<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 120
  1. #1
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Lightbulb Dylematy moralne

    Gra polega na tym, aby wybrać jeden z dwóch złych wyborów.

    Przykładowo (zacznę od tych znanych): "Wyobraź sobie, że stoisz przy torach tuż koło zwrotnicy. Po szynach z góry nadjeżdza rozpędzony wózek. Zwrotnica ustawiona jest tak, że wózek zabije pięć nieznanych ci osób. Możesz je uratować przestawiając zwrotnicę. Wówczas wózek skręci na boczny tor, na którym stoi jeden, również nieznany ci człowiek, podobnie jak tamtych pięciu nieświadomy niebezpieczeństwa. Przestawiasz zwrotnicę, skażesz go na śmierć. Ja postąpisz?"
    Judith Jarvis Thomson

    Następna osoba odpowiada i zadaje swoje.
    Powodzenia. Mile widziane wytłumaczenie.

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    Hmm... Ze mną to średnio zadziała. Jeżeli faktycznie są to nieznani mi ludzie, obcy dla mnie, to nie robi mi absolutnie żadnej różnicy. Powiedzmy, że nie przestawię zwrotnicy.

    Jest sobie... kobieta. Ma ósemkę dzieci. Dwójka głuchych, dwójka ślepych. Jedno upośledzone umysłowo. Ona chora na syfilis.
    Jest w ciąży. Zalecałbyś aborcję?

  3. #3
    Dawniej FNiN_addict Awatar Addictowa
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    653

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    Nie przestawiam, to nie moja wina, że zginą. Zawołam, żeby zeszli, ale jak nie zejdą, to już ich sprawa.

    Idziesz koło jezdni i widzisz na wpół rozjechanego kota, który prawie na pewno nie przeżyje i okropnie cierpi. Skrócisz mu cierpienia czy zadzwonisz po weterynarza, licząc na niepewny jego przyjazd, gdy zwierzę cierpi?
    [dziś 14:57]Zegarmistrz: ja mam teorię odnośnie tego - po prostu papier, okładka, zapach, to wszystko nam się kojarzy z czytaniem, czyli czymś fajnym i to kwestia przyzwyczajenia, trochę jak psy Pawłowa, widząc nową książkę czy czując zapach farby drukarskiej, odczuwamy przyjemność, bo te nam się kojarzą z istotą książki - czytaniem
    [dziś 14:58]Drago: czyli tak jakby orgazm na widok książki?


    [dziś 16:56]Drago: Magda, my tylko kontemplujemy Twoje matematyczne kształty

  4. #4
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    Firanka: wystarczy zawołać do tych ludzi, żeby się przesunęli.

    Kalo: Nie ma tu nic do zalecania. To tylko i wyłącznie sprawa sumienia tej kobiety.

    FNiN: trudna decyzja. Musiałbym ocenić czy kot ma dużą szansę na przeżycie czy nie. Jeśli jednak byłby nawpół rozjechany i odpadłaby mu np. noga to bym przykopał mu z glana żeby nie cierpiał.

    ?yjesz w średniowieczu i za cudzołóstwo zostałeś przybity do mostu za...ekhem...przyrodzenie. Dali ci nóż. Co robisz?

  5. #5
    Fan FNiN Awatar x3Firankax3
    Dołączył
    Jan 2010
    Płeć
    Posty
    837

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    FNiN: Raczej dzwonię po weterynarza. Nie zabiłabym kota bezpośrednio. A jeśli zginie, to nie moja wina, bo zadzwoniłam - w takim wypadku liczą na szczęśliwy przyjazd weterynarza. W końcu łatwiej jest zrzucić bombę na miasto niż rozbić główkę dziecku własnoręcznie maczugą.
    Patryx: Dobra... Załóżmy, że jestem średniowiecznym chłopem. Pomęczyłabym się z dwa dni. Pewnie bym umarła sama z wycieńczenia (załóżmy, że to fikcja ). A jeśli nie, to z głodu. Ewentualnie bym wrzeszczała, by ktoś mi pomógł.
    Patryx2: nie ma opcji zawołaj. Ważne, a zapomniałam powiedzieć: nie można wybrać innej opcji niż te z podanych. Nie wolno się "wymigiwać".

