieszczone przez Dziobal Zobacz posta
    5% czyli ok 1,20 na książkę. Nie jest źle, tym bardziej, że część dochodów przeznaczona będzie na biblioteki. Oczywiście wolałbym, jakby VAT'u nie było, no ale cóż, to nie nasza wina.
    Swoją drogą niby 1,20 za sztukę, ale w stosunku roku to starczyłoby na jeszcze jedną książkę dla niektórych co dużo czytają...

    cóż, taki lajf
    [2014-10-26 23:28]Patrycjolona: Swoja drogą, to Buka rysowała tę nikę w banerze?
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: spójrz na cycki
    [2014-10-26 23:28]Mortenka: i się domyśl xD

  9. #19
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    Eee, ale powiem szczerze, że nie czaję tego przesuwania. Jeżeli nie są pewni czy te książki zostaną czy nie zostaną włączone do podwyższonego VAT-u to nie mogą po prostu doliczyć tych pięciu procent do ceny? Nadać wyższą cenę i albo - w przypadku objęcia ich VAT-em - zarobią tyle ile mieli w założeniu, albo - w razie gdyby jednak VAT ich nie dotknął - zarobią więcej. Nie ogarniam.

    Moje zdanie jednak pewnie nic nie zmieni, więc pozostaje mi przyłączyć się do ogólnego niezadowolenia. No cóż, poczekamy dłużej, nie ma wyjścia...

    A, i tak btw. Nie sądzę, żeby z powodu 2zł za książkę miała zmniejszyć się liczba czytających Wiadomo, że przy dużej liczbie książek to może być odczuwalne, ale zazwyczaj (mówię 'zazwyczaj', nie 'nigdy' ) i tak nie kupuje się dziesięciu książek na raz, a jednorazowe wydanie paru złotych więcej nie powinno być wielką tragedią. Co innego, gdyby ceny wzrosły dwukrotnie, wtedy czytelnictwo mogłoby naprawdę na tym stracić.
    W razie czego: nie popieram tego podatku i uważam, że ceny książek powinny być zdecydowanie niższe, a nie wręcz wyższe, ale rozumiecie... Cena nie jest taką tragedią, bardziej boli fakt, że musimy czekać!
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  10. #20
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Premiera FNiN opóźniona!

    Eee tam i tak mam kartę biblioteczną w jednej z najlepiej zaopatrzonych sieci wypożyczalni.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę