<
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe (ZAMKNIęTA!)

    Ogłaszam, ja, MG tego działu (przynajmniej dopóki mi ktoś tytułu nie zabierze), rekrutację do pierwszej sesji RPG na tym forum! Akcja dzieje się w świecie wiedźmińskim. W załączniku wrzucam kartę postaci do wypełnienia, na końcu postu dodam mały do niej opisik.
    ------------------------------------

    Po bitwie pod Brenną wprowadzono nowy porządek świata. Ciężko powiedzieć, czy nowy był lepszy - dla maluczkich nic się nie zmieniło. Rozpoczął się wywóz Nilfgaardczyków z powrotem do ich pokonanego królestwa, karanie zbrodniarzy wojennych... Królowie radzili nad losami państw, czy raczej: bawili się w politykę. Bo prawdziwe rozmowy na temat obrazu świata po wojnie były prowadzone przez zgoła inne persony.
    Tak, to osławiona Loża, która po cichu oddała tron magii. To te czarodziejki, znienawidzone przez większość ludu, rządziły światem. Nie liczyły się z nikim i niczym, nie przestrzegały praw, które nota bene same spisały i podyktowały swoim marionetkom na tronach. Ich cel był jasny: utworzyć wielkie Królestwo Północy, a na tronie posadzić królewicza Tankreda... który jak większość władców tego świata pozorowałby jedynie władzę. Rządziłaby oczywiście Loża - za pośrednictwem Cirilli z Cintry, której dziecko miało ocalić świat przed zapowiadanym przez wieszczkę Ithlinę Białym Zimnem. Cirilla jednak wykorzystując swój dar, gen Lary Dorren, zbiegła z tego świata i więcej się w nim nie pojawiła. Czarodziejkom grunt zaczął chwiać się pod nogami. Po II Wojnie z Nilfgaardem wygranej w przeciwieństwie do pierwszej bez ich pomocy pojawiało się coraz więcej głosów nawołujących do pozbycia się magiczek. "Po co nam one?", krzyczeli ludzie. "Mają większą władzę od królów i nie interesują ich nasze sprawy!" "Pozbądźmy się ich!". Te cicho wypowiadane w skali świata pragnienia jeszcze przez jakiś czas były tylko wołaniem na puszczy. Aż wreszcie doszedł do władzy w Redanii król Radowid V Srogi. Ten, który zakrzyczany przez Radę Regencyjną i Filippę Eilhart powoli, w ciszy kumulował złość i nienawiść. Aż wreszcie udało mu się raz, a dobrze objąć tron. Dał iskrę, która upadła na drwa ludzkich pragnień pozbycia się czarodziejek.
    I wtedy zapłonęły stosy.
    Ludzie zrozumieli że można się pozbyć czarodziejek. A kiedy zrozumiały to też czarodziejki, było już za późno. Jedyne co mogły zrobić, to uciec. Ale wszystkie ich kryjówki konsekwentnie niszczono. W ostatnim przerażonym zrywie starały się rzucić zaklęcie, które mogłoby je uratować i przy okazji wykończyć jak najwięcej ich przeciwników. Ale coś poszło nie tak. Kiedy zgromadziły się by je rzucić, do miejsca ich pobytu na Thanedd (symbolika) wpadli buntownicy. Nie mogły się teleportować przez stopień zaangażowania w tworzenie czaru. Zanim w ogóle zorientowały się w sytuacji, pierwsza z nich zginęła od miecza. I wtedy nastąpiło najtragiczniejsze wydarzenie na tym kontynencie od czasu przyjazdu ludzi, dzięki któremu rok 1304 trwale zapisał się w historii świata. Cząstka zaklęcia tworzona przez martwą magiczkę bezpowrotnie zniknęła. Czar zmutował i zadziałał... Ale nie tak jak się spodziewały. Do dziś różni ludzie zastanawiają się skąd się wzięła energia, którą uwolniło zaklęcie. Bez rezultatu. Dość mówić, że w wyniku tego fatalnego błędu doszło do gigantycznej eksplozji. Thanedd... wyparowało. Po prostu zniknęło, pochłonięte przez wybuch. A w promieniu ok. 300km została po prostu goła ziemia. Nie byłoby to jeszcze aż taką tragedią gdyby nie fakt, że w Novigradzie zebrali się królowie wszystkich państw Północy i Południa aby zadecydować o losie magiczek. Nie zostało po nich nic. Temeria, Redania, Cidaris, Kerak - po tych państwach zostały tylko płonące ruiny. Co prawda przepotężne lasy Brokilonu oparły się niszczącej mocy eksplozji, ale fala uderzeniowa zniszczyła co słabsze budowle w takich miejscach jak Erlenwald, Kaedwen i Poviss. Wstrząs natomiast można było odczuć nawet w Nilfgaardzie, Zerrikanii i na pustyni Korath. Z takich zniszczeń niektóre państwa jeszcze by się podniosły, ale brak władców spowodował wielką anarchię. Dodatkowo chmura pyłu która powstała po wybuchu przyczyniła się do oziębienia klimatu. Do ziemi docierało mało światła, rośliny nie chciały rosnąć, zwierzęta umierały, lata prawie nie było. Nie brakowało szalonych proroków zapowiadających Białe Zimno - i ludzi, którzy im wierzyli.
    W tych warunkach ludzie i inne stwory musiały sobie jakoś radzić. Odżyło zapotrzebowanie na wiedźminów, bo potwory znakomicie się trzymały po katastrofie - nie trzeba było nawet odszukiwać metod przeprowadzania mutacji, bo ujawnili się ukryci po masakrze Kaer Morhen. Ludzie przerzucili się na koczowniczy tryb życia podróżując w poszukiwaniu jedzenia i przeżycia. Nie brakowało samotnych grupek, które szukały zwady - lub czegoś innego. Na przykład owianych legendą artefaktów. W pewnych kręgach krążyła historia o magicznym przedmiocie, który znajdował się w okolicach byłego Thanedd i wyspie, która tam powstała aby go chronić...
    ------------------------------------------------------
    Gracze wcielają się w członków drużyny, która rusza z okolic Wyzimy w roku 1316 aby odnaleźć rzekomy artefakt. Poruszają się przez świat, w którym zostały tylko co potężniejsze budowle, goła ziemia, skały i... potwory.

    Teraz co do karty postaci (omówię punkty, które omówienia wymagają):
    Klasa postaci - do wyboru:
    - mag (tak, jacyś jeszcze zostali a przynajmniej ci, którzy pomagali ludziom; ma uzdolnienia głównie w zakresie uzdrawiania, ale potrafi też walczyć magią; dużo pkt zdolności magicznych, wiedzy i inteligencji)
    - wojownik-rębacz (dużo pkt siły, walki i zręczności; jak sama nazwa wskazuje, głównie do walki się nadaje ),
    - wojownik-ninja (dużo walki, zręczności i percepcji - taka uboższa wersja wiedźmina, można powiedzieć że wirtuoz broni)
    - szpieg (dużo percepcji, zręczności i inteligencji; można go wysłać na zwiad, po zdobycie informacji itd.)
    - łucznik (percepcja (głównie wzrok), zręczność i siła - trochę jak połączenie wojownika i szpiega, nadaje się głównie do walki na odległość)

    I umiejętności:
    - siła nie wymaga komentarza,
    - zręczność raczej też nie,
    - to samo inteligencja i wiedza,
    - percepcja to ogólnie rzecz biorąc zmysły i ich wyostrzenie (jak masz mało pkt to Cię w nocy okradną i nie poczujesz, a jak dużo to się obudzisz zaraz np.)
    - zdolności magiczne wypełniamy TYLKO jeżeli gramy magiem, w innym wypadku dajemy 0
    - walka też bez komentarza.

    Najlepiej, żeby wszyscy byli tej samej rasy (ludzie), bo różne wprowadziłyby znowu zamęt do umiejętności (krasnoludy silne, elfy percepcja, niziołki zręczne... woah).

    Po to dałem opisy klas żeby umiejętności były odpowiednio dobrane - nie dajemy wojownikowy samych punktów mądrości, a magowi siły. Umówmy się, że w sumie na 3 umiejętności przodujące w danej klasie trzeba "wydać" co najmniej 60 punktów.

    Jeśli chodzi o opis i historię: w tym pierwszym... no, opisujemy postać, charakter, silne i słabe strony, etc. Historia - to się rozumie samo przez się. Proszę o rozpisanie się

    Mile widziane dorzucone foto/rysunek, nawet z google grafiks.

    PROSZę NIE ROBIć SUPERMOCNYCH ULTRAKILLERÓW! Takie postaci odpadają automatycznie.


    Mapa świata (nieoficjalna, fanowska, ale niech będzie ta):
    http://img234.imageshack.us/img234/6...pensja11fj.jpg

    Aha, jeszcze jedno. Nie bawmy się w wysyłanie plików, po prostu poproszę o PW z wpisanymi danymi ujętymi w karcie

    Karta postaci.doc

  2. #2
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe

    [wybaczcie double posta]

    I jeszcze raz prosto gdyby ktoś nie załapał: pobieramy kartę postaci, wypełniamy ją, kopiujemy to i wysyłamy mi na PW a ja oceniam

    Nie wiadomo jeszcze jaka będzie data i godzina pierwszej sesji. Ustali się, jak będą chętni.

  3. #3
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Procesor
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Posty
    1,756

    Domyślnie Odp: Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe

    Wysłane, nawet ciekawa historia

  4. #4

  5. #5
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe

    Z jednej strony historia mnie lekko zirytowała, bo nie podoba mi się takie rozwalanie całych światów fantasy opisanych wcześniej w sagach. :/ A wybuch nieco dziwaczny. Wolałbym mniejsze wywrócenie świata wiedźmińskiego do góry nogami.

    Tym niemniej, bardzo podoba mi się idea takiej forumowej sesji, zastanowię się nad postacią (nie ma mowy żebym od tak ją zrobił, zawsze w RPG mam problemy z wyborem ).
    Pytanko- taka sesja jest "zobowiązująca", czyt. "tego dnia od np. 15 do 18 wszyscy powinni być" czy będą luźniejsze ramy czasowe?
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  6. #6
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie

    W parę godzin ciężko by było przejść kilkaset kilometrów etc, więc raczej jeden dzień to lipa, ale raczej będziemy się umawiać codziennie na ileś h.

    Pomysł z rewoltą przeciw czarodziejkom podał sam Sapkowski (było w Pani Jeziora, "św. Filippa męczenniczka"), a wybuch... chciałem odpowiednika impaktu atomówki z postapokalips

    PO DOSTANIU 6 ZG?OSZEń KOńCZę REKRUTACJę! (muszę to jakoś ogarniać a dużo ludzi to duży problem)
    Dostałem już 2 (Proc+Acro) więc jeszcze 4!

  7. #7
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe

    AAAA ciekawe kto się zgłosi

    Pytanko jeszcze jedno: czy szpieg ma jakieś bojowe zdolności, czy wyjdzie na to że "drużyna tłucze wrogów a szpieg siedzi w kącie"? Bo ta postać mnie interesuje, a nie chcę być mało użyteczny
    ?eby chociaż jakieś skrytobójstwa/ pułapki/ whatever...
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

  8. #8
    Lunatyk Awatar Drago
    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Wiek
    31
    Posty
    1,226

    Domyślnie Odp: Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe

    A Kaloryfer czy nie powinno być takiej umiejętności/określenie żywotności opcjonalnie wytrzymałości?
    Nie znam się na RPG'ach ale tak mi się wydaję że coś takiego powinno być. Np. ktoś cię rani- nie możesz szybko biegać, aż nie wyzdrowiejesz, a ilość zdolności(punkty umiejętności) maga będą miały wpływ na ilość leczonych obrażeń.

    A tak po za tym to chętnie się przyłączę, tylko już jutro wyślę kartę postaci.
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Kosik, Vertical
    A tak naprawdę, otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed strąceniem w Wieczny Mrok.

  9. #9
    Zagorzały Fan FNiN Awatar Awangardowy Kaloryfer
    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    1,365

    Domyślnie Odp: Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe

    KK: zależy jak rozdysponujesz punkty.

    Drago: to RPG jest oparte na storytellingu, czyli wszystko zależy od widzimisię MG Mogłem równie dobrze nie wrzucać punktów umiejętności. Ale tak będzie mi łatwiej. Załózmy że podciągniemy to pod Siłę.

  10. #10
    (dawniej Kowal) Awatar KamcioKowal
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Wiek
    28
    Posty
    907

    Domyślnie Odp: Rekrutacja - pierwsze RPG forumowe

    Mam głupie wrażenie że trochę za mało tych punktów umiejek. W obecnym projekcie postaci wszystko mam w przedziale 10-25 ( z wyjątkiem magii). Ale dobra, czepiam się .
    Ostateczną wersję jutro wyślę.

    EDIT
    Jakoś fajnie by było gdyby Klaudia się zgłosiła, jakaś przedstawicielka płci pięknej nie zaszkodzi
    Ostatnio edytowane przez KamcioKowal ; 19-09-10 o 21:24
    Brytyjski oficer, przełom wieku XVIII i XIX:
    - Wy, Francuzi, walczycie o pieniądze - my Brytyjczycy walczymy o honor!
    Odpowiedź Roberta Surcoufa, francuskiego korsarza:
    - Sir, ludzie walczą o to czego najbardziej im brak.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

     

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
Odwiedź nas na Google+!
wspiera nas:
©FNiN.eu 2006-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Developed by: Hern.as

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz,
by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku
zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Rekomendacje: Quizado.com - Symulator Familiady, zorganizuj swoją własną Familiadę