    Bliska ci osoba umrze za kilka dni. Czy powiesz jej o tym, czy nie powiesz/ skłamiesz?
    Ostatnio edytowane przez x3Firankax3 ; 25-10-10 o 17:11

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Patryx
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Wiek
    29
    Posty
    1,613

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    Pewnie że powiem. Chyba lepiej się przygotować na śmierć niż umrzeć nagle.

    Masz na jutro nudne i głupie wypracowanie z polskiego. Piszesz je czy siedzisz na forum?

  7. #7
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Dziobal
    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Wiek
    30
    Posty
    1,341

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    pisze głupie i bezsensowne, bardziej bez sensu niż zrobiłby to Monty Python. Napisalem o Wyprawie Jasia i Małgosi do Mordoru.

  8. #8
    Super Moderator FNiN Awatar Jasti
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    2,728

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    Lol, Dziobal, ja zakładam, że wypracowania zwykle mają narzucony, choćby z grubsza, temat Więc miłego pisania o Jasiu i Małgosi w Mordorze jak temat jest inny xD

    Jako, że nie dałeś nowego zagadnienia, to ja też odpowiem na post Patryxa i sama zadam nowe

    Piszę owo wypracowanie jutrzejszego dnia w szkole na przerwie lub lekcji, a teraz leję na to sikiem prostym i siedzę na forum lub robię inne głupoty.

    Przychodzi do Ciebie z ważnym (dla tego kogoś...) problemem kolega z klasy, z którym jednak nie utrzymujesz bliższych kontaktów (więc, do jasnej anielki, po co zawraca ci głowę?!) i zaczyna snuć długą, smutną historię, oczekując od Ciebie pocieszenia i porady. Ty nie bardzo masz ochotę na takie pogaduszki, bo właśnie chcesz wracać do domu, gdzie czeka na Ciebie gorący obiad. Słuchasz kolegi, który być może dzięki tej (zaznaczam, długiej i męczącej) rozmowie poczuje się lepiej czy mówisz mu "Te, nie masz swoich przyjaciół? Prawie ze sobą nie gadamy, a ty zawracasz mi gitarę!" i idziesz do domu zająć się swoim żołądkiem? xD

    PS Kalo, odpowiedź miała być 'Gratulacje! Właśnie zabiłeś Beethovena!', tak?
    "Bar Najlepsze Żeberka Hargi w pobliżu portu prawdopodobnie nie zalicza się do najlepszych lokali miasta. Obsługuje klientów, którzy preferują ilość nad jakość i rozbijają stoły, jeśli jej nie dostaną. Nie szukają potraw wyszukanych czy egzotycznych, ale wolą dania konwencjonalne, jak embriony ptaków nielotów, mielone organy w powłoce jelit, plastry ciała świń czy bulwy bylin przypalane w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze określa się je jako jajka, kiełbasę, bekon i frytki."

  9. #9
    Zaciekawiony FNiN
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Wiek
    26
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    Słucham go. Nie potrafię odmówić.
    Znajdujesz portfel. Nie ma w nim żadnych dokumentów - jest za to 200zł. Niedawno zepsuła ci się komórka i zbierasz na nową. Co robisz? Zostawiasz go tam, gdzie leżał, bierzesz, odnosisz na policję, czy przekazujesz na jakąś akcję, powiedzmy, dla głodnych dzieci?
    Ostatnio edytowane przez hohlik ; 12-10-10 o 22:41

  10. #10
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Dylematy moralne

    Oj odniosę na policję, co mi tam. Miałbym wyrzuty sumienia a poza tym zawsze wnerwia mnie durny polski zwyczaj "Znalezione nie kradzione". W wieelu krajach na świecie i w Europie "Znalezione=kradzione" i słusznie.

    No i miałbym w pamięci debila z klasy który znalazł czyjąś komórkę i po prostu se wziął i używał

    Idziesz nocą przez podejrzaną ulicę, patrzysz, kilkadziesiąt metrów dalej czterech wyższych od ciebie o głowę podpitych dresów zamierza dokonać przyspieszonej inicjacji seksualnej młodej dziewczyny. To jak, próbujesz interweniować?
    Ten motyw zastanawia mnie od dawna, co bym zrobił w takiej sytuacji.
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